• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Matura z informatyki - programowanie. W jaki sposób zapisać program?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,167 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Philip Bywalec (2,320 p.)
Jest takowe polecenie:

" Do oceny oddajesz plik(i) o nazwie(ach) ....................................................................................,
tu wpisz nazwę(y) pliku(ów)
zawierający(e) komputerową(e) realizację(e) poleceń "

Czy powinno się zapisać projekt programu dla każdego podpunktu osobno, czy w jednym ?

Nie znalazłem nigdzie odp a do matury przygotowuje się prawie sam, bowiem w mojej szkole informatyki jako takiej nie ma.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 11 marca 2016 przez String Gaduła (4,520 p.)
Jesli chodzi o programowanie To nalezy zapisac plik.cpp oraz wynik(nrZad).txt Ja to rozumiem tak ze kazdy podpunkt zadania a) b) c) to mozesz miec osobne pliczki .cpp Ale wszystkie rozwiazania maja sie znalezc w wynik(nrZad).txt Gdzie kazdy wynik poprzedzasz numerem zadania no i najlepiej bedzie jesli ten wynik zapisze Ci program a nie zebys przepisywal z konsoli czy cos. Tez zdaje w tym roku mature i tak wlasnie mysle :D Nie martw sie u mnie w szkole informartyki tez nie ma. Formalnie jest ale sposob i jakosc nauczania.ehh :/
komentarz 11 marca 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
No właśnie też mi się tak wydaje :P. Z tego wynika, że po zapisaniu pilk.cpp, wystarczy po prostu skopiować kod i zmienić nieco algorytm, który zapisze jeszcze coś innego. Mam to zapisać w folderze jakimś, spakować ? U nas są tz "Elementy inf " i nauczyciel chodź stara się nam pomóc, to i tak nie ma tego obycia i sam nawet nie wiedział, czy można używać kalkulatora na teoretycznym. Tak więc ... trza sobie radzić :-).
komentarz 11 marca 2016 przez String Gaduła (4,520 p.)
Tak, w dodatku zauważyłem że do pierwszych dwóch zadań najczęściej trzeba zrobić jakąś funckje bool, a trzecie na zagnieżdzonych pętlach :)
Na początku matury na pierwszej stronie jest napisane. że trzeba to zapisać w folderze, nie pamiętam dokładnie ale bodajże Twój nr pesel to ma byc nazwa folderu? Nie pamietam dobrze :)
komentarz 16 marca 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
Kurde, z tego co widzę na teorii leżę absolutnie. żadnego zadania nie umiem poprawnie zrobić. Miałbyś jakąś poradę, jak się tej teorii nauczyć?
komentarz 16 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
ee? czytać o danym języku ?
 rozwiązywać spoja?

 

wrzuć jedno z tych zadań teorii albo praktyki, sam chetnie obejrzę co wy tam macie na tych maturach .
komentarz 16 marca 2016 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
Mi chodzi o teorię, nie zaś o część praktyczną, bowiem na egz widzę rzeczy, których nie znalazłem w podr. Robiłem spoja, ale to nie jest w nurt zadań maturalnych.
komentarz 17 marca 2016 przez String Gaduła (4,520 p.)
Duuuuuzo jest algorytmiki. Euklidesa, jak sprawdzic czy liczba jest pierwsza, znalezc max/minimum, sortowanie, szyfrowanie musisz miec w malym paluszku te podstawy. Bo te algorytmy ktore sa w teorii zawsze troche nawiazuja do tych podstawowych. A wiec ogarniaj algorytmy. Wiadomo ze musisz wiedziec troche z sieci, rozrozniac grafike wektorowa od rastrowej :D no i glownie jak robisz jakas maturke ii widzisz ze nie masz o czyms pojecia np szyfrowaniu RSA no to sobie poszukaj na necie podstaw szyfrowania o ogarniaj :) i tak z kazdym zapytaniem :)

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 16 września 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Farezowsky Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 269 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2023 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Igor515 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 746 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...