• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Usuwanie Danych z Bazy Za pomocą buttona

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,723 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w PHP przez McShadow Obywatel (1,050 p.)
zamknięte 25 marca 2016 przez McShadow
Witam mam skrypt , który wyswietla bazę i każdy rekord ma przycisk usuń i w jaki sposób można ten przycisk usuń zapisać a dodam że button usuń jest podłączony do usun.php i nie wiem zbytnio jak to zapisać żeby można było usuwać rekordy. z góry dzięki za pomoc
komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Rozumiem, ze chcesz aby kazdy rekord mozna bylo usunac osobno tak? Jezeli tak, to przekazujes sobie id danego rekordu poprzez $_GET i w zapytaniu dajesz warunek, ktory zawiera wlasnie pobrane id. Ewentualnie pokaz kod jak to wyglada w chwili obecnej
komentarz 25 marca 2016 przez McShadow Obywatel (1,050 p.)
w chwil obecnej w usuń.php jest podłączenie pod bazę
komentarz 25 marca 2016 przez McShadow Obywatel (1,050 p.)

a kod tam gdzie są buttony wygląda tak

http://pastebin.com/cXQAT2nu

komentarz 25 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Do usun.php wystarczy ze bedziesz includowac polaczenie, np include('connect.php'). A tak jak mowilem, do pliku usun.php id danego rekordu mozesz przekazac poprzez $_GET, np $id = $_GET['id'] i w zapytaniu wstawic DELETE FROM tabela WHERE id=$id
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez Fenix Nałogowiec (26,750 p.)
Prześlij getem lub postem id rekordu który chcesz usunąć. A w usun.php odnoś się do danego rekordu używając zapytania bazy a dokładniej DELETE FROM
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
<a href="./usun.php?rekord=1" />USUŃ TEN REKORD</a>

Dajesz linki

<?php
session_start();

if(isset($_GET['rekord']))
{
 $rekord = $_GET['rekord'];
//laczenie z baza danych
//usuwanie bazy danych
//header location do pliku
}
else
{
//przekierowanie do innego pliku - nie ma rekord w URL
}

?>

 

komentarz 25 marca 2016 przez McShadow Obywatel (1,050 p.)
to jest akurat dobrze bo do typu zmiennej to robię więc ===
1
komentarz 25 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Tego się czytać nie da. Weź się zainteresuj Twigiem. Oddziel html od PHP bo w tym nawet nie widzisz tego: href="usun.php?id>Usuń<a>';

No i mysqli? Serio?

2
komentarz 25 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

@swjaco11  ja polecam się zainteresować różnicą pomiędzy == a ===  a później pisać. (Ja rozumiem, że fajnie jest nabijać posty, coś tam pokazywać... to dla Ciebie: http://www.phptherightway.com/ .. ehh)

McShadow  dobrze, że używasz === ;) Problem Twój jest pewnie w tym skrypcie co generuje Ci tabelkę z linkami. Ale serio. Użyj Twiga. Jest prosty, a Twój kod zyska na czytelności.

komentarz 25 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
@efik mnie wyprzedził :( a już miałem pisać "Najpierw PDO, a potem mysqli..."
komentarz 25 marca 2016 przez McShadow Obywatel (1,050 p.)
myqli ponieważ gdyż to stary skrypt ale zmienię to na pdo spokojnie

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,114 wizyt
+1 głos
0 odpowiedzi 178 wizyt
pytanie zadane 31 maja 2016 w HTML i CSS przez Mr.Pretty Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,611 wizyt
pytanie zadane 31 grudnia 2016 w PHP przez nielotweb Bywalec (2,240 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...