• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra w wisielca pana Zelenta - Błąd i pytanie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,268 wizyt
pytanie zadane 23 marca 2016 w JavaScript przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)

Witam serdecznie.
W temacie tym rozchodzi się o grę zagraj-w-wisielca.pl
Mam jedno pytanko, oraz chciałem się podlizać i zgłosić mały błąd w tej grze. laugh

To może zacznę od błędu.
Gdy klikniemy drugi raz na zieloną literkę, to odtworzy się dźwięk odkrycia literki, mimo tego, że ta literka już jest wybrana i dźwięk już został odtworzony. Ten dźwięk powinien odtwarzać się tylko jeden raz i nie powinien reagować na kolejne kliknięcia.

A teraz moje pytanko:
Przykładowo...
rozbudowałem grę tak, że jest na czas i że za odkryte hasło zdobywa się punkty.
Im szybciej, tym więcej punktów się zdobędzie.
Jak są punkty, to i jest ranking. Jak jest ranking, są wyróżnienia dla najlepszych graczy...
Chciałbym, żeby gracze zdobywali te punkty uczciwie, ale jak narazie, wystarczy nacisnąc dwa guzki, i nasze hasło jest podane jak na tacy.



Jak to ukryć? Myślę, kombinuje, zaraz mi processor w czaszce z dymem pójdzie.
Macie jakieś pomysły? Może jakieś szyfrowanie?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 23 marca 2016 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Dopóki gra jest po stronie klienta (javascript), to nie ma rady. Bo klient może sobie wszystko podejrzeć, przecież to dostaje od serwera.

Musiałbyś w JS zrobić tylko interfejs (za pomocą AJAX), a hasło i walidację robić po stronie serwera.
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2016 przez niezalogowany
edycja 23 marca 2016
  1. Nie trzymaj haseł w global scope.
  2. Użyj kodowania na hasłach, na przykład base64 (MDN base64 unicode - to Ci się może przydać) + prosty jakiś prosty szyfr na tym (choćby "czytane od końca").
  3. Dodaj w JS jakieś losowe dane, które mógłby udawać hasło.
  4. Zagmatwaj ile wlezie kod JS, który służy do obsługi haseł.
  5. "Ubrzydnij" swój JS,

Ogólnie - bez trzymania hasła i wyników po stronie serwera - jedyne co możesz zrobić to utrudnić dostęp do tego hasła. Po takich zabiegach przeciętny użytkownik nigdy do niego nie dotrze. (Nieprzeciętny dokopie się do hasła w niecałą minutę).

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 920 wizyt
pytanie zadane 20 października 2015 w JavaScript przez Mr Popcorn Bywalec (2,340 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 632 wizyt
pytanie zadane 22 lipca 2016 w JavaScript przez Gromixson Początkujący (260 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 2,466 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2016 w JavaScript przez jelonek2006 Początkujący (420 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...