• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

2016r. a symfonia c++ standard - warto?

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,839 wizyt
pytanie zadane 9 marca 2016 w C i C++ przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)
Witam. Jako, ze mamy juz 2016r. to czy warto jeszcze zaczac czytac symfonie c++ standard Jerzego Grebosza? Wiele osob jest zdania, ze nie uczy on obiektowki,tylko tak naprawde C z klasami, czy to prawda? C++ to bylby moj pierwszy jezyk programowania. Czy zle zrobie jesli przeczytam wlasnie symfonie? Probowalem czytac szkole programowania prata, ale jakos ta ksiazka mnie za bardzo nie wciaga, a wrecz czasami nudzi, ale przyznam ze material jest przekazywany w fajny sposob, tylko jakos tak formalnie... Jakie jest wasze zdanie? Wiele strace czytajac symfonie?

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 9 marca 2016 przez niezalogowany
Moim zdaniem: nie warto, aż tak wiele nie stracisz gdy ominiesz ten tytuł.
0 głosów
odpowiedź 9 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Przede wszystkim tam są podstawy. Co możesz stracić? Jedynie czas który nie wykorzystałeś na czytanie :)
–1 głos
odpowiedź 9 marca 2016 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Ja skonczyłem czytać Symfonie C++ w tym roku i nie mogę powiedzieć że coś straciłem. Po prostu w tej książce nie ma kilku rzeczy które są w książce "Szkoła Programowania". "lepszy rydz niż nic" :D
–3 głosów
odpowiedź 9 marca 2016 przez lambda16 Początkujący (400 p.)
Moim zdaniem to najlepszy podręcznik tłumaczący istotę programowania orientowanego obiektowo. Jest też świetnym źródłem wiedzy o C++98 i o kilku miejscach biblioteki standardowej do tego standardu. Stanowi dobrą podstawę do nauki C++11/14
komentarz 9 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Orientowanego obiektowo? Oto właśnie skutki czytania tej książki ;)
komentarz 13 marca 2016 przez lambda16 Początkujący (400 p.)
Dalej nie wiem co jest złego w nauczeniu się najpierw rdzenia języka, nawet w starej wersji a później przechodzenie do nowszych elementów i poszerzenie swojej wiedzy. W ten sposób, w niektórych miejscach jest się trochę bliżej hardware, zaczyna się rozumieć jak bardzo C++ jest lepszy, niż C. Lektura jest męcząca, ale nikt przecież po przeczytaniu tej książki nie zacznie pisać programów takich, jak są tam przedstawione. To tylko etap przejściowy pomiędzy rozpoczęciem nauki, a rzeczywistym programowaniem.

Jest ona oznaczona jako "książka informatyczna warta uwagi", ktoś kto tam ją umieścił raczej wiedział co robił.

Podobne pytania

+3 głosów
11 odpowiedzi 16,057 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 270 wizyt
pytanie zadane 25 marca 2016 w C i C++ przez CortezjuszPospolity Obywatel (1,130 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 874 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...