• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

VPS Starter Arubacloud
+45 głosów
1,892 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w Offtop przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
edycja 26 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski
Z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzę wszystkim radosnego przeżycia świątecznego czasu, miłego spędzenia czasu z rodziną, odpoczynku od codziennych zajęć, smacznego jajka i wszystkiego czego sobie wymarzycie :)

Pozdrawiam, Eryk.

P.S.

Niedługo może pojawi się jakaś programistyczna niespodziewanka :D

@EDIT Zamiast dawać mi upvoty, lepiej składajcie sobie życzenia :)

15 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 26 marca 2016 przez jpacanowski

Wesołych Świąt

komentarz 26 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Hehe, jaki fajny zając :D
komentarz 28 marca 2016 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)
Wesołych świąt
komentarz 28 marca 2016 przez Daaa22 Dyskutant (8,250 p.)

A tu obrazek ode mnie :)

komentarz 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Ładny rysunek :)
+4 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Tobie również Eryku, Tobie również.

Wesołego. :)
+4 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Tyle lat minęło i dopiero co sobie życzymy Wesołego :D
+4 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Ja ze swojej strony życzę radosnych, spokojnych i wesołych świąt wielkanocnych, spędzonych w rodzinnym gronie :)
+4 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Również dołożę się do życzeń, i życzę Wszystkim zdrowych, wesołych oraz radosnych świąt. Nie zapomnijcie w miarę możliwości o odpoczynku, nie samą pracą człowiek żyje ;)
+4 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez McShadow Obywatel (1,050 p.)

Wesołych radosnych świat w gronie rodziny z dala od zmartwień i problemów.

komentarz 26 marca 2016 przez Nadann Początkujący (290 p.)
Rowniez zycze wesolych Swiat i mokrego Dyngusa dla Was Wszystkich ;)
komentarz 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Ja tak samo.
+4 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Wesołych i pogodnych świąt :)
+4 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
To i ja życzę wszystkim wesołych świąt, czasu spędzonego w gronie rodziny, mokrego poniedziałku i ogólnie wszystkiego dobrego :)
+3 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez mrcnsct Nałogowiec (36,390 p.)
Wesołych Świąt.
+3 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)

Wesołych Świąt,przede wszystkim dużo zdrowia i wytrwałość w realizowanych celach!

+3 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez luparuwka Początkujący (400 p.)
Jak najmniej bugów panowie
+2 głosów
odpowiedź 27 marca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
edycja 27 marca 2016 przez Dash

No, panowie, wesołych, rodzinnych świąt, dzianego uszaka i mokrego dyngusa! Święta to jednak wyjątkowy czas :).

@EDIT: 

Macie pozdrowienia od koleżanki obok laugh

+2 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)

Eryk, ode mnie też masz wesołych świąt.

+2 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)

Biorąc pod uwagę fakt, że składacie sobie życzenia wielkanocne można się domyślić, że jesteście katolikami czyli rzekomo chrześcijanami, a chrześcijaństwo wywodzi się od Chrystusa Jezusa o którym czytamy w biblii. A więc można tak powiedzieć - opieracie swoje wierzenia na biblii, ale w tej biblii nie ma ani jednego słowa, zdania które wskazywałoby na to by święcić jajka, to święto jest pogańskie. Skoro więc w biblii nic o tym nie ma, pierwsi chrześcijanie takiego czegoś nie robili.. to czemu w dzisiejszych czasach tak robią? A no, odpowiedź jest bardzo prosta TRADYCJA. Te słowo często spotykam gdy ktoś tłumaczy mi dlaczego obchodzi Wielkanoc i inne pogańskie święta. Ale z czego wzięła się ta tradycja? No zapewne przez władze kościoła, osoby na wyższym stanowisku w tej religii, GŁOWĘ kościoła. Nie raz słyszałem jak jakiś ksiądz mówi "mamy(Katolicy) ciekawe tradycje". Zapewne dlatego większość ludzi się nie sprzeciwia.. skoro ksiądz mówi że tradycje to coś dobrego to na pewno tak jest.. ale naprawdę nikt z was nie zastanawiał się co ma do powiedzenia bóg na ten temat?

Oto bóg przemawia w biblii poprzez proroka Izajasza w 29 rozdziale 13 wersecie cytuję:

"I Jehowa mówi: „Ponieważ ten lud przybliża się swymi ustami i wychwalają mnie tylko swymi wargami, lecz swe serce bardzo ode mnie oddalili, a ich bojaźń przede mną staje się przykazaniem ludzkim, którego się naucza" więc oto jestem — Ten, który znowu postąpi z tym ludem zdumiewająco, w sposób zdumiewający oraz z czymś zdumiewającym; i zginie mądrość ich mędrców, i skryje się zrozumienie ich mężów roztropnych”.

Tutaj wyraźnie bóg pokazuje swoje niezadowolenie z powodu tego iż bojaźń przed Bogiem Jehową stała się przykazaniem ludzkim a nie jego przykazaniem czyli po "polskiemu" -> ludzie zaczęli se wprowadzać swoje mądrości i np te tradycje o których mowa.

W tym wersecie który znajduje się w Marka 7 rozdział i 8,9 werset jest wyraźna wzmianka o tradycjach:

"Odstępujecie od przykazań Bożych, a mocno się trzymacie tradycji ludzkiej”.

Ponadto odezwał się do nich: „Zręcznie odsunęliście przykazanie Boże, by zachować swą tradycję."

Nie będę podawał więcej, bo myślę, że to wystarczające informacje na temat tego jaki bóg ma pogląd na tradycje ludzkie.

Jak więc mamy upamiętniać śmierć Jezusa Chrystusa? A no wyjaśnione jest to w 1 liscie do Koryntian 11 rozdział od 23 wersetu do 29

Ja bowiem otrzymałem od Pana, co też wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której miał być wydany, wziął chleb i złożywszy podziękowania, połamał go i rzekł: „To oznacza moje ciało, które jest za was. Czyńcie to na moją pamiątkę”. Podobnie uczynił też z kielichem, gdy po spożyciu wieczerzy powiedział: „Ten kielich oznacza nowe przymierze na mocy mojej krwi. Czyńcie to, ilekroć będziecie go pić, na moją pamiątkę”. Bo ilekroć jecie ten chleb i pijecie ten kielich, obwieszczacie śmierć Pana, aż on przybędzie.

A zatem kto by jadł ten chleb lub pił kielich Pański niegodnie, będzie winny względem ciała i krwi Pana. Najpierw niech człowiek uzna siebie za godnego po skrupulatnym zbadaniu i tak niech je chleb i pije z kielicha. Bo kto je i pije, nie rozeznając ciała, ten je i pije wyrok przeciwko sobie.

Jezus powiedział aby go upamiętniać jedząc chleb i pijąc wino, ale Jezus mówił to do apostołów którzy mieli z nim królować w niebie ponieważ oni byli przy stole, a więc wszyscy ci którzy zostali wybrani przez boga do królowania w niebie mogą spożywać chleb i pić wino, a reszta nie. (Katolicy dzielą się opłatkiem w wigilię.. a więc uważają siebie za rzekomo godnych? Jeśli jednak się mylą "jedzą i piją wyrok przeciwko sobie" według tego wersetu który cytowałem wyżej).

Polecam zapoznać się bardziej z biblią, a nie słuchać "nakazów ludzkich" no i chętnie podyskutuję więcej na ten temat ale proszę o konstruktywne wypowiedzi.

komentarz 28 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Jeżeli tradycja może sprawić iz będę wraz z rodziną biesiadował, nie sądzę, aby Bóg złościł się za to, iż jestem szczęśliwy.

 Kto w tych czasach jest godzien zjeść chleb, jako ciało Jezusa i wypić wino, jako jego krew? - Większość osób `piło by wyrok, przeciwko sobie`, brak świąt źle, takie swięta, to też źle.

 Btw. niektóre mamy nie pozwoliłby swojemu dzieciakowi napić się wina, nawet gdyby były tego godne.

 Co do święcenia jajek, to mi tam to lotto. Choć dziwne iż robi się to w kościele, a jest to niezgodne z Biblią.
komentarz 28 marca 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)

Czyli gwałciciel który zgwałcił kobietę też ma boże uznanie..? Przecież on też zapewne z tego powodu jest szczęśliwy.. z logiki wynika że raczej nie, ponieważ dla boga jest to coś złego. Bóg chce byśmy byli szczęśliwi, no ale jeśli ktoś odstępuje od tego co mówi bóg i zaczyna sobie robić to, co mu się podoba, to jest ODSTĘPCĄ i to wynika z logiki.. nie trzeba mieć kilku fakultetów żeby to zrozumieć.

 

Natomiast na pytanie "Kto w tych czasach jest godzien zjeść chleb[...]" przytoczę 1 Tesaloniczan 2 rozdział 12 werset oraz 1 list Jana 2 rozdział 27 werset

"abyście dalej chodzili w sposób godny Boga, który was powołuje do swego królestwa i chwały."

 

"A w was pozostaje namaszczenie, któreście od niego otrzymali, i nie potrzebujecie, żeby ktoś was nauczał; ale jak namaszczenie od niego uczy was o wszystkim i jest prawdziwe, a nie jest kłamstwem, i jak was nauczyło, pozostawajcie w jedności z nim"

Jak sam widzisz, jest wzmianka o jakimś powołaniu w pierwszym wersecie, czyli bóg powołuje pewne osoby. Gdyby mieli jeść wszyscy, na pewno by nie musiał nikogo powoływać. A w tym drugim wyjaśniono, że osoby, które są powołane mają W SOBIE namaszczenie co sugeruje nam ten cytat "A w was pozostaje namaszczenie" czyli bóg ich upewnia, że są świadomi swojego namaszczenia i oni sami wiedzą o tym i nikt nie musi im tego mówić. Czyli jeśli ty się zastanawiasz czy jesteś powołany lub masz jakieś wątpliwości to na pewno nie jesteś namaszczony ponieważ gdybyś był to byś w 100% wiedział o tym ponieważ sam bóg by cię o tym zapewnił, i nie mam tutaj na myśli, że by do ciebie przemówił tylko sprawiłby, że byłbyś pewny ;)

 

A jeśli chodzi o to, że niektóre mamy nie pozwoliłyby swoim dzieciom pić wina to mogę powiedzieć tyle, że apostołowie w momencie namaszczenia byli już w pełni dorośli ;) wiec zapewne inne osoby, które są wybrane też będą namaszczone gdy będą dorośli :)

 

Co do ostatniego "Choć dziwne iż robi się to w kościele, a jest to niezgodne z Biblią", to w biblii jest napisane o tym, że będzie odstępstwo od prawdziwego wielbienia boga przytaczam 2 list do Tesaloniczan 2 rozdział 3 werset:

"Niech was nikt w żaden sposób nie bałamuci, ponieważ on nie nastanie, dopóki wpierw nie nadejdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek bezprawia, syn zagłady"

 Jest tutaj mowa o dniu Boga Jehowy i że ten dzień (Armagedon - koniec tego systemu rzeczy) nie nastanie puki wpierw nie nadejdzie ODSTĘPSTWO itp czyli ogólnie chyba ten dzień jest bliski bo widzisz jakie jest odstępstwo od prawdziwego chrześcijaństwa ;)

komentarz 28 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
W sumie prawda... Dziękuję za dawkę więdzy odnośnie Religii. Szkoda że nie chodzę do kościoła, chętnie chciałbym usłyszeć czy ksiądz mówi iż to od Boga poświęcenie pokarmów, albo czy ostrzega, iż jest to pogańskie święto...
komentarz 29 marca 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)

Proszę, biblia nawet zachęca do tego, aby o tym ogłaszać jeśli ktoś pozna prawdę Efezjan 4 rozdział 25 werset:

Przeto, odrzuciwszy fałsz, mówcie prawdę każdy ze swym bliźnim, ponieważ jesteśmy członkami należącymi do siebie nawzajem.

 2 list do Tymoteusza 4 rozdział od 1 do 5 wersetu

Uroczyście przykazuję ci przed Bogiem i Chrystusem Jezusem, który ma sądzić żywych i umarłych, oraz ze względu na jego ujawnienie się i jego królestwo: głoś słowo, czyń to pilnie w porze sprzyjającej, w porze uciążliwej, upominaj, strofuj, usilnie zachęcaj — z wszelką wielkoduszną cierpliwością i sztuką nauczania. Nastanie bowiem czas, gdy nie zniosą zdrowej nauki, lecz zgodnie z własnymi pragnieniami nagromadzą sobie nauczycieli, by im łechtali uszy; i odwrócą uszy od prawdy, a zwrócą się ku fałszywym opowieściom. Ty jednak zachowuj we wszystkim trzeźwość umysłu, cierp zło, wykonuj dzieło ewangelizatora, dokładnie pełnij swe usługiwanie.

Prawda jest tylko jedna.. nie ma dwóch prawd ;) Polecam się na przyszłość ;)

komentarz 29 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Od dziś będę Ci mówił Ks. Lid$.
komentarz 29 marca 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Heh :D No lepiej nie, ja nie jestem katolikiem tak w ogóle.
komentarz 29 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Z tego co tu wynika, większość księży również. Mam pytanie, tych cytyatów, listów etc. szukałeś w internecie, czy jesteś posiadaczem świętej księgi?
komentarz 30 marca 2016 przez Lid$ Mądrala (6,300 p.)
Jestem posiadaczem aczkolwiek korzystałem z biblii na komputerze aby nie musieć przepisywać, chcesz to tutaj możesz pobrać tą samą w PDF https://download-a.akamaihd.net/files/media_bible/9b/bi12_P.pdf
0 głosów
odpowiedź 28 marca 2016 przez Piotr Zborowski Obywatel (1,670 p.)
Życzę wszystkim użytkownikom, aby ich posty nie były hate'owane, by dużo osiągnęli w świecie technologii, oraz by fajnie im się dzieliło jajkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podobne pytania

+28 głosów
3 odpowiedzi 497 wizyt
pytanie zadane 31 marca 2018 w Offtop przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
+4 głosów
0 odpowiedzi 162 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2019 w Sprawy forum przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
+17 głosów
2 odpowiedzi 314 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2020 w Offtop przez Wiciorny Ekspert (269,120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...