• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaka jest wasza opinia na temat pewnej książki dotyczącej C#?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
478 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2016 w Offtop przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Ostatnio miałem okazję dostać nową książkę pt. "C# 6.0 i MVC 5 Tworzenie nowoczesnych portali internetowych" - Krzysztof Żydzik, Tomasz Rak wydawnictwo Helion. Jaka jest wasza opinia na temat tej książki? Czy to jest według was książka warta uwagi? Chciałbym też poznać waszą opinię na temat książki "ASP.NET 3.5 dla programistów PHP" - Krzysztof Rychlicki-Kicior wydawnictwo Helion. Czym te obie książki się według was różnią?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 6 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Nie miałem styczności akurat z tymi książkami, ale mogę uczciwie powiedzieć, że książki z Helionu o tematyce związanej z informatyką są jednymi z najlepszych jakie możesz przeczytać. Posiadam kilka książek z tego wydawnictwa m.in. "HTML 5 nieoficjalny podręcznik - David McFarland", "Java Script i jQuery - McFarland" nieoficjalny podręcznik itd... Czyta się jednym tchem, pomimo, że posiadają po 400 lub nawet po 500 stron :) Wszystko jest dokładnie wyjaśnione i szybko można się nauczyć nowych rzeczy. Co do Twojego pytania, najlepsza opinia jaką możesz otrzymać to ta od Ciebie - przeczytaj, na pewno to nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie, wtedy sam możesz sprawiedliwie ocenić czy książka ta była warta uwagi i czego się nauczyłeś :)

Pozdrawiam!
komentarz 7 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Dziękuję za odpowiedź. Jestem aktualnie przy piątym rozdziale o ASP.NET MVC.
komentarz 7 kwietnia 2016 przez Barus Stary wyjadacz (14,120 p.)
Miłej lektury! :)
komentarz 7 kwietnia 2016 przez hubot Dyskutant (9,100 p.)
Dziękuję. Powiem, że ta książka jak na razie mnie nie zawiodła.
komentarz 14 kwietnia 2016 przez _Kobra Obywatel (1,270 p.)
Nie najlepszymi, a średniej jakości. Helion wydaje grubo po terminach wydania oryginalnej wersji, rozumiem tłumaczenie, że zajmuje, ale oni jeszcze czekają na statystyki sprzedaży.

Jedno z gorszych wydawnictw, niestety największe w Polsce. Książki w oryginalnych wersjach zazwyczaj posiadają lepszej jakości papier, zaznaczenie np. składni kolorem itp, dużo by wymieniać.

Jak ktoś mówi najlepsze, to nie ma pojęcia o anglojęzycznych książkach. O niebo bardziej merytoryczne są już ksiażki wydane przez PWN.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2021 w C# przez kubaa322 Użytkownik (710 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 182 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 331 wizyt
pytanie zadane 23 kwietnia 2018 w C# przez Antero00 Gaduła (3,670 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...