• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wielkość hiperłączy

Object Storage Arubacloud
+1 głos
454 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2016 w HTML i CSS przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Witam Was!

Otóż mam mały problem. Kiedy tworzę na stronie div'a, który ma zawierać hiperłącza do kolejnych podstron i ma on 100% szerokości to umieszczanie w nim tych odnośników w px nie zadowala mnie :) Przecież zależnie od wielkości monitora/matrycy div, który ma 100% zajmie całe miejsce, ale na mniejszym monitorze hiperłącza pisane w px mogą wyjść poza tego div'a. Moje pytanie brzmi: jak ustawić szerokość i wysokość hiperłączy tak, aby podobnie jak div o szerokości 100% podporządkowały się monitorowi ? Czy również ustawiać te hiperłącza w procentach ?
 

Przepraszam za długie pytanie i proszę o odpowiedź. 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 26 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

 Czy również ustawiać te hiperłącza w procentach ? 

Możesz, ale trzeba było spróbować, przed zadaniem pytania :)

Czy to ma wyglądać w ten sposób?

https://jsfiddle.net/gpzg95bk/

komentarz 26 marca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Próbowałem, tylko nie wiem dokładnie jaka jest zasada, bo okazuje się, że dla hiperłączy nawet ten 1% ma znaczenie :) Tak, dokładnie tak ma to wyglądać, hiperłącza mają być listą. Mógłbyś podpowiedzieć mi jak je teraz wystylizować ?

Dziękuje za szybką odpowiedź!
komentarz 26 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Mógłbyś podpowiedzieć mi jak je teraz wystylizować ? 

O jaką stylizacje konkretnie Ci chodzi?

W odcinku 3 kursu CSS Pana Mirosława było o listach w menu

https://www.youtube.com/watch?v=vd_GnTBzJ4U 

komentarz 26 marca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)

Tak :) Znaczy, zawsze gdy tworzę nową stronę borykam się z tym małym problemem. Posiadam monitor Full HD 24", ale gotową stronę zawsze wrzucam do XAMPP'a i w ustawieniach routera udostępniam porty, a następnie patrzę na efekt na laptopie HD 15" i zawsze kiedy ustawiam wielkość hiperłączy w px, wychodzą one poza div'a. Nie ma się co dziwić, przecież ustawiam w px, dlatego pytam jak to dobrze wystylizować w procentach :) 

komentarz 26 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Posiadam monitor Full HD 24", ale gotową stronę zawsze wrzucam do XAMPP'a i w ustawieniach routera udostępniam porty, a następnie patrzę na efekt na laptopie HD 15"

Yyy, specjalnie po to otwierasz porty w routerze, żeby na laptopie sprawdzić jak wygląda strona :o? Przecież możesz sobie w sieci LAN wejść z laptopa na serwer XAMPP Twojego komputera:

http://forum.pasja-informatyki.pl/93552/otwieranie-strony-localhost-xampp-na-telefonie?show=93552#q93552

(temat dotyczy telefonu, ale działa to na każdym urządzeniu, na którym masz przeglądarkę internetową):

dlatego pytam jak todobrze wystylizować w procentach :) 

Przykład Ci już podałem. Dokładne wartości (takie jakie chcesz, bo to zależy od ilości tych linków; od tego jaką wielkość ma cała lista oraz elementy nad nią i pod nią - to trzeba indywidualnie dopasowywać) musisz sobie po prostu znaleźć na zasadzie prób i błędów :)

komentarz 26 marca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Udostępniam porty 80 i 443, następnie wpisuje prywatny adres IP mojego komputera i dzięki serwerowi XAMPP'a mam hiperłącza do stron, które umieściłem w htdocs :) Dziękuję Ci serdecznie za pomoc i poświęcony czas, będę teraz tworzył według Twojego szablonu :)

Wesołych świąt !
komentarz 26 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Ale jeśli sprawdzasz stronę tylko w obrębie swojej sieci LAN (czyli tej z routera), to nie musisz otwierać żadnych portów. Wystarczy wpisać do przeglądarki IP komputera, na którym uruchomiłeś XAMPP, a potem po "/" podać ścieżkę do folderu strony - pokazałem to w linku powyżej.

Chyba, że specjalnie udostępniasz stronę do Internetu, to wtedy ok :)

komentarz 26 marca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Wiesz, że masz racje ? :D Wyłączyłem właśnie udostępnianie portów i również działa :) Myślałem, że bez udostępniania portów Apache nie zadziała na innym urządzeniu w sieci LAN, ale jak widać działa :) Wpisując sam adres komputera też zadziała, tyle że bez ścieżki dostępu wyświetli się lista folderów w htdocs :)

Dziękuję jeszcze raz. Wesołych Świąt !
+1 głos
odpowiedź 26 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Można @media w css, albo za pomocą  height: x%.
komentarz 26 marca 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Dziękuję, również wypróbuję te sposoby :)

Wesołych Świąt !

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 273 wizyt
pytanie zadane 16 listopada 2022 w HTML i CSS przez Millo Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 175 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2018 w Offtop przez Zackerrr Początkujący (450 p.)

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...