• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Netia problem z strasznie wolnym internetem.....

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,566 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

Witam!

Internet w netii posiadam już od ponad 2 lat i pierwszy raz tak mi zwolniło, na początku miałem 500kb/s - 1mb/s.

Teraz jest to ok. 500kb/s, lecz strony internetowe, filmy np. na youtube ładują się bardzo wolno, a prędkość internetu jest niezmieniona... w czym może być problem? Proszę o pomoc...

Z góry dziękuję!

4 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
wybrane 8 marca 2016 przez Michał Gibas
 
Najlepsza
Od netii to trzymać się z daleka. Mieliśmy kiedyś od nich internet (niezbyt szybki, 11 mb/s za ... około 70zł/ms, z czego każda osoba w domu miała download około 500Kb/s) i pod koniec internet strasznie zaczął zwalniać (20Kb/s - 100 Kb/s). W międzyczasie tata próbował wziąć od nich szybszy - okazało się, że było jakieś przeciążenie sieci, a jednak sąsiadowi proponowali szybszy. Pseudofachowcy - przyszedł, podpiął się, sprawdził czy kable nie są pozginane - powiedział, że wszystko ok, ale i tak internet był wolny.

Nie polecam netii, ale jedyne co możesz zrobić to zadzwonić i zagrozić że zerwiesz umowę :D wtedy pewnie internet wróci do normy. Jeśli nie masz 2 opcje:

1. Męczyć się z nimi dalej.

2. Wziąć jakiś inny, lepszy, tańszy ;d
komentarz 8 marca 2016 przez ZakosiliMiNeta Nałogowiec (30,910 p.)
Również twierdzę, że netia to smieć
+2 głosów
odpowiedź 8 marca 2016 przez KamilGlabek Użytkownik (540 p.)
a jaką masz deklarowaną prędkość internetu w umowie? Ja ostatnio dzwoniłem do netii z takim problemem. Mam w umowie "do 20mb/s", zwykle było koło 18-19 a pewnego dnia miałem max 1,5mb/s. Zadzwoniłem do nich o co chodzi, najpierw gość próbował mi wmówić że jest wszystko ok (!) a jak mu przekazałem jak jest okazało się że znalazł jakieś ustawienie i mam zrestartować router. Router nie był ani przestawiany, ani resetowany. Podejrzewam że cwaniaki przycięli mi łącze na rzecz kogoś innego...
+1 głos
odpowiedź 8 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Też miałem Netię, za około 60zł/ms ( ~30Mb/s )a i tak czasami przymulał tak, że nie dało się korzystać. Na szczęście nie mam już od nich internetu.

Ogólnie: nie polecam 2/10 xD

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 8 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Bez gwarancji jakości nie podpisuje umowy. Kilkanaście lat temu miałem neostradę 256 kb/s i za nie dotrzymanie umowy (brak internetu - zjawisko bardzo popularne) rachunek na koniec miesiąca był odpowiednio niższy. Czasy się zmieniły, teraz powinna być deklaracja gwarancji minimalnego transferu (sprawdź w umowie)

Jeżeli bierzesz szybki internet 60Mb/s to tylko światłowody.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 473 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 93 wizyt
pytanie zadane 22 lutego w Sieci komputerowe, internet przez Nanizok Nowicjusz (240 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...