• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Działanie w tle.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,214 wizyt
pytanie zadane 12 marca 2016 w C i C++ przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
Witam piszę program sobie mający pracować w tle i otwierać cd-room po wciśnięciu przycisku jak i zamykać go po ponownym wciśnięciu.

Wszystko działa tylko problem w tym, że gdy po skompilowaniu programu np. wejdę na pulpit to program dalej działa w tle, ale nie czyta już znaków.

Oto kod: http://codepad.org/XyptX387

Proszę o pomoc.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 12 marca 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
O ile się orientuję w działaniu managera okien, to tzw. focus może mieć tylko jedno okno w danym czasie. Kiedy zaś focus nie jest przyznany oknu Twojej aplikacji, nie będzie ona czytać żadnych danych z klawiatury.

Obejściem tego problemu są tzw. haki (ang. hooks), ale nigdy się temu bliżej nie przyglądałem. W każdym razie podrzuciłem Ci hasło, przynajmniej wiesz czego szukać. :) O ile w ogóle dobrze zrozumiałem problem. ;)
komentarz 12 marca 2016 przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
Dzięki, trochę mi nakreśliłeś wygląd sytuacji. Postaram się dowiedzieć czegoś więcej o tych hakach ;)
0 głosów
odpowiedź 12 marca 2016 przez pingwindyktator Użytkownik (520 p.)
Takie rzeczy (mające działać w tle) przeważnie implementuje się jako deamony. Jak to zrobić? Tworzysz wątek i robisz na nim detach. Natomiast nie ma uniwersalnej metody czytania znaków z klawiatury przez okno, na którym nie ma focusa. Przecież tak działają keyloggery. Stosują pewne mechanizmy, które to omijają. Po stronie OS / kernelu leży sprawa tego, która aplikacja ma dostęp do urządzeń. More or less. Zatem pytasz nas jak napisać keyloggera. Nieładnie.
komentarz 12 marca 2016 przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
Nie zachowujmy się jak dzieci... Piszę program na urodziny kolegi który będzie imitował działanie maszyny hazardowej -> wygrana wysunie cd-room z nagrodą.

Działanie w tle było mi potrzebne przez to, że maszynę będzie imitował inny program a sam program wysuwający miał być nie widoczny.
komentarz 12 marca 2016 przez pingwindyktator Użytkownik (520 p.)

To było półżartem. Żartem było to, że chcesz napisać keylogger, a na poważnie było to, że chcesz napisać coś, co działa jak keylogger.

–3 głosów
odpowiedź 12 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
#include <Windows.h>
#include <windows.h> 

Gratulacje "Miszczu" xDDDDD

1
komentarz 12 marca 2016 przez sebastian970 Użytkownik (710 p.)
pisane na szybko, więc mogło mi się zdarzyć...

Nie naprawia to problemu, więc twój komentarz jest zbędny.
komentarz 12 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Spoko, chciałem tylko powiedzieć, przecież w regulaminie forum nie ma punktu "Nie możesz dawać innych odpowiedzi, niż prosi Cię o to autor tematu"

 

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 529 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2018 w C i C++ przez FaloY Bywalec (2,180 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 231 wizyt
pytanie zadane 18 listopada 2015 w C i C++ przez qwertz Użytkownik (850 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 7,506 wizyt
pytanie zadane 26 września 2016 w HTML i CSS przez SebbaGamess Użytkownik (690 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...