• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wymagana wiedza matematyczna do algorytmiki

Object Storage Arubacloud
0 głosów
337 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)
Witam. Mam zamiar poświęcić trochę czasu algorytmice, ale jestem dopiero w 3 klasie gimnazjum i zastanawiam sie czy nie powinienem troche poczekac (jeszcze kilka lat) aż przerobie jeszcze trochę tematów na matematyce czy brać się za to już teraz. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Powiem ci tak, temat ogólnie związany z informatyką na matematyce zaczyna się w 1 klasie jest to logika.... i szczerze to na tyle jestem w 2 semsetrze 1 klasa TI, nic tu nie ma potrzebnego do informatyki... Nauczyciele mówią że algorytmika to jest w ogóle oddzielny dział, który będą nas uczyć już na E14, mówił mi nauczyciel że nie uczyć programować nas będą bo tego się w 100% osiągnąć nie da, a algorytmów więc... Bierz się za to, bo w ciągu pół roku, półtorej nie nauczysz się tego
komentarz 14 marca 2016 przez Dynamic Bywalec (2,910 p.)
też myślałem że matematyka mi się nie przyda w programowaniu, ale każdy wzór może się przydać
komentarz 14 marca 2016 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
Niby może, ale według mnie to najbardziej to przydatne jeżeli chcesz programować silniki do gier... Zauważmy że tam musisz tworzyć fizykę, a po co tworzyć nowe prawa jak są stworzone, ew. zdaje mi się że przy tworzeniu programu graficznego przydaje się znajomość wzorów matematycznych
+1 głos
odpowiedź 15 marca 2016 przez piekarnik Użytkownik (720 p.)
Sądzę, że najbardziej do programowania przydaje się algebra, bo cała informatyka jest oparta na algebrze, a jak to zrozumiesz to łatwiej będzie Ci zrozumieć wszystkie mechanizmy i algorytmy.

Algebra Boole'a to podstawa, ale jest dużo więcej materiału.

Polecam książkę: Wstęp do Matematyki - Kraszewskiego.
Książka zawiera materiał z przedmiotu o tej samej nazwie ze studiów matematyki, ale napisana jest prostym językiem, nie ma skomplikowanych rzeczy do liczenia - ale naprawdę uczy abstrakcyjnego myślenia i jest do łyknięcia dla każdego kto umie dodawać i mnożyć, i poświęci trochę czasu na przyswojenie tego co tam jest - dodam, że nie jest to łatwy materiał, więc się nie zrażaj.

Na całki i analizę przyjdzie czas.
komentarz 15 marca 2016 przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)
Dzięki, ale co do tej książki(skoro na pierwszy rok studiów) to chyba jeszcze trochę za wcześnie :D
komentarz 16 marca 2016 przez piekarnik Użytkownik (720 p.)
Nie koniecznie, to jest ogólnie logika, bardzo dobrze wyjaśniona i opisane różne struktury algebraiczne, ich własności, różne prawa.
Żeby to zrozumieć nie trzeba znać matematyki na wysokim poziomie - sądzę, że umiejętność dodawania i odejmowania do 100 powinna wystarczyć.

Na przykład dowiesz się jak działa modulo - czyli reszta z dzielenia, warunki podzielności. jakie są na to algorytmy, coś o zbiorach, co to są pierścienie, co to są grupy cykliczne.

Tak czy inaczej polecam tę książkę - używałem jej do nauki logiki licealistów i nie była za trudna. Tam się po prostu uczysz matematycznie postrzegać świat i uczysz się myśleć - a to nie wpisuje się w program nauczania.

Dodam jeszcze, że mając mniej więcej opanowaną wiedzę z tej książki, ogarnąłem przedmiot związany z kodowaniem w jeden dzień - a niektórym nie wystarczył na to semestr, a wystarczyło znać podstawy algebry.
komentarz 16 marca 2016 przez enigmatycznyclay Bywalec (2,450 p.)
Dzięki      :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 228 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2016 w C i C++ przez vanowikv13 Bywalec (2,740 p.)
+2 głosów
2 odpowiedzi 339 wizyt
pytanie zadane 27 listopada 2021 w Algorytmy przez maxkolanko1998 Gaduła (3,230 p.)
+1 głos
4 odpowiedzi 918 wizyt
pytanie zadane 4 sierpnia 2016 w Offtop przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,630 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...