• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

E-mail na bazie domeny nie działa po zmianie DNS domeny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,049 wizyt
pytanie zadane 24 marca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Czołem

Mam problem. Otóż wczoraj zmieniłem DNS domeny i okazało się że kilka adresów email, które działały na tej domenie przestały wysyłać oraz odbierać wiadomości e-mail.

Moje pytanie jest takie, czy muszę zmienić DNS domeny na poprzednie aby adresy email znowu prawidłowo działały? Czy istnieje jakiś sposób (jak tak to co mam zrobić), aby przy zmianie DNS przenieść również adresy e-mail na nowy serwer i nie stracić całej korespondencji.

Jeżeli coś jest nie jasne to pytajcie. Spróbuję wyjaśnić. Oczywiście będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Robert

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 24 marca 2016 przez Comandeer Guru (600,770 p.)
AFAIR, to trzeba przenieść rekordy MX ze starego serwera na nowy… ale to już raczej musisz się podpytać u swojego hostingodawcy jak dokładnie to zrobić.
+1 głos
odpowiedź 25 marca 2016 przez tonyone Użytkownik (530 p.)
edycja 25 marca 2016 przez tonyone
Propagacja domeny, po przepięciu dns dane pobierane są ze starego i nowego serwera, dlatego moze nie dzialac mail. Jak jest propagacja to do 24h / 48h mogą nie działać skrzynki mailowe przez ten czas, póżniej już wszystko ląduję na serwer gdzie są przekierowane dns'y. Dopytaj u hostingodawcy.

 

p.s. sprawdz też rekord MX on jest odpowiedzialny za pocztę.
0 głosów
odpowiedź 25 marca 2016 przez Robert Saternus Stary wyjadacz (12,180 p.)
Dzięki Panowie. Tak jak pisaliście, wystarczyło zmienić rekordy MX na prawidłowe i po kilku godzinach wszystko grało tak jak należy.

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 289 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Trafik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 209 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 163 wizyt
pytanie zadane 14 października 2020 w Sieci komputerowe, internet przez niezalogowany

92,547 zapytań

141,389 odpowiedzi

319,509 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...