• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Inputy - masowa blokada

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
313 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w JavaScript przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
Witam,

Chciałbym po kliknięciu w jeden z przycisków na stronie zablokować powiedzmy 9/10 inputów. Zablkować tj określić jako readonly lub diasble. Jakby to ugryźć. Wolałbym uniknąć getelementbyclass czy id. to słabe.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 25 marca 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
edycja 25 marca 2016 przez Tnifey
komentarz 25 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

querySelector szuka pierwszego elementu o danym ID/Class/type lub innym atrybucie. Kolega raczej potrzebuje querySelectorAll, bo on szuka wszystkich elementów - a kolega chce zablokować wiele elementów, a nie jeden :) A przynajmniej tak rozumiem:

zablokować powiedzmy 9/10 inputów

komentarz 25 marca 2016 przez Tnifey Pasjonat (24,190 p.)
yep :) sorki że wprowadziłem w błąd, dopiero co wstałem :)
komentarz 25 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Spoko, querySelector się przecież przyda tutaj do złapania tego jednego przycisku :) ale potem trzeba też łapać wiele inputów. Więc przydadzą się obie funkcje :)

0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Jak wspomniał Tnifey - skorzystaj z querySelector, do wyszukania tego jednego przycisku, ale potem do odnalezienia wszystkich inputów, użyj querySelectorAll (bo nie chcesz po klasie szukać).

Podaj kod HTML, to będzie łatwiej pomóc Ci z konkretnym zapisem JavaScript.

komentarz 25 marca 2016 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)

niestety kodu mi nie wolno udostępnić. 

querySelectorAll - znajdzie mi wszystkie elementy. A czy istnieje coś takiego jak exception który jeden input mi zostawi 'Enabled'?

komentarz 25 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Zapisz warunek IF - umieść tam dane tego elementu lub elementów, które mają zostać pominięte.

Nie musisz tu wklejać Twojego konkretnego kodu - możesz stworzyć jakieś proste demo, na podstawie którego będzie można napisać JavaScript, aby blokować inputy, które chcesz.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Jan Patryk Kowalski Obywatel (1,880 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 710 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Marcin Karuszewski Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,698 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...