C++ nie jest językiem niskopoziomowym. To raczej język C jest językiem niskopoziomowym jeśli już (formalnie jest językiem wysokiego poziomu - wiąże się to z tamtą epoką). Polecam Qt Creator, nie trzeba się męczyć aby wyświetlić okienko z np. buttonem - tak jest w przypadku Windows API ale to nie wina C++.
#include <QApplication> #include <QPushButton> int main(int argc, char **argv) { QApplication app (argc, argv); QPushButton button ("Hello world !"); button.show(); return app.exec(); }
https://wiki.qt.io/Qt_for_Beginners
firmy
Tylko jeśli jest bardzo specyficzna potrzeba wymagająca użycia C++a. W innym przypadku znacznie, znacznie szybsze i tańsze jest wykonanie aplikacji w C# lub Javie.
93,742 zapytań
142,678 odpowiedzi
323,297 komentarzy
63,328 pasjonatów
Motyw:
Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡
Oto polecana książka warta uwagi.Pełną listę książek znajdziesz tutaj
Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.