• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laravel - relacja Many to Many

Object Storage Arubacloud
0 głosów
835 wizyt
pytanie zadane 11 marca 2016 w PHP przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
edycja 11 marca 2016 przez shimizu

Dla powyższego przypadku na pewno muszę utworzyć dwa model. User oraz Role i w nich użyć belongsToMany itd. Więc jako tako nie potrzebuję modelu środkowej tabeli. Jednak jeśli dodam do środkowej tabeli pole np. boolean (nie wnikajmy dlaczego), to jak to zamodelować? Jak uzyskać potem dostęp do tej wartości.

Czy to jest właśnie to co znajduję się pod tytułem "Retrieving Intermediate Table Columns" na: https://laravel.com/docs/5.1/eloquent-relationships#many-to-many ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 11 marca 2016 przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
Pomoże ktoś?
2
komentarz 11 marca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ale to Laravel...
komentarz 12 marca 2016 przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
Nie rozumiem Twojej odpowiedzi,
1
komentarz 12 marca 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)
My nie robimy w Larvie i smiejemy sie z niej patrzac na jej magię. Jak widzisz Twoje pytanie tyczy się Eloquent'a i laravela mysle ze szybciej uzyskasz odpowiedz jak napiszesz na fb: PHPers: Pierwsze kroki. Bo tu glownie... ludzie maja problem ze skladaniem skryptow :P
1
komentarz 13 marca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ja piszę w Silexie, w Symfony trochę, w Slimie. Kiedy widzę tak słabo napisany FW jak Laravel to nie dziwię się nikomu, iż ma z tym czymś problemy.
komentarz 13 marca 2016 przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
Jestem laikiem w tym ;p
Opiszesz co takiego słabego w Laravel jest?
1
komentarz 17 marca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Framework OneManArmy. Gościu który go stworzył reprezentuje swoją osobą stanowisko boga tego narzędzia i jest ślepy na dobre rady programistów na świecie. Z tego powodu jest usiany złymi praktykami i uczy złych praktyk ponieważ ktoś kto korzysta z tego narzędzia po prostu przyzwyczaja się do takiego a nie innego typu zachowań.

Może to jest szybkie w wykorzystaniu, ale dobrze programować nie będziesz po chociażby roku spędzonym z tym frameworkiem - tym bardziej jeśli nie masz zbyt wielkiego doświadczenia w OOP.
komentarz 17 marca 2016 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Event,Efik, zgoda z tym co napisaliście, szczególnie OneManArmy, ale ni przekonacie raczej nikogo kto już coś liznął w jakimś FW do porzucenia go i nauki od nowa innego :p  Skoro chce w nim pisać, nie ma problemu,  sam kiedyś dojdzie, że jednak Larva jest szybka, ale niezbyt  piękna pod względem architektury.  Nie ma sensu na siłę nikogo przekonywać.
komentarz 17 marca 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Sam się przekona jak liźnie samego języka a nie frameworka.
komentarz 18 marca 2016 przez shimizu Obywatel (1,650 p.)
Wiem że Laravel nie jest za dobry. Jednak tak mi doradził prowadzący zajęcia i kolega ponieważ prosiłem o coś prostego. Mam zamiar zrobić w nim jeszcze z 2-3 projekty i przerzucić się na Symfony. Chyba że polecacie coś innego ale też nie chce robić jakiegoś dużego skoku.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w PHP przez kordix Gaduła (3,910 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 160 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2020 w PHP przez marcolo Obywatel (1,530 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 414 wizyt
pytanie zadane 23 lipca 2018 w PHP przez kevin Mądrala (5,010 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...