• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dwie (lub więcej) wizje graficzne jednej gry [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+7 głosów
529 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2016 w Grafika i multimedia przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

Tworząc grę mobilną, już  w końcowej fazie projektu natrafiłem na poważny dylemat, kolorystyki i stylu oprawy graficznej.  Męczy mnie to już dość długo. Finalnie mam dwie wersje, i doszedłem do wniosku że najlepiej zapytać się o to ludzi którzy mają o kolorach spore pojęcie, front-endowców ;). Jestem otwarty także na krytykę obu wersji i sugestie co poprawić/zmienić. Nawet gdyby wiązało się to z zaczęciem grafiki od początku. 

    


    

W trakcie gry od środka kółka w stronę jego brzegów "wzrasta" poświata. Gdy zrówna się z wielkością obręczy zmienia się ogólny kolor prowadzący gry. W pierwszej wersji zmienia się wszystko, w drugiej część jest permanentnie szara. 

 

 

 

Możliwe odpowiedzi:
Szaro - monokolorowy (22 głosów, 56%)
Wielokolorowy (17 głosów, 44%)

7 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 24 marca 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Ciekawa gra może z tego wyjść, podrzuć potem linka jak już będzie gotowa :)
komentarz 24 marca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Gotowa jest, już trzy tygodnie próbuję ją wydać, ale zawsze coś wyskakuje :). Najprawdopodobniej jutro o 16 będzie dostępna do pobrania.
komentarz 24 marca 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
To prosiłbym o nazwę albo najlepiej linka :)
komentarz 2 kwietnia 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)

Dołączam się do prośby - zapowiada się ciekawa aplikacja wink

+2 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
dla mnie oba są wielokolorowe a szarego nie widze w ogole :P
+2 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Zważając na to, że głosy są bardzo podzielone.... A może tak po prostu w ustawieniach opcje wyboru theme? :)

 

@EDIT

PS. A ja myślałem, że flappy bird był trudny...
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Aż tak źle :D? Szczerze nie sądziłem że jest trudna, ale dużo ludzi zwraca na to uwagę. Co zmieniłbyś żeby była bardziej przystępna? Skok piłki, szybkość jej opadania albo kolców, czy jeszcze coś innego?
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Trudno stwierdzić :D Ale to, że jest trudna to nie koniecznie źle, zawsze większe wyzwanie i satysfakcja, a z czasem pewnie każdy się przyzwyczai to poziomu trudności. Ewentualnie skok piłki mógłby być troszkę niższy :) Bo przy dwóch szybszych tapnięciach można już uderzyć o obręcz.
komentarz 3 kwietnia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Cóż, trudność powinna wiązać się z tym pierwiastkiem FlappyBirda, który zatrzymuje przy grze i rozprzestrzenia ją jak wirusa. Nasza... no dupy nie urywa, raczej już się nie wybije. Najgorsze że w sumie to nie mam pojęcia czemu jest słaba, mi się już opatrzyła i nie dostrzegam jej mocnych/słabych stron.

Myślę czy się nie zgłosić np. do Ketchapp, w sumie aplikacja w ich stylu, jeżeli jej nie opublikują, to może dostanę wiadomość zwrotną co spieprzyłem.

Z podskokiem piłeczki pokombinuję :)
+1 głos
odpowiedź 24 marca 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)

Jestem za wielokolorowym ...

Może rozważ opcje wyboru kolorów w menu ? laugh

+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Czwarty Początkujący (260 p.)
Od dłuższego czasu bawię się grafiką rastrową jak i wektorową. Z własnego doświadczenia wiem, że aplikacje mobile lepiej wyglądają z różnymi kolorami np. ciemno-niebieski kolor (np. #0c1114) z pomarańczowym (#f89810) :)
+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Hmmm, z pierwszych trzech zrzutów najlepszy jest szaro-monokolorowy, aczkolwiek z czwartych zrzutów (tam gdzie jest x2) ładniejszy (mniej kontrastowy) wydaje się wielokolorowy.
+1 głos
odpowiedź 2 kwietnia 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)

Haha, bardzo cieszy mnie taki feedback, dziękuje! 

Jest tylko jeden malutki szczególik, pytanie zostało zadane w końcowej fazie projektowania, a gra od tygodnia wisi już w google play :D. 

Dla zainteresowanych:

Link; https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MousyMind.CircleTap

Jeżeli możecie, zostawcie swoją opinię, sugestie a w szczególności krytykę w tym wątku:

http://forum.pasja-informatyki.pl/121930/android-circletap-na-okraglo-to-samo

Podobne pytania

0 głosów
5 odpowiedzi 270 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 168 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2017 w Grafika i multimedia przez Wujek Greg Dyskutant (9,410 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 147 wizyt
pytanie zadane 30 czerwca 2020 w Offtop przez KamQiX Dyskutant (9,090 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...