• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co oznaczają te dziwne komunikaty w telefonie podczas połączeń głosowych?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
53,943 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w Urządzenia mobilne przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Ktoś mi wyjaśni pokrótce jak działa telefon ponieważ w telekomunikacji jestem nieobeznany. Ja to tak do tej pory siedziałem przy C#, C i mikrokontrolerach oraz ta cała fizyka a nie ruszyłem innych działów IT. Po jakich komunikatach mogę rozpoznać że mam powody do obaw i że mogę być śledzony? Co znaczą komunikaty "Przepraszamy, nie można zrealizować połączenia z wybranym numerem", "Po sygnale nagraj wiadomość", "Przepraszamy, wybrany abonent jest niedostępny"? Domyślam się że jak jest "Po sygnale nagraj wiadomość" to ktoś może nie odbierać albo mieć rozładowany telefon a jak jest "Przepraszamy, ale wybrany numer jest zajęty" to znaczy że ktoś z kimś rozmawia. Mam ostatnio problemy że do nikogo się nie mogę dodzwonić.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 marca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

Sygnał zejętości może być równoznaczny z odrzuceniem połączenia. Też się kiedyś zastanawiałem dlaczego niektórzy ludzie ciągle z kimś rozmawiają, dopiero później okazało się że mnie zwyczajnie nie lubią ;___ ; .

 

Tak więc rozważ czynnik ludzki, podsłuchiwanie rozmów z tego co wiem nie wymaga ich uniemożliwiania (bo to takie trochę nielogiczne, nie?). 

"Przepraszamy, nie można zrealizować połączenia z wybranym numerem"

Może być wina braku zasięgu w okolicy, problemów u operatora bądź wadliwą sim. Spróbuj, czy gdy ze swojej karty nie możesz się połączyć, uda Ci się to z jakiejś innej. 

0 głosów
odpowiedź 26 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Aż mnie trochę ciekawi dlaczego ludzie mnie nie lubią... Wnioskuję tak ponieważ z jedną znajomą już miałem sporo konfliktów (np. twierdziła że Apache Tomcat to wirus podczas gdy był to program pobrany z autoryzowanej strony Apacha - chyba wiecie do czego ten program służy, w końcu to forum informatyczne?), jedna koleżanka z nie wiadomo jakich przyczyn przestała mnie lubić (kto ma konto na aspi.net.pl może pokrótce wie o co chodzi) i tak można wymieniać. Najczęściej dzwonię właśnie do tych dwóch osób oraz rodziny (kolegów takich na co dzień zbytnio nie mam), a że rodzina rzadko kiedy odbiera to inna sprawa. Może jestem zbyt ostry dla ludzi i zbyt duże wymagania im stawiam? Poza znajomymi tutaj na forum i na Stack Overflow do pogadania o programowaniu tak w życiu codziennym nikogo nie mam. Ten post nie jest formą użalania się tylko próbą rozważenia czynnika ludzkiego.
komentarz 27 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Domyślam się że mogą nie odbierać dla tego telefonów ludzie, ponieważ ta wspomniana znajoma w tym poście się mnie boi (nie wiadomo, czy ta druga również). W sumie kiedyś robiłem eksperymenty z trafopowielaczem (tak, wiem według przeciętnych ludzi to jest traktowanie jako zwyczajna broń, czyli tak jakbym robił eksperymenty z wiatrówką), próbowałem coś przy kineskopie majstrować, czasem zdarzyło się przekląć do kogoś i wyzwać w złości więc teraz płacę tym że nie mogę się do nikogo dodzwonić.
komentarz 28 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Stary zacznij się leczyć póki jesteś w gimnazjum... czytając twoje posty nie trudno stwierdzić że masz coś z głową...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 848 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 131 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 80 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2020 w JavaScript przez fff Gaduła (3,950 p.)

92,757 zapytań

141,679 odpowiedzi

320,429 komentarzy

62,101 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...