• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer/monitor się nie włącza

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,138 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez babiak Obywatel (1,810 p.)
Witam,

dostałem od kumpla komputer do którego miałem zajrzeć. Problem został opisany tak: komputer się w pewnym momencie wyłączył i nie chce się włączyć. To wszystko.

Podłączyłem wszystko u siebie i faktycznie się nie włącza. Jednak (moim zdaniem) chodzi tu bardziej o to, że monitor się nie włącza niż sam komputer. Bo wszystkie wiatraki się kręcą po wciśnięciu powera, CD-ROM też reaguje, a monitor przechodzi w stan uśpienia ("Monitor going to sleep"). Kumpel nie miał karty graficznej tylko monitor był podłączony przez VGA zintegrowane z płytą główna. Przełożyłem więc swoja grafikę do jego komputera bo pomyślałem, że to wejście się spaliło/zepsuło. Jednak po włączeniu taka sama sytuacja ... wszystko się kręci, CD-ROM reaguje, a monitor przechodzi w stan uśpienia ...

Na monitorze nic się kompletnie nie wyświetla, nic nawet nie zdąży mrugnąć.

Co myślicie o tym?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 21 marca 2016 przez babiak
 
Najlepsza
Jeśli nie masz pewności, czy to na pewno monitor uległ uszkodzeniu, to po prostu podłącz do tego komputera swój monitor (albo telewizor) i otrzymasz odpowiedź.
komentarz 18 marca 2016 przez babiak Obywatel (1,810 p.)
Kiepsko opisałem to. Ten komputer podłączam pod swój monitor, na którym działam na co dzień więc jest sprawny na 100%. Ale ten monitor (mój sprawny) przechodzi w stan uśpienia po podłączeniu go do tego wejścia zintegrowanego. Przechodzi również po włożeniu karty graficznej i podłączeniu monitora pod kartę graficzną.
komentarz 18 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
To jeśli zarówno na monitorze kolegi, jak i Twoim, nie pojawia się obraz - a Ty również sprawdzałeś na zewnętrznej karcie graficznej (tzn. nie tej zintegrowanej), to winna jest płyta główna. Aczkolwiek, żeby jeszcze wykluczyć winę zasilacza - podłącz swój.

Zresetuj BIOS, czasami zdarza się, że to wystarcza, bo coś "ześwirowało".

Jeśli nie pomoże, to wyjmij grafikę i RAM, odłącz dyski i napędy - zostaw tylko procesor. Sprawdź reakcje - czy będą jakieś dźwięki?

Podaj specyfikacje komputera (płyta główna, procesor, RAM).
komentarz 21 marca 2016 przez babiak Obywatel (1,810 p.)
Zresetowanie BIOSu wystarczyło. Ożył!

 

Dzięki i pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 17 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Może spróbuj wziąść dość mocną latarke, i zaświeć w monitor, możliwe, że jakaś część monitora, się zepsuła, i nie chce działać cały monitor.

 

A czy po uruchomieniu, słychać charakterystyczny dźwięk odpalanego Windowsa?
komentarz 17 marca 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

A czy po uruchomieniu, słychać charakterystyczny dźwięk odpalanego Windowsa?

Warto jeszcze sprawdzić, czy po uruchomieniu komputera słychać "beep" pochodzący z płyty głównej, który pojawia się przy ekranie POST - kilka sekund po włączeniu komputera.

komentarz 18 marca 2016 przez babiak Obywatel (1,810 p.)

Monitor działa. przeczytaj moją odpowiedź na komentarz Krzycho92. Dzisiaj jak wrócę to podłączę głośniki i dam znać czy słychać Windowsa w ogóle.

Sprawdzę również czy jest to "beep". Jak nie to co by to oznaczało? Płytę główną?

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Sprawdź czy zasilacz jest sprawny i czy wszystkie złącza są dobrze popodłączane.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 665 wizyt
pytanie zadane 18 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez MrOften Początkujący (310 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 419 wizyt
pytanie zadane 12 września 2021 w Sprzęt komputerowy przez wz7475 Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...