• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kółko i krzyżyk bez javascriptu

Object Storage Arubacloud
+6 głosów
450 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany

Wiele osób pisze swoje tic-tac-toe, więc pomyślałem, że i ja się skuszę. Jednak, żeby nie było za łatwo, zrobię sobie mały challenge. Napisać kółko i krzyżyk bez używania Javascriptu, tylko HTML i CSS. Wiele podejść zakończyło się stwierdzeniem, że to zadanie niewykonalne, ale finalnie udało mi się wyskrobać to: Tic-tac-toe no JS.

Oczywiście można zakodować również wersję, w której to gracz robi pierwszy ruch. Trzeba by jednak spędzić duuużo czasu na wklepaniu tego (a później pomóc sobie trochę PHPem w losowaniu pierwszego gracza).

(Pomimo kombinowania z tabindex - brak obsługi klawiatury)

Co o tym myślicie? : D

komentarz 23 czerwca 2022 przez VBService Ekspert (252,740 p.)

Link nie działa, szkoda surprise

1
komentarz 23 czerwca 2022 przez niezalogowany
Dawno temu i nieprawda :P Jeszcze gita nie umiałem - trochę szkoda, rzeczywiście, sam bym z chęcią spojrzał

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)
Bardzo fajne. Dobra robota! :D

Zawsze w kółko i  krzyżyk byłem noga nie moge wygrac. :P

 

Pozdrawiam!
komentarz 25 marca 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)

Taki trik jest zastosowany że nie możesz wygrać :D

https://youtu.be/LensF4rEUTw

komentarz 25 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Właśnie zauważyłem, że za każdym razem komputer zawsze w rogu się ustawia na początku :)
2
komentarz 25 marca 2016 przez niezalogowany
I to nawet zawsze w tym samym rogu : P

Myk jest taki, że PHP generuje kawałek CSSa, który losowo przekręca całą planszę o 0*/90*/180*/270*
komentarz 25 marca 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

Myk jest taki, że PHP generuje kawałek CSSa, który losowo przekręca całą planszę o 0*/90*/180*/270*

Genialne :)

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
Bardzo dobra robota. W sumie to jesteśmy na starcie jako drugi gracz jesteśmy skazani na przegraną w tą grę :)
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez niezalogowany
nieźle, ale strasznie powtarzalne, mam wrażenie że schematy są z góry nałożone
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Niby kółko i krzyżyk jest, tylko brakuje mi ... możliwości wygranej haha xd Albo zaczynania.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 266 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2022 w C i C++ przez kwkstein Nowicjusz (150 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 599 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 703 wizyt
pytanie zadane 30 listopada 2021 w C i C++ przez niezalogowany

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,523 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...