• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

błędy o plikach dll MSVCP100 itp.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
145 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2016 w C i C++ przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
Witam na napisanym przeze mnie programie oczywiście w wersji realase pojawiają się tylko u nie których w tym na moim drugim laptopie błędy o brakujących bibliotekach MSV a dokłanie msvcr100.dll msvcr100d.dll msvcp100.dll msvcp100d.dll.

Na drugim laptopie zainstalowałem wszystkie możliwe wersje paczek microsoftowych do visuala dla 32 bitowych i 64 bitowych systemów -> 2005, 2008, 2010, 2012, 2013, 2015 i dalej występują te błędy.

Na moim głównym komputerze na którym programuje ten problem nie występuje i u jednego kumpla też.

Na reszcie komputerów jednak ten problem występuje co jest trochę denerwujące gdyż nie wiem jak temu zapobiec.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 24 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Pobierz brakujące biblioteki dll stąd (wybieraj paczkę najbardziej z prawej strony - manual fix)

http://www.dll-files.com/dllindex/dll-files.shtml?msvcr100

Na tej stronie powinieneś znaleźć też resztę bibliotek. Ja stamtąd ostatnio pobierałem brakujące biblioteki do OpenCV.

I jeszcze jedna rzecz. Jeśli korzystasz z jakiejś biblioteki - pewnie masz dodaną zmienną systemową do PATH Windowsa - sprawdź to: Linia komend > wpisz "path" i zobacz, czy tam masz lokalizację do biblioteki, z której korzystasz. Na komputerach, na których chcesz to uruchomić, może brakować tej ścieżki - oczywiście jeśli u Ciebie ona występuje, bo to zależy z jakiej biblioteki korzystasz.

komentarz 25 marca 2016 przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
Wydaje mi się, że to błędy związane ze źle ustawionej kompilacji projektu.

Dla przykładu mam program kumpla którego wersja debug także wywala ten błąd pomimo tego iż mam wszystkie paczki od visuala a wersja realase śmiga bez problemu.

Macie jakieś propozycje? Bo sądzę iż same podłożenie plików nic nie da.
komentarz 25 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Sprawdź ścieżkę systemową PATH (o czym już wspomniałem) oraz ścieżki projektu w IDE (nie wiem z czego korzystasz, Visual Studio?).
komentarz 25 marca 2016 przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
Tak, Visual Studio 2010
komentarz 25 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
I... czy sprawdziłeś ścieżki w projekcie oraz systemowy PATH?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 386 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 370 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2019 w C i C++ przez MegaaSoft Obywatel (1,430 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 930 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...