• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie rozumiem co czytam ! :D

Object Storage Arubacloud
0 głosów
837 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Witam !

Proszę o pomoc, przerabiam książkę odnosnie programowania w Javie ale powoli zaczynam odstawać z wiedzą ! Nie jestem w stanie sam napisac programu który ukazywany jest w książce ! Macie jakieś rady jak dobrze tą wiedza przyswajać ?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 marca 2016 przez niezalogowany
Po pierwsze czytaj na spokojnie, powoli, czasami sam powtarzam pewny fragment kilka razy.

Po drugie czytaj w ciszy w czasie wolnym, po jakimś czasie będziesz mógł czytać w autobusie albo gdzieś indziej.

Po trzecie rozłóż sobie dział na części. Ja czytam symfonię C++ Grębosza i mam załóżmy dział 12 i temat 12.1 i ja ten temat czytam i robię przerwę na np dzień jeśli wiem że dużo informacji było
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Ależ oczywiście! Pewnie że są na to rady! Nie czytaj 40 stron na raz, ponieważ tak się niczego nie nauczysz - to nie lektura szkolna czy artykuł w gazecie. Warto czytać, ale przy okazji pisać - równolegle z wiedzą, którą zdobywasz. Na dodatek warto też przemyśleć do czego dana rzecz której się nauczyłeś może się przydać - przemyśleć, a nie ogarnąć temat w 2 minuty i jazda. Poza tym, żyjemy w epoce internetu - filmiki oraz inne dokumenty stoją otworem, więc zawsze warto doczytać :)
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Jedna z największych pułapek początkującego programisty to zbytnie podjaranie i chęć ogarnięcia wszystkiego naraz, aby od razu pisać spektakularne programy. Jak zaczynałem z C++, to też bombardowałem głowę taką ilością informacji, że się w niej nie mieściły. Setki stron książki na dzień, a efekt tego był taki, że musiałem później wracać do podstawowych zagadnień, bo nie umiałem ich zastosować. Z innymi językami jest podobnie. Zwolnij, wyluzuj i powtarzaj po setki razy. Z czasem zobaczysz efekty, 1-2 nowe zagadnienia na dzień i zawsze później praktyka, bo to w edytorze się najwięcej uczysz.
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)

Tak jak kolega  radek024 napisał to nie jest lektura w szkole,ani artykuł w gazecie,także nie ma sensu lecieć na ilość przeczytanych stron tylko przerobić o połowę mniej,ale ze zrozumieniem.Osobiście kilkukrotnie wracałem do jakiegoś tematu,działu w książce i docierał on do mnie za np. trzecim przeczytanym razie,warto żebyś do tego posiłkował się jakimś zadaniami nie tylo z książki,tutorialami w internecie np https://www.youtube.com/channel/UCBmjr_qvB6fDl8EA2kWYKFQ

komentarz 14 marca 2016 przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Mi się zdaje ze Corax mało tłumaczy :D
komentarz 14 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Takie minimum tłumaczy, ale da się zrozumieć o co chodzi, jeśli ma się podstawy obiektowosci
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Pisałem już to gdzieś nie raz: Jeśli nie rozumiesz Javy - java jest językiem obiektowym, a takie się różnią od "normalnego" proceduralnego języka - polecam najpierw przerobić (przerobić, nie ogladnac) kurs Pana Zelenta z C++ obiektowego (polecił mi to któryś z użytkowników i bardzo mi pomogło). Nie chodzi mi o samą skladnie, bo ta z Javy się różni od tej z C++, tylko o "przyswojenie" sobie czym jest obiektowość. Potem napiszesz parę programów z obiektowego c++ - i nagle Java stanie się dużo prostsza, uwierz na słowo :)
komentarz 14 marca 2016 przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Boje się że będzie mi się mieszać c++ z Javą :/
komentarz 14 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Raczej nie będzie Ci się to mieszać. A nawet jeśli - to tylko na początku.
komentarz 15 marca 2016 przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Zaufam ci ! I zrobie tak jak mówisz !

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 458 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 557 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2015 w PHP przez piratflapjack Nowicjusz (230 p.)

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...