• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak wyglądałby Wasz dzień bez komputera?

Object Storage Arubacloud
+4 głosów
1,111 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2016 w Offtop przez demmi Bywalec (2,990 p.)

No właśnie. Taki luźny temacik na początek weekendu, ciekaw jestem czy się przyjmie. Osobiście nie znam osoby, która nie ma internetu, a co dopiero komputera. Nawet wśród przedstawicieli klasy niższej (nie mówię o lumpach, menelach, po prostu o biednych ludziach) wszyscy, no dobra 95%, to posiadacze komputera. Co robicie gdy nie ma dostępu do komputera np. braknie zasilania? Ja szukam sobie na siłę nieraz zajęć, idę na trening, którego wcale nie muszę robić, poznać na miasto jakieś dziewczyny, sprzątam pokój do stanu wręcz sterylności, czasem piszę kod na kartce, który później wkleję do kompilatora. :P

10 odpowiedzi

+11 głosów
odpowiedź 11 marca 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Śpię. Po prostu.
1
komentarz 11 marca 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
A nie lepiej w tym czasie wyjść ze znajomymi niż spać? Tak tylko pytam :)
15
komentarz 12 marca 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Jakimi znajomymi?
komentarz 12 marca 2016 przez DryEvil Użytkownik (860 p.)
"Jakimi znajomymi?" ty możesz pisać to dla żartów a ja serio to piszę xD Jakimi znajomymi? :D
1
komentarz 12 marca 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Ale ja nie rozumiem czemu wszyscy to uznali za żart :| Tak faktycznie wygląda mój normalny dzień. Wstaję o 7:30, o 8 zaczynam pracę jako programista, kończę o 16, po czym przechodzę na domowego kompa i kodzę dalej, do 24… Znajomych nie mam, ale to długa historia.
1
komentarz 12 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
Zapraszam Tomku na Gofry!
2
komentarz 12 marca 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)
Mam ścisłą dietę…
komentarz 12 marca 2016 przez DryEvil Użytkownik (860 p.)
Co prawda ja jestem na początku programowania można powiedzieć że zacząłem od przedwczoraj bo dopiero wtedy dotarły mi książki ale również wolałem bawić się grafiką 2D i nie wychodzić z domu bo nie uznawałem to za interesującą a jaka jest twoja przyczyna? Jeśli mogę wiedzieć.
+2 głosów
odpowiedź 12 marca 2016 przez kotfuterkowy Dyskutant (9,220 p.)
edycja 12 marca 2016 przez kotfuterkowy
Kiedyś przez pół dnia nie miałem prądu. Elektrycy mieli jakąś zaplanowaną konserwację. Zaznaczę, że mieszkam na wsi, gdzie nie ma za bardzo możliwości wyjścia do klubu/knajpy itp, Internetu mobilnego nie mam. Na szczęście z pomocą przyszła gazeta - regionalny tygodnik, format A3 - ok 48 stron. W ciągu 3 godzin przeczytałem połowę - nawet artykuły, które w innym wypadku w ogóle by mnie nie zainteresowały.

Tyle się mówiło o rychłej śmierci papierowych mediów w dobie mediów społecznościowych i co? Gazety dalej się przydają. Nie tylko do zabijania much.
komentarz 12 marca 2016 przez DryEvil Użytkownik (860 p.)
Jak niema prądu :D fajny morał z twojej historii wyniosłem :)
+1 głos
odpowiedź 11 marca 2016 przez McShadow Obywatel (1,050 p.)
Wiesz zawsze pozostaje laptop
komentarz 11 marca 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
No jak ktoś go ma to tak... :P
komentarz 11 marca 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
To ma problem xd :P Ja akurat nie mam i z netem tez bo z telefonu :D
3
komentarz 11 marca 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
A laptop to nie komputer...
+1 głos
odpowiedź 11 marca 2016 przez uMAXa Gaduła (4,290 p.)
U mnie ciężko bo prawie uzależniony jestem xd
+1 głos
odpowiedź 12 marca 2016 przez DryEvil Użytkownik (860 p.)
Jakaś książka do przeczytania zawsze się znajdzie a jak by nie było książek to zawsze jest internet mobilny :)))) a jak by mi się rozładował telefon to bym poszedł spać bo dzień bez komputera to nie dzień staje się automatycznie nocą D:
0 głosów
odpowiedź 11 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Troszkę nudny... xD (Chyba że miał bym naładowanego laptopa xD)
0 głosów
odpowiedź 11 marca 2016 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Najczęściej taki dzień u mnie to dzień na wsi, gdzie nie mam komputera.

Na wsi są ogólne prace. Jest to też rodzaj odwiedzenia starego miejsca zamieszkania (znajom, rodzina).
0 głosów
odpowiedź 11 marca 2016 przez mati10d Gaduła (3,150 p.)
Jak ja nie mam dostępu do kompa to najczęściej ćwiczę (bicek sam się nie zrobi), idę z kolegami na kebsa  itd:)
0 głosów
odpowiedź 11 marca 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)

Co robicie gdy nie ma dostępu do komputera np. braknie zasilania

Zawsze pozostaje telefon komórkowy, a w nim internet mobilny. Jeden dzień bez notepada, kompilatorów, basha, czy jak kto woli- gier- da się przeżyć. Gorzej gdy nie ma dostępu do internetu. Wtedy trudno jest nawet programować, bo nie ma się dostępu do dokumentacji czy innych materiałów. A cóż innego można robić na komputerze gdy internetu brak? Raczej nic pożytecznego, więc wyłączamy komputer na cały dzień i nadrabiamy relacje z ludźmi :)

komentarz 11 marca 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Ja na wypadek braku internetu, zawsze mam jakiegoś ebooka z programowania do poczytania.
0 głosów
odpowiedź 12 marca 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
Kiedy nie ma prądu, robi się impreze!!!! Brak WiFi = wszyscy się bawią ;D
komentarz 14 marca 2016 przez saliwan22 Gaduła (3,110 p.)
Nie koniecznie.

W moim przypadku albo odpoczywam albo robię plany kodu w zeszytach i w tedy zawsze się potem łatwiej to wklepuje w kompa...

Podobne pytania

+8 głosów
18 odpowiedzi 1,103 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2016 w Offtop przez demmi Bywalec (2,990 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 3,773 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 107 wizyt

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,611 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...