• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sieć bezprzewodowa - w pokoju z routerem wyszukuje, a w pokoju obok już nie!

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,579 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Corazzo Obywatel (1,040 p.)
Witam!

 

Mój problem wygląda tak:

Gdy komputer stacjonarny jest w pokoju z routerem - internet działa.

Gdy komputer stacjonarny jest w pokoju obok - nie wyszukuje sieci, internet nie działa.

Internet mam z UPC. Dzwoniłem do nich, powiedzieli że mam zmieniać kanały i patrzyć czy sytuacja się zmieniła. Aczkolwiek na wszystkich kanałach jest tak samo - nie wyszukuje sieci. Na innych urządzeniach (laptop,telefon) internet działa normalnie w innych pokojach, więc powiedzieli, że sprawa nie leży po ich stornie i nic nie mogą z tym zrobić i żebym zajął się tym na własną rękę.

Komputer muszę mieć w pokoju obok.

Moja karta sieciowa: Atheros AR5005G Wireless Network Adapter

Router: Technicolor 7200

 

Wpadłem na pomysł, aby zapłacić im za przeniesienie routera do drugiego pokoju, ale czy to jest jedyne wyjście?

 

Proszę o sugestie/propozycję jak rozwiązać ten problem.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
komentarz 17 marca 2016 przez Corazzo Obywatel (1,040 p.)
Ale czy na pewno pomoże? Za 50 zł mam przeniesienie routera do innego pokoju.
komentarz 18 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
No tak mi się wydaję że przyczyna leży tutaj,ale skoro masz przeniesienie za 50 zł. i w tym momencie wiesz że to zadziała(bo tak napisałeś w pierwszym poście)To przenieś router :)
komentarz 24 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Czy w menadżerze urządzeń są jakieś wykrzykniki (zwłaszcza przy tej karcie sieciowej)? Zainstaluj najnowsze sterowniki do tej karty sieciowej. Nie wiem, czy to możliwe, ale może ta karta nie korzysta z pełnej mocy anteny - dla przykładu w routerze możesz ustalić wartość mocy anteny WiFi (100%, 75%, 50%).

Zanim kupisz inną kartę sieciową, to pożycz od kogoś kartę WiFi (chociaż mało kto ma w stacjonarce kartę WiFi) i zobacz czy wykryje sieć. Jeśli na innych urządzeniach Internet jest, to faktycznie nie jest to wina routera, tylko karty sieciowej.
+1 głos
odpowiedź 30 marca 2016 przez marko Nałogowiec (29,150 p.)
edycja 30 marca 2016 przez marko
Hmm.Inne wyjście?Spróbuj połączyć się przewodowo.Kilka metrów kabelka z 2x RJ-45 jest tańsze od 50PLN :)

Po co przenosić router?

Sprawdź we właściwościach tej karty wszystkie ustawienia i podstawa o (której już ktoś wspomniał) manager urządzeń,wykrzykniki.Odkręć antenę od karty i sprawdź czy pin łączący antenę z kartą nie jest uszkodzony(złamany,wykrzywiony)

No i jeszcze jedno wyjście.Odpal Jakiegoś minta live lub ubuntu z pena lub płyty.Jeśli się połączysz to będziesz wiedział gdzie są problemy.Powodzenia i cierpliwości życzę :)
komentarz 19 kwietnia 2016 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
a nie 8p8c ?
0 głosów
odpowiedź 4 kwietnia 2016 przez Corazzo Obywatel (1,040 p.)

W menadżerze zadań nie ma wykrzykników. Również patrzyłem kartę sieciową w komputerze i nie było tam żadnej antenki.

Pożyczyłem od znajomego starą kartę sieciową zewnętrzną z wielką przykręcaną antenka.
Podłączyłem ją i wyszukiwało sieć! Aczkolwiek z bardzo małym zasięgiem i internet raz działał a raz nie ( częściej nie działał, a jak działał to bardzo wolno ).

I ostatecznie wpadłem na pomysł, żeby odkręcić tą wielką antenę z karty sieciowej zewnętrznej znajomego i przykręcić do mojej karty wewnętrznej <--- i tutaj trafiłem w same setno, wszystko działa jak należy, internet śmiga jak szalony! smiley

Dziękuje wszystkim za pomoc! wink

komentarz 4 kwietnia 2016 przez Corazzo Obywatel (1,040 p.)

Tak w ogóle skojarzyłem fakty teraz, że w domu byłem podłączony zawsze kablem <- więc orginalna antena od mojej karty nie była przykręcona! Teraz się przeprowadziłem w inne miejsce i kablem nie byłem podłączony ale wifi działało w pierwszym pokoju więc nie wzbudzało to we mnie podejrzeń. Poszperałem teraz trochę i znalazłem orginalna antenę do mojej karty i podłączyłem - wszystko fajnie działa smiley

komentarz 30 marca 2017 przez lukas$ Gaduła (3,390 p.)
Nieaktualne. Do zamknięcia temat

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 144 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 54 wizyt
pytanie zadane 6 dni temu w Sieci komputerowe, internet przez Matthew2000 Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 304 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2021 w Sieci komputerowe, internet przez Grozmo Użytkownik (750 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...