• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dev C++ - Kompilator

Object Storage Arubacloud
0 głosów
3,710 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w C i C++ przez Pectru Nowicjusz (160 p.)

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

Jestem nowy na forum.miroslawzelent.pl . Obecnie przepracowuje dokładnie i starannie kurs Mirosława Zelenta na Youtube. Jestem początkującym w dziedzinie programowania . W szkole używam kompilatora Dev C++ . Chciałbym usłyszeć opinie na jego temat , gdyż na kursie C++ używany jest CodeBlocks .Czy różni się on bardzo od CodeBlocks? Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi ;) 

Serdecznie pozdrawiam . 

9 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Geek Pasjonat (19,660 p.)
Najlepsza odpowiedź: Przetestuj oba i sam zdecyduj, w którym Ci się lepiej pisze :)
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Kuba Stary wyjadacz (12,460 p.)
CodeBlocks jest o wiele stabilniejszy oraz kompatybilny z wieloma bibliotekami w przeciwieństwie do Dev-C++.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
edycja 19 kwietnia 2015 przez Ehlert
Dev C++ jest kompilatorem przez wielu np. wykładowców nielubiany z tego co wiem. Mogę śmiało powiedzieć, że w porównaniu z MS Visual Studio jest o wiele uboższy, ale stanowi świetne rozwiązanie dla pendrive'ów.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Mister123450 Dyskutant (8,700 p.)
Korzysta on z MinGW GCC, portowanego na Windows. Dev C++ jest nierozwijany od 10 lat, przez co jest też przestarzały i niepolecany, korzystałem kiedyś z niego na pierwszym dotknięciu tego języka, o którym mówimy :) Są jego re-make'i jednak zalecam zmianę, nie jest to zbytnio już wykorzystywane środowisko.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez aspoka Mądrala (5,290 p.)
Sam kiedyś miałem ten problem. Jedyna słuszna odpowiedź to przetstowć oba i wybrać ten na którym ci się lepiej pracuje. Mi się lepij pracowało na CodeBlocks ale za dobrz nie pamiętam czym się różniły bo przniosłem  się na maca i kodze w xCode :)
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez criss Mędrzec (172,590 p.)
Odnośnie stabliności - zgadza się, tutaj różnie bywa w Devie. Zdarzało mi się kilka razy, że mimo poprawienai czegoś w kodzie nadal wywalał error. Chyba przy wielokrotnej deklaracji i błędach linkera. Wtedy odpalałem projekt w C::B, kompilowałem, wracałem do Deva i magicznie wszystko wracało do działania.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Dev-C++ jest już praktycznie nie rozwijany, natomiast Code::Blocks był przynajmniej do jakiegoś 2013-2014 roku i też już raczej przestał być rozwijany, aczkolwiek jest już przyjemniejszym środowiskiem niż stary, poczciwy Dev.
komentarz 16 maja 2015 przez niezalogowany
codeblocks jest dalej rozwijany
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Pectru Nowicjusz (160 p.)
Nie spodziewałem się, że w takim szybkim czasie otrzymam tyle odpowiedzi :) Dziękuje ślicznie i pozdrawiam .
0 głosów
odpowiedź 22 kwietnia 2015 przez Aress Mądrala (6,410 p.)
Dav jak go zobaczylem pierwszy raz to mnie odstraszyl :)

natomiast nie moge powiedziec tego do Code:block

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 102 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2021 w C i C++ przez Puxfam Nowicjusz (170 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 473 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2020 w C i C++ przez Patryk L Bywalec (2,000 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 824 wizyt
pytanie zadane 10 stycznia 2018 w C i C++ przez Adrian Rosa Nowicjusz (120 p.)

92,571 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...