• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ i co dalej? Pytanie o ścieżkę rozwoju

Object Storage Arubacloud
0 głosów
609 wizyt
pytanie zadane 16 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Powiedzmy, że przyswoiłem podstawowe zagadnienia z C++ (jedna książka dla początkujących przerobiona + kurs Pana Zelenta przerobiony 2 razy). Nie mam jeszcze jakiś spektakularnych projektów na koncie. Teraz tak sobie myślę - co dalej robić? Czy katować dalej C++, czy wziąć się może za obiektówkę? Raczej za web design nie chciałbym się na razie brać. Co polecacie w następnej kolejności?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 marca 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)

czy wziąć się może za obiektówkę?

WTF? o.O

Ty się pytasz, czy za obiektówkę się wziąć. Przecież ty nic nie umiesz najprawdopodobniej. Programowanie obiektowe to absolutna podstawa. Przerób dobrą książkę, ogarnij obiektówkę, podstawowe pojęcia jak różne struktury danych i dopiero potem się zastanawiaj czy katować C++ czy może coś innego.

komentarz 24 marca 2016 przez katolik6 Dyskutant (8,140 p.)
ekhem, rozumiem wzburzenie, ale piszesz i możesz poprawić słownictwo.
+1 głos
odpowiedź 16 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)
Zrobić obiektowego C++,i nie w sensie żeby odhaczyć ten rozdział,tylko żebyś posiadał mocną to obiektówkę:)Później zaczniesz robić "spektakularne" projekty,i sam zobaczysz czy to jest coś w czym się odnajdujesz i Ci się podoba ,i może wtedy zaczniesz jeszcze bardziej poszerzać swoją wiedze w tym obrębie,albo zaczniesz uczyć się innego języka(a będzie Ci już łatwiej).
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Ja się uczę Javy. Sądząc po ilości ofert pracy (np na 4programmers), czy na rankingu języków programowania (Java ma ok 25%, najwięcej z wszystkich) - wg mnie opłaca się jej nauczyć :)
komentarz 16 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
To bez znaczenia.
komentarz 16 marca 2016 przez Benek Szeryf (90,790 p.)
komentarz 16 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)

Benek, z tego co tam wyczytałem: 

"Every year, we publish data on the "Most Popular Coding Languages" based on hundreds of thousands of data points we've collected by processing over 600,000+ coding tests and challenges by over 2,000+ employers"

To jest ich ranking, Może nie mały, ale jednak ich. Z tego co też tam wyczytać można, python już 4 lata z rzędu króluje. Myliłem się, że 25% ale nadal java wg tej strony http://www.tiobe.com/tiobe_index?page=index​ "króluje".

----

Boshi, ucząc się programować najprawdopodobniej uczysz się, żeby w przyszłości iść do pracy. Prawdopodobnie nawet już pracujesz. Ale nie o to chodzi. Czy nie lepiej nauczyć się czegoś co nie jest jakoś bardzo trudne (Java wg mnie jest może trochę skomplikowana, ale nie jest bardzo trudna) a jest bardzo popularne, jest na to popyt, zwiększający prawdopodobieństwo, że znajdziesz pracę (mówię o ofertach pracy na 4programmers, dla java'wców jest ich najwięcej), niż jakiegoś mniej popularnego języka? 

komentarz 16 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Język to tylko narzędzie, umiejąc jeden w mniej jak rok można nauczyć się drugiego do poziomu powyżej zaawansowanego.
komentarz 16 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
W sumie ... racja.
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)

 czy wziąć się może za obiektówkę

OBIEKTÓWKA RZĄDZI! 

komentarz 16 marca 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Daruj sobie takie podszyte szyderą komentarze. Każdy kiedyś zaczynał.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 204 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 197 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 584 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Python przez darb2000 Nowicjusz (120 p.)

92,535 zapytań

141,376 odpowiedzi

319,449 komentarzy

61,920 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...