• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komunikat "subskrypcja nie utworzona" mimo że wszystko działa [Az.pl]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
317 wizyt
pytanie zadane 7 marca 2016 w Sieci komputerowe, internet przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Witam
Skonfigurowałem sobie serwer na Az.pl korzystając z darmowego okresu próbnego i wszystko działa okej.
Teraz zauważyłem że w menu subskrypcji widnieje "subskrypcja nie utworzona".

Co może być powodem? Czy należy zgłosić to obsługi klienta?

Pozdrawiam

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 7 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Ależ oczywiście że należy zgłosić, przecież Ci od supportu właśnie od tego są. Przynajmniej będą mieli coś do roboty. Jak mam problem z rzeczą, od firmy, która oferuje support, to pierwsze co, to piszę do nich.

 Miłego dnia, i życzę powodzenia z naprawą.

 http://pomoc.az.pl/
0 głosów
odpowiedź 7 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Być może to po prostu dlatego, że jak sam piszesz hosting nie jest jeszcze opłacony, ale tak, od tego jest support że gdy masz wątpliwości to mają Ci pomóc i wyjaśnić. Ja bym napisał z zapytaniem dlaczego tak jest.

Z czystej ciekawości jak można: co Cię skłoniło do wybrania AZ?
komentarz 7 marca 2016 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
Zobaczyłem ranking -> http://top100.wht.pl/
Az.pl był pierwszy, a jako że ma przystępne ceny to wybrałem ten hosting.
Dlaczego pytasz?
komentarz 7 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

jako że ma przystępne ceny

Nie, ceny według mnie są koszmarnie wysokie.

A zapytałem tak po prostu, tylko z ciekawości, żeby się dowiedzieć dlaczego niektórzy decydują się na tak drogi hosting o niezbyt dużych możliwościach (chociaż tutaj zależy co dla kogo jest ważne) ;)

komentarz 7 marca 2016 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Wysokie?
Ogólnie jestem całkiem zielony jeżeli o to chodzi.
Np. taki "hosting start" za 30 zł wydaje mi się tani:
https://www.az.pl/hosting/
A np. taki "w1gb" za 50 zł ma gorszę parametry:
https://linuxpl.com/hosting_f_19

Jeżeli się mylę to proszę o korektę. Tak jak powiedziałem, nie mam żadnego doświadczenia jeżeli o to chodzi. smiley

komentarz 7 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

Oj tak, bardzo się mylisz. To jest cena w jakiejś wspaniałej promocji czyli taką masz przez pierwszy rok. Później za przedłużenie zapłacisz już cenę normalną zgodną z cennikiem czyli w przypadku "hosting start"... 307,50 zł. Rzeczywiście, rewelacyjna oferta ;)

Tu była mowa o hostingu więc możesz powiedzieć że e tam parametry są różne dlatego różnią się ceny czy coś tego typu. Dlatego podam przykład, którego nie przebijesz. Domena .pl. Cena rejestracji na AZ.pl - 12,18zł. Cena rejestracji na OVH 12,29zł. Cena odnowienia za każdy kolejny rok na AZ.pl to 109,47zł. Na OVH cena odnowienia wynosi 49,99zł. Za DOKŁADNIE to samo - obsługę domeny czyli jakąś tam możliwość zmiany serwerów DNS, zmianę właściciela i takie tam. Widać różnicę?

Oferta AZ więc jest według mnie koszmarnie droga i nieopłacalna. Jedyną zaletą ich hostingu jest transfer bez limitu, dalej co krok są ograniczenia. Przykładowo w najniższym pakiecie tylko jedno konto FTP - gdy będziesz chciał komuś jeszcze dać dostęp do jakiejś części stronki, subdomeny czy katalogu to tego nie zrobisz bo można mieć jedno konto FTP tylko.

To oczywiście moja osobista opinia, możesz się nie zgadzać ;)

komentarz 7 marca 2016 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
Rzeczywiście nie wziąłem pod uwagi co będzie po "1 roku".
Polecisz jakieś dobre i w miarę tanie firmy?
komentarz 7 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Jeśli chodzi o hosting współdzielony to ja osobiście mam na Hekko.pl i jestem zadowolony - wydaje mi się, że jest w miarę tanio i uczciwie. Hosting sprawuje się jak najbardziej dobrze, wszystko jest jak trzeba.
komentarz 16 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Arek, przecież wszyscy wiedzą że najlepszy, najtańszy i najbezpieczniejszy hosting jest na mojej malinie :D

komentarz 16 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Z pewnością najbezpieczniejszy, ale co to za hosting bez serwera email? :D Gdzie bym swoją pocztę miał?
komentarz 16 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Spokojnie, kiedyś może będzie. Ale jest tak bezpieczny że banki mogłyby by mieć tu swoje bazy danych :D
0 głosów
odpowiedź 16 marca 2016 przez Mateusz11 Pasjonat (22,910 p.)
Pisz do supportu, przecież od tego są!

 

Pozdrawiam

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 377 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 260 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 261 wizyt
pytanie zadane 15 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez niezalogowany

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...