• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie rozumiem co czytam ! :D

0 głosów
652 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, szkoła, praca przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Witam !

Proszę o pomoc, przerabiam książkę odnosnie programowania w Javie ale powoli zaczynam odstawać z wiedzą ! Nie jestem w stanie sam napisac programu który ukazywany jest w książce ! Macie jakieś rady jak dobrze tą wiedza przyswajać ?

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 marca 2016 przez niezalogowany
Po pierwsze czytaj na spokojnie, powoli, czasami sam powtarzam pewny fragment kilka razy.

Po drugie czytaj w ciszy w czasie wolnym, po jakimś czasie będziesz mógł czytać w autobusie albo gdzieś indziej.

Po trzecie rozłóż sobie dział na części. Ja czytam symfonię C++ Grębosza i mam załóżmy dział 12 i temat 12.1 i ja ten temat czytam i robię przerwę na np dzień jeśli wiem że dużo informacji było
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez radek024 Szeryf (76,200 p.)
Ależ oczywiście! Pewnie że są na to rady! Nie czytaj 40 stron na raz, ponieważ tak się niczego nie nauczysz - to nie lektura szkolna czy artykuł w gazecie. Warto czytać, ale przy okazji pisać - równolegle z wiedzą, którą zdobywasz. Na dodatek warto też przemyśleć do czego dana rzecz której się nauczyłeś może się przydać - przemyśleć, a nie ogarnąć temat w 2 minuty i jazda. Poza tym, żyjemy w epoce internetu - filmiki oraz inne dokumenty stoją otworem, więc zawsze warto doczytać :)
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Jedna z największych pułapek początkującego programisty to zbytnie podjaranie i chęć ogarnięcia wszystkiego naraz, aby od razu pisać spektakularne programy. Jak zaczynałem z C++, to też bombardowałem głowę taką ilością informacji, że się w niej nie mieściły. Setki stron książki na dzień, a efekt tego był taki, że musiałem później wracać do podstawowych zagadnień, bo nie umiałem ich zastosować. Z innymi językami jest podobnie. Zwolnij, wyluzuj i powtarzaj po setki razy. Z czasem zobaczysz efekty, 1-2 nowe zagadnienia na dzień i zawsze później praktyka, bo to w edytorze się najwięcej uczysz.
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez Mar Cin Dyskutant (8,900 p.)

Tak jak kolega  radek024 napisał to nie jest lektura w szkole,ani artykuł w gazecie,także nie ma sensu lecieć na ilość przeczytanych stron tylko przerobić o połowę mniej,ale ze zrozumieniem.Osobiście kilkukrotnie wracałem do jakiegoś tematu,działu w książce i docierał on do mnie za np. trzecim przeczytanym razie,warto żebyś do tego posiłkował się jakimś zadaniami nie tylo z książki,tutorialami w internecie np https://www.youtube.com/channel/UCBmjr_qvB6fDl8EA2kWYKFQ

komentarz 14 marca 2016 przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Mi się zdaje ze Corax mało tłumaczy :D
komentarz 14 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,270 p.)
Takie minimum tłumaczy, ale da się zrozumieć o co chodzi, jeśli ma się podstawy obiektowosci
0 głosów
odpowiedź 14 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,270 p.)
Pisałem już to gdzieś nie raz: Jeśli nie rozumiesz Javy - java jest językiem obiektowym, a takie się różnią od "normalnego" proceduralnego języka - polecam najpierw przerobić (przerobić, nie ogladnac) kurs Pana Zelenta z C++ obiektowego (polecił mi to któryś z użytkowników i bardzo mi pomogło). Nie chodzi mi o samą skladnie, bo ta z Javy się różni od tej z C++, tylko o "przyswojenie" sobie czym jest obiektowość. Potem napiszesz parę programów z obiektowego c++ - i nagle Java stanie się dużo prostsza, uwierz na słowo :)
komentarz 14 marca 2016 przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Boje się że będzie mi się mieszać c++ z Javą :/
komentarz 14 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,270 p.)
Raczej nie będzie Ci się to mieszać. A nawet jeśli - to tylko na początku.
komentarz 15 marca 2016 przez Macheroni Użytkownik (970 p.)
Zaufam ci ! I zrobie tak jak mówisz !

Podobne pytania

+1 głos
4 odpowiedzi 319 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 406 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2015 w PHP przez piratflapjack Nowicjusz (230 p.)

87,917 zapytań

136,502 odpowiedzi

304,328 komentarzy

58,291 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...