• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zawody w branży IT nie wymagające dużej wiedzy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,773 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Branża IT jest bardzo rozległa, jest masa specjalizacji. Wiadomo, że zostanie senior developerem to nie jest łatwa sprawa. Wiedza + spore doświadczenie są tutaj wymagane. Jakie znacie zawody nie wymagające dużej wiedzy? Takie powiedzmy "przejściowe". Dla mnie takim zawodem wydaje się tester oprogramowania.

3 odpowiedzi

+6 głosów
odpowiedź 6 marca 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
wybrane 7 marca 2016 przez demmi
 
Najlepsza
Może nie będzie to odpowiedź, która Cię zadowoli, ale mi się wydaje że każdy zawód wymaga dużej wiedzy i trzeba się porządnie znać coś robiąc, aby robić to dobrze. Tester oprogramowania im więcej ma doświadczeń i wiedzy tym lepiej - lepiej może testować. Programista musi się znać, żeby dobrze coś zaprogramować i nie narobić błędów i dziur. Administrator musi wiedzieć jak postępować z danym systemem w razie nagłej awarii, jak szybko przywrócić wszystko do normy. I tak dalej, nie widzę opcji, aby się w czymś słabo znać i to porządnie i dobrze robić. Oczywiście ciągle idziemy do przodu i się uczymy, to jest normalne, że stajemy się coraz lepsi, ale tak żeby się zatrzymać, mało umieć i coś dobrze robić to nie widzę opcji.

Nie wymagające dużej wiedzy może być zamiatanie na ulicy, po prostu machasz zmiotką i tyle ;)
+2 głosów
odpowiedź 6 marca 2016 przez Porcupine Nałogowiec (31,560 p.)
Wydaje mi się, że tester to nie taka prosta sprawa... To nie jest tak, że to jakiś gość co sobie odpala gotowy produkt kilka przyciski i patrzy czy wszystko śmiga. Jeśli już to jest to tylko malutki ułamek jego pracy. Do zadań testerów należy między innymi pisanie wszelkiego rodzaju testów akceptacyjnych, a napisanie takiego dobrego testu, który miałby sprawdzić działanie jakiegoś systemu to czasem równie wielkie wyzwanie jak samo pisanie części kodu...
komentarz 6 marca 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Ok. A jakieś inne zawody, chociażby powiązane z branżą IT? Ja jestem akurat w takiej sytuacji. Tzn. za mało umiem na junior developera, a pracując tam gdzie pracuję marnuję tylko czas.
+1 głos
odpowiedź 6 marca 2016 przez Dash Nałogowiec (29,650 p.)
Oczywiście że w branży IT są zawody nie wymagające myślenia. Mój znajomy prowadzi firmę programistyczną, ostatnio sie rozrósł i zatrudnił 3 sprzątaczki + konserwatora. Nie jestem jednak w stanie powiedzieć czy mają jakieś większe perspektywy rozwoju w branży.

A tak serio, polecam mobilną deweloperkę, tam z reguły wszystko jest na mniejszą skale i prostsze.  Nie wiem w czym się specjalizujesz, ale na np. Warsztat.gd są oferty pracy dla początkujących programistów w gamdev, zawsze jakiś start i wpis do CV.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,409 wizyt
+2 głosów
2 odpowiedzi 632 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 551 wizyt

92,551 zapytań

141,400 odpowiedzi

319,531 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...