• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Inputy - masowa blokada

0 głosów
63 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w JavaScript, jQuery, AJAX przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Witam,

Chciałbym po kliknięciu w jeden z przycisków na stronie zablokować powiedzmy 9/10 inputów. Zablkować tj określić jako readonly lub diasble. Jakby to ugryźć. Wolałbym uniknąć getelementbyclass czy id. to słabe.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 marca 2016 przez Tnifey Stary wyjadacz (14,210 p.)
edycja 25 marca 2016 przez Tnifey
komentarz 25 marca 2016 przez JSHolic Szeryf (78,620 p.)

querySelector szuka pierwszego elementu o danym ID/Class/type lub innym atrybucie. Kolega raczej potrzebuje querySelectorAll, bo on szuka wszystkich elementów - a kolega chce zablokować wiele elementów, a nie jeden :) A przynajmniej tak rozumiem:

zablokować powiedzmy 9/10 inputów

komentarz 25 marca 2016 przez Tnifey Stary wyjadacz (14,210 p.)
yep :) sorki że wprowadziłem w błąd, dopiero co wstałem :)

Spoko, querySelector się przecież przyda tutaj do złapania tego jednego przycisku :) ale potem trzeba też łapać wiele inputów. Więc przydadzą się obie funkcje :)

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez JSHolic Szeryf (78,620 p.)

Jak wspomniał Tnifey - skorzystaj z querySelector, do wyszukania tego jednego przycisku, ale potem do odnalezienia wszystkich inputów, użyj querySelectorAll (bo nie chcesz po klasie szukać).

Podaj kod HTML, to będzie łatwiej pomóc Ci z konkretnym zapisem JavaScript.

komentarz 25 marca 2016 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)

niestety kodu mi nie wolno udostępnić. 

querySelectorAll - znajdzie mi wszystkie elementy. A czy istnieje coś takiego jak exception który jeden input mi zostawi 'Enabled'?

Zapisz warunek IF - umieść tam dane tego elementu lub elementów, które mają zostać pominięte.

Nie musisz tu wklejać Twojego konkretnego kodu - możesz stworzyć jakieś proste demo, na podstawie którego będzie można napisać JavaScript, aby blokować inputy, które chcesz.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 112 wizyt
pytanie zadane 28 września 2018 w Telefony i tablety przez Zayebisty Bywalec (2,890 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 165 wizyt
pytanie zadane 4 września 2018 w Telefony i tablety przez Absum Bywalec (2,630 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 177 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez shotokan Nałogowiec (39,260 p.)
Porady nie od parady
Odznacz odpowiedź zieloną fajką, jeśli uważasz, że jest ona najlepsza ze wszystkich i umożliwiła ci rozwiązanie problemu.Najlepsza odpowiedź

64,798 zapytań

111,258 odpowiedzi

233,984 komentarzy

46,695 pasjonatów

Przeglądających: 239
Pasjonatów: 6 Gości: 233

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...