• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[Nauka programowania w C++] Zbiór zadań dla początkujących. [ankieta]

Object Storage Arubacloud
+10 głosów
1,822 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2016 w C i C++ przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
edycja 6 marca 2016 przez Marcin_N_97
Witam!

Jako, że udało mi się już przejść przez trud (i wielką przyjemność) poznania podstaw programowania w jeżyku C++ zobaczyłem w swoją przeszłość i zastanowiłem się jak pomóc osobą, które dopiero będą chciały zacząć się w to bawić. Największym dla mnie problemem było znalezienie sobie odpowiednich zadań. Zadania z książek typu Język C++ Szkołą Programowania w większości był za proste, zadania ze SPOJa rozwijają bardziej myśli i pokazują różne algorytmy, a nie składnię i najlepszy sposób używanie tego pięknego języka. W kursie Pana Mirosława też były fajne zadania, ale czułem niedosyt - szczególnie w pierwszych lekcjach. Dlatego teraz, aby ułatwić drogę kolejnym programistom chciałbym razem z Wami, drodzy forumowicze, ułożyć listę zadań, z różnych tematów oraz ich połączenia, które warto zrobić, aby przetrenować swoje umiejętności. Gdy ułożymy razem taką listę spróbuję w wolny czasie ładnie ją opracować z wskazówkami, potrzebną wiedzą itd. Na początek chciałbym się skupić na tym prostszym C++, czyli nie wchodzić w obiektowego. Jeżeli uważacie, że moja inicjatywa jest bezsensowna lub jest coś podobnego to przepraszam i usunę post, łączę pozdrowienia. ;)

 

Tutaj będzie zamieszczona lista, którą będę edytował w miarę regularnie, czekam na Wasze propozycje:

1. Hello World.

Czy warto stworzyć listę obowiązkowych zadań z opracowaniem dla nowych początkujących?
Możliwe odpowiedzi:
Oczywiście, że tak. (36 głosów, 92%)
Raczej tak. (1 głos, 3%)
Nie wiem, ale pomogę. (1 głos, 3%)
Raczej nie. (0 głosów)
To jest zbędne. (1 głos, 3%)

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 6 marca 2016 przez wxnko Użytkownik (580 p.)
Nie zapominaj, że każdy inaczej się uczy. Ty mogłeś czuć niedosyt a inni nadmiar. Dobry pomysł z tymi zadaniami, jednakże nie zapominaj o tych, którzy wolą trudniejsze zadania do łatwego tematu niż łatwe zadania, które od razu wiadomo jak zrobić.
komentarz 6 marca 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Dzięki za rade - spróbuję to jakoś podzielić by każdemu pasowało. Zachęcam do wstawiania swoich pomysłów odnośnie konretnych zadań i problemów.
+1 głos
odpowiedź 6 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Jestem za!

Tylko musisz poprawić niektóre słowa w twojej wypowiedzi, bo trochę się ciężko to czyta.

programistą - programistom

kolegą - kolegom
komentarz 6 marca 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Okey!

Czekam z niecierpliwością na propozycje od Ciebie.
+1 głos
odpowiedź 7 marca 2016 przez Erwaze Nowicjusz (160 p.)

Moim zdaniem, jest to świetny pomysł, gdyż sam szukałem czegoś takiego w celu weryfikacji mojej wiedzy. Czasami myśląc, że opanowałem dany rozdział książki, łapałem się na postoju przy zadaniu sformułowanym nietypowo, a wymagającym dosłownie podstaw.
Co do samoistnego zakopania się tego tematu, to faktycznie stworzenie prostej strony zawierającej zebrane zadania jest dobrym pomysłem. Ewentualnie "przypięcie tego tematu" lub podlinkowanie powinno załatwić problem.
W razie czego posiadam kilkadziesiąt tego typu ciekawie sformułowanych zadań  i chętnie się podzielę smiley

komentarz 7 marca 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
No to zapraszam do umieszczania ich tutaj! Cały czas czekam na propozycję oraz jakąkolwiek dyskusję odnośnie tych zadań ;)
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2016 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Imo to nie ma sensu - tematy znikają w czeluściach forum, a odkopywanie go co jakiś czas to średni pomysł. Najlepszym rozwiązaniem wg mnie to strona internetowa, gdzie takie zadania są podzielone ze względu na trudność.
komentarz 6 marca 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Zamierzałem stworzyć do tego strone/bloga/film na youtube, może Pan Mirosław będzie chciał wstawić ;)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 1,055 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 940 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 1,048 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2021 w SQL, bazy danych przez Misiek Mądrala (5,300 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...