• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co myślicie o tej stronie ? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
594 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w Nasze projekty przez Gorczevsky Użytkownik (660 p.)

Witam!

Jestem Piotr i mam dopiero, a może już 15 lat. Od pół roku może troszkę dłużej iteresuje się tworzeniem stron internetowych. Na razie prostych no ale małymi kroczkami do coraz to większych projektów. Stworzyłem swoją 'domową stronę' opartą o HTML5, CSS3 oraz JS. Oczywiście strona jest responsywna. Cały kod został napisany przeze mnie, jak i grafika znajdująca się na tejże stronie zostałą wykonana przezemnie w banalnym programie GIMP.Chciałbym zapytać co o niej sądzicie? http://gorczevsky.esy.es/

Możliwe odpowiedzi:
2/10 (5 głosów, 16%)
1/5 (bo się skraca) (1 głos, 3%)
Jest dobrze, lecz napiszę swoje uwagi w komentarzu. (23 głosów, 74%)
Pfffff. Banalne... (2 głosów, 6%)

13 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
wybrane 19 kwietnia 2015 przez Gorczevsky
 
Najlepsza
wiekszy tekst i bedzie super
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Gorczevsky Użytkownik (660 p.)

wiekszy tekst i bedzie super

Wszędzie większy ? Czy tylko w wybranych div'ach ? 

komentarz 19 kwietnia 2015 przez Dissio Mądrala (5,830 p.)
ja bym ogolnie powiekszyl te stron całą :=)
+2 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Frezen Obywatel (1,330 p.)
Jak na pół roku nauki to moim zdaniem całkiem nieźle.

Nie widzi mi się tylko te menu na dole. Za dużo razy jest powtórzone te menu. Ale to tylko moja opinia
+2 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez SamSam Obywatel (1,120 p.)
Może nie powinienem się wypowiadać bo sam zacząłem pisać 2  miesiące temu, ale dla mnie jest super.

Leyaut strony wygląda zachęcająco.

Pozdrawiam.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Jak napół roku jest bardzo dobrze, sam nie robie leprzych po 1,5 roku, no ale może dla tego, że bardziej lubie C++ ;)
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Ekwueme Obywatel (1,710 p.)
Jest ok mogła by się troche szybciej ładowac niewiem czy uzywasz ae może sprubyj ją spakowac przed wysłaniem lub sprubuj zrobic jakąs wersie mobilna taka z optymalizacja
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez koma913 Nowicjusz (140 p.)
Można by poprawić to, że jak się pomniejsza strone to się rozjeżdża prawe menu, godzina i data, to dolne menu rozszerza się na całą szerokość, a ten turkusowy pasek pod obrazkiem rozdziela się na dwie części. Natomiast jak się przybliży to znika tło tekstu...
Możesz się pobawić zoom'em i zobaczyć co się dzieje.
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez GrzesiekB Gaduła (3,720 p.)
Nie wiem jak wygląda menu na kompie, ale na tablecie z responsywnością nie ma to nic wspólnego...
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez swiatlyk Użytkownik (800 p.)
Jak dla mnie, zbyt duże logo i zbyt duży foot'er. Co do czcionki to powinna być troszkę większa. Fajny efekt menu.
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez hypothermi Obywatel (1,170 p.)
  • Nie lepiej CSSy od responsywności wrzucić do jednego pliku i tam podzielić to na fragmety wg media?
  • Warto używać meta viewport np. z takimi ustawieniami:

<meta name="viewport" content="width=device-width, user-scalable=no initial-scale=1, maximum-scale=1">

Da Ci to, że na komórkach czy tabletach widok nie będzie zzoomowany, ani nie będzie można ruszać strony w poziomie.

  • Do sekcji zdefiniowanej jako nagłówek warto używać tagu <header> czyli zamiast <div id="content1"> -> <header id="content1">. To jest dobra praktyka i poprawia indeksowanie strony przez roboty Googla. Tak samo z lisą stron. Ją warto opakować w <nav>. A footer w <footer>.
  • Kolory ze sobą niewspółgrają. Polecam używać jakiegoś generatora palety kolorów albo np. coś takiego http://flatuicolors.com/

 

0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Kassarin Obywatel (1,180 p.)
Witam,
Podoba mi się ogólny wygląd strony, ale mam pewną sugestię. Jak już ktoś wspomniał, dużo razy masz menu powtórzone na stronie i zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby zlikwidować to menu po boku (i na dole w sumie też) i ustawić tak, żeby to górne menu było statyczne tj. nie przesuwało się gdy przewijamy stronę. Wtedy zamiast menu po boku mógłbyś dać tam kategorie wpisów np. C++, HTML itd.
Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2015 przez Pan Kulomb Pasjonat (18,630 p.)
Wolno się zdjęcie wczytuje.
0 głosów
odpowiedź 12 maja 2015 przez niezalogowany
Fajna strona, ale powiększ tekst i będzie ok.
0 głosów
odpowiedź 7 czerwca 2015 przez NeroTestero Gaduła (3,240 p.)
  1. Jesli piszesz strony w HTML5 to wykorzystaj nowe znaczniki. Semantyka...
  2. Popraw :hover np. podczas najechania na czytaj wiecej, a nie na cały blok.

Reszta to rzecz gustu :D Powodzenia!

Podobne pytania

+3 głosów
8 odpowiedzi 325 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2015 w Sprawy forum przez niezalogowany
–1 głos
3 odpowiedzi 476 wizyt
pytanie zadane 15 lipca 2016 w Nasze projekty przez Marcin951 Gaduła (3,250 p.)
+4 głosów
10 odpowiedzi 666 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2015 w PHP przez tytanik2011 Użytkownik (930 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...