• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ubuntu 16.04 broblemy z zalogowaniem

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,952 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Miałem Ubuntu 14.04 zaktualizowane go do 16.04 nic więcej nie robiłem i wyłączyłem komputer normalnie. Po ponownym włączeniu prosi mnie o hasło,  kiedy podam je pokazuje mi się tylko tło pulpitu. Dodam że ctrl+alt+f1 w tym terminalu się zaloguje. Czy wiecie co może być przyczyną i jak to naprawić?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 marca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Najlepiej zainstaluj 16.04 od nowa na czysto, po aktualizacji pewnie pakiety się gryzą, jedne zostały usunięte inne dodane, ogólnie sporo zmian 1604 wprowadziło w stosunku do 14.04 i teraz masz, najprościej mówiąc, jeden wielki syf w pakietach.
komentarz 17 marca 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Reinstall systemu byłby najłatwiejszy, ale miałem kilka wrażliwych plików które chciałem zachować
1
komentarz 17 marca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Skoro masz dostęp do terminala, to co za problem zgrać na zewnętrzny nośnik pliki, których potrzebujesz?
komentarz 18 marca 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
bo pliki są duże a ja mam limity na internecie
komentarz 18 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Ale to jest LINUX nie WINDOWS! Nie trzeba reinstalować systemu LOL. Przeinstaluj sobie środowisko …
komentarz 18 marca 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
przeczytaj wszystkie komentarze, przecież napisałem że tak zrobiłem, ale przeinstalowanie jeden raz nie pomogło. Musiałem się pobawić
+1 głos
odpowiedź 17 marca 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
http://askubuntu.com/questions/17381/unity-doesnt-load-no-launcher-no-dash-appears

Coś takiego masz?

Zawsze możesz skorzystać z reinstalacji środowiska.
komentarz 17 marca 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
Sorry że dopiero teraz ale byłem na uczleni cały dzień. DOkładnie taki problem miałem i zanim tutaj napisałem próbowałem ichnich sposobów, jedyne co osiągnąłem to to, że zamiast na TTY1 mogłem odpalić konsole na pulpicie. Doperio reinstalowanie, resetowanie unity i zabawa z KDA , GDA i jeszcze jakieś bajery znalezione na sackoverflow dopiero pomogły, choć poznikało mi kilka programów :(
komentarz 18 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Wystarczyłoby prawdopodobnie to: 

sudo sudo apt-get update && apt-get -f install && sudo apt-get --reinstall install unity

komentarz 18 marca 2016 przez Macek Kolo Mądrala (5,480 p.)
robiłem to, nawet jest to napisane gdzieś w niższych postach z linku wyżej, nie zadziałało

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 26 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Grzegorzko Obywatel (1,110 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 2,816 wizyt
pytanie zadane 12 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Grzegorzko Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 250 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...