• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Od czego zacząć c++ czy python [ankieta]

Object Storage Arubacloud
–2 głosów
14,588 wizyt
pytanie zadane 15 marca 2016 w C i C++ przez shido Użytkownik (640 p.)
zamknięte 29 marca 2016 przez shido
Witam poszukuje porady. Ostatnio zainteresowałem  programowaniem i przeglądałem różne treść w których pełno było kłótni pomiędzy

c++

python

i tak mi to namieszało iż nie mam pojęcia od czego zacząć, który język jest lepszy. Możecie mi doradzić?
Możliwe odpowiedzi:
c++ (30 głosów, 75%)
python (10 głosów, 25%)
komentarz zamknięcia: uzyskana odpowiedź
komentarz 23 czerwca 2016 przez manjaro Nałogowiec (37,390 p.)
Pytanie zadane trochę niewłaściwie moim zdaniem. To tak jakby ktoś zapytał lepiej uczyć się angielskiego, niemieckiego, francuskiego czy hiszpańskiego? Odpowiedź jest prosta - zależy z kim chcesz się dogadać, jakie masz plany na przyszłość.

Poza tym sprawa jest bardziej skomplikowana. Bo na przykład wiele osób poleca Pythona. OK Python jest na początek łatwy do opanowania, przyjemny i zrozumiały. No ale na przykład  znajomość samego Pythona do niczego kompletnie się nie przyda. Python zazwyczaj idzie w parze z Django. A nauka i zrozumienie frameworka nie jest już takie przyjemne i łatwe.

10 odpowiedzi

+8 głosów
odpowiedź 15 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
wybrane 29 marca 2016 przez shido
 
Najlepsza
Ktos kiedys wstawil tutaj fajny schemat odnosnie wyboru jezyka programowania, ktory teraz tutaj przytocze :D

http://imgur.com/bB5DK1f

Mysle, ze powinno pomoc :)
komentarz 15 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Dostałem kiedyś tego screena. Odpowiedział na wszystkie moje pytania :) C++>Java>php>C#
+3 głosów
odpowiedź 15 marca 2016 przez Grzyboo Nałogowiec (28,860 p.)
C++

Łatwiej przejść na inny język programowania, ponieważ większość języków jest prostsza od C++. A łatwiej jest potem ograniczać swoje umiejętności niż je poszerzać.
+1 głos
odpowiedź 15 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Nie ma czegoś takiego który język jest lepszy.

http://gynvael.coldwind.pl/?id=238

Python - prosty do opanowania język, z ogromną liczbą bibliotek, oraz posiadający niezłą dokumentację. Ale jest to język typu Easy to learn, hard to master. W większości przypadków jest używany po stronie serwera (Django). Jest to język interpretowany.

C++ - aplikacje desktopowe / okienkowe (Windows API, Qt), gry (SDL, SFML, OpenGL, DirectX). Język kompilowany.

+1 głos
odpowiedź 15 marca 2016 przez niezalogowany
Zdecydowanie C++ i zdecydowanie od Miroslawzelent.pl :)

Pozdrawiam
+1 głos
odpowiedź 19 marca 2016 przez Pekaz Początkujący (340 p.)
Nie myśl od razu o ukierunkowaniu się ani niczym takim, poznaj podstawy programowania najczęściej jest to C++ jak ktoś się uczy sam albo Python kiedy w gimnazjum mają bardziej ogarniętego nauczyciela informatyki, który wie coś więcej niż jak obsłużyć exela. Jak poznasz podstawy, zdecydujesz który język szlifować, bo tak naprawdę podstawy w każdym języku są podobne i jeżeli powiedzmy wybierzesz C++ i zdecydujesz, że chcesz przejść np. na Ruby albo zostać przy c++ wtedy szlifujesz ten język ale nie ma co ukrywać programowanie to taka dziedzina, gdzie może często będziesz musiał się przekwalifikowywać i uczyć nowych języków jak będziesz ich potrzebować np. SQL gdy będziesz mieć ofertę pracy przy bazach danych albo będzie Ci to potrzebne do Twojego programu.
0 głosów
odpowiedź 15 marca 2016 przez Blacha Mądrala (5,960 p.)
Na początek język programowanie nie wydaje mi się istotnym parametrem. Chyba najważniejsze jest aby wyrobić w sobie ten specyficzny dla programowania sposób myślenia, rozwiązywania problemów itp.
komentarz 15 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
A wręcz przeciwnie, najpierw naucz się jakiegoś prostego języka, aby rozumieć go, gdy na starcie, będziesz chciał pisać systemy operacyjne, to wątpie że Ci się to uda. Ale rozwiązywanie problemow, to też jest ważna cecha

 

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 15 marca 2016 przez shido Użytkownik (640 p.)
Określę się bardzie ja chciałbym tworzyć jakieś prostę programy ale przedewszystkim gry to bardziej c++ czy python? A jaką książkę polecicie?
komentarz 15 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Jeśli gry i programy to polecam C++.

C++. Szkoła programowania (Helion).

Jeśli chodzi o biblioteki, to:

Qt - multiplatformowa biblioteka do tworzenia aplikacji okienkowych
SDL, SFML - biblioteki graficzne

0 głosów
odpowiedź 15 marca 2016 przez niezalogowany
Ucz się C++ a potem Pythona, bo często się o niego pytają jeśli znasz C++
0 głosów
odpowiedź 19 marca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Osobiście zaczynałem od C++, było to w czasach gdy dostęp do internetu był, ale był jeszcze dość trudno dostępny, więc znalazłem gdzieś info, że żeby zrobić grę trzeba umieć programować w C++, przynajmniej tak to w tych młodzieńczych latach zrozumiałem. Toteż znalazłem w sieci PDF "Od zera do gier kodera", który nauczył mnie podstaw programowania. W sumie tyle w C++ nauczyłem się wszelakich podstawowych zachowań i podstawy obiektowości. Potem zacząłem grzebać coś we wszystkich popularnych językach (no może za wyjątkiem obj-C) i tak teraz programuje w Ruby, o czym bym nie pomyślał jeszcze ze 3-4 lata temu.

Prawda jest taka, że nie ma znaczenia jaki język wybierzesz na sam początek nauki. Poznaj podstawowe zagadnienia związane z programowaniem. Co to pętla i jak działa, co to wyrażenie warunkowe i jak działa, co to zmienna, klasa itd. Potem eksperymentuj z różnymi językami i technologiami, aż po latach będziesz wiedział jaki język Ci najbardziej pasuje i z jakim wiążesz swoją karierę, albo w ogóle czy wiążesz karierę z programowaniem ;)
0 głosów
odpowiedź 29 marca 2016 przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
Nie pytaj się od czego zacząć tylko po prostu zacznij. Ja zaczynałem od C++, jak większość początkujących ale równie dobrze mógłbym zacząć od Javy, C# itp. Co za problem żebyś dwa języki opanował? Ja np. znam C++ i C#, przez co mam większe pole do popisu. Na razie siedzę przy C# ale być może kiedyś do C++ wrócę. Zresztą większość języków programowania jest podobna, tylko tym się różnią że w Javie będzie np. System.out.println a w C# Console.WriteLine a to znaczy dokładnie to samo. Ja osobiście do nauki polecam Ci C++ ale to moje osobiste zdanie i nie sugeruj się nim.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,604 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia 2016 w C i C++ przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)
+3 głosów
9 odpowiedzi 3,068 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,737 wizyt

92,538 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,923 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...