• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jakie siły rozpędzają rower podczas jadzy z górki ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
382 wizyt
pytanie zadane 10 marca 2016 w Offtop przez MichK Użytkownik (550 p.)
edycja 10 marca 2016 przez MichK
Potrzebuje informacji jakie siły rozpędzają rower gdy nie pedałujemy i jedziemy z górki. W googlach za dużo nie znalazłem więc pytam tu ;) Wiem że grawitacja ale czy to jedyna siłą ? Czy są jakieś jeszcze ?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 10 marca 2016 przez Benek Szeryf (90,870 p.)
wybrane 10 marca 2016 przez MichK
 
Najlepsza
Jedyną siłą zwiększającą przyspieszenie roweru jest składowa grawitacji, której kierunek i zwrot jest taki jak dla wektora prędkości. Oczywiście taka siła jest pomniejszona o wypadkową sił tarcia. W komentarzu piszesz, że nauczyciel powiedział, iż nie tylko chodzi o grawitację. Tak więc wnioskuję, że źle sformułowałeś pytanie. Może chodziło o wszystkie siły działające na rowerzystę?
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
grawitacja...
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
3 Zasady Dynamiki Newtona
0 głosów
odpowiedź 10 marca 2016 przez Tail Nowicjusz (240 p.)
Grawitacja :D

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grawitacja

Możesz przyjąć w dużym uproszczeniu że jesteś na równi pochyłej jak ten klocek :D

http://www.fizykon.org/rownia/rownia_2_co_to_jest.htm

Chyba że jesteś rozpędzony przed wjazdem na górę wtedy trzeba jeszcze wziąć pod uwagę pęd początkowy.
komentarz 10 marca 2016 przez MichK Użytkownik (550 p.)
Na grawitacje wpadłem sam ;p ale mój nauczyciel powiedział że nie tylko więc szukam dalej.
komentarz 10 marca 2016 przez Tail Nowicjusz (240 p.)
Chyba że to jakieś podchwytliwe pytanie. To wtedy właśnie może być pęd który uzyskałeś przed wjazdem na górę albo np. wiatr. Ale to już trudniejsze zagadnienia.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 1 września 2019 w Matematyka, fizyka, logika przez martin1724 Użytkownik (690 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 974 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2016 w Matematyka, fizyka, logika przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 120 wizyt
pytanie zadane 3 lutego 2022 w Offtop przez adzikowski Nowicjusz (140 p.)

92,547 zapytań

141,388 odpowiedzi

319,506 komentarzy

61,931 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...