• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak się nie zniechęcać?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
749 wizyt
pytanie zadane 6 marca 2016 w Offtop przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
Witam.

Wg. mnie wszystkim osobom, którzy zaczynają programować (w tym mnie) przydadzą się rady co do tego jak na początku się nie zniechęcać, bo zawsze w pewnym momencie pojawiają się jakieś problemy, które są zwykle bardzo prozaiczne, a taka osoba siedzi przy nich długi czas i ma dość.

Pozdrawiam. :)

2 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 6 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
wybrane 29 marca 2016 przez R.orlinski
 
Najlepsza

 Ale kiedy do programowania się zniechęcamy? Przecież w tej pracy chodzi o to, aby główkować do końca... (Za to nam płacą).

 Na przykład wczoraj siedziałem od 15:00 do 07:00 po to, aby zainstalować ubuntu, w końcu się udało. Gdy wstałem od 16:00 do 06:00 robiłem to samo, dlatego że steam nie chciał się zainstalować, nie potrzebnie pobierałem paczki apache z konsoli, przez co xampp nie chciał działać, etc. Ale powiem wam że nawet sobie nie wyobrażacie jakie to uczucie gdy się dojdzie do celu, lepsze od seksu, serio.

 Gdy pierwszy raz stworzyłem cms'a skakałem z radości, aż pochwaliłem się mamie o tym, co dokonałem, mimo że ona zapewne myśli iż HTML to jakaś choroba a CSS to szczepionka.

 To jest chyba to, co nasz przytrzymuje od poddania się - te uczucie triumfu nad maszyną, że udało się nam po 4 dniach osiągnąć to, co zamierzaliśmy. W dodatku programowanie jest taką dziedziną w której ciągle się rozwijasz, nigdy nie stajesz w miejscu, a jeśli tak jest, to wiedz, że robisz coś źle.

 W skrócie mówiąc, jeżeli zakończysz programowanie na napisaniu tła do strony, i powiesz że to za trudne, to się cholera nie dziw, skoro nawet nie chciało się googlować. Nie każdy ma predyspozycje do programowania, i nie należy ludziom wciskać że to przez ich słomiany zapał nie potrafią 'okodować' tego, czy tamtego.

 Mam nadzieję że chociaż po części odpowiedziałem Ci na Twoje pytanie.

 Pozdrawiam i życzę miłego dnia, bądź nocy.

komentarz 6 marca 2016 przez iWantCode Bywalec (2,170 p.)

mimo że ona zapewne myśli iż HTML to jakaś choroba a CSS to szczepionka.

1+

komentarz 6 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)

"Nie każdy ma predyspozycje do programowania"

Oglądałem ostatnio film na YT: https://www.youtube.com/watch?v=1Ir9sYIj__A  , i wg nich Każdy może zostać programistą. Prawdą jest to, że jednym łatwiej to idzie, innym ciężej, ale wg mnie (moje zdanie pewnie będzie wyśmiane, bo dopiero co się jeszcze uczę), da się nauczyć programować nie mając predyspozycji. Większość to zapał i setki godzin spędzonych na pisaniu - czego u mnie strasznie brakuje tych godzin spędzonych na pisaniu. Tak samo jak w szachach - rozwiązujesz jakieś zagadki szachowe typu "mat w 2 ruchach, mat w 3 ruchach" myśląc, że Ci się to nie przyda - ale z jednej strony rozwija to myślenie, z drugiej strony - bardzo często się zdarza, że niektóre sytuacje z tych zadań powtarzały się podczas grania (może nie w 100%, ale się powtarzały) To jest moje zdanie.

komentarz 6 marca 2016 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)
Pisząc predyspozycje, miałem na myśli wiele słów, choć głównie dwa: lubić oraz potrafić, choć te drugie w tym zdaniu było przeplatane z pierwszym. Jakbym się uparł, nauczyłbym się tańczyć, setki godzin spędzonych na treningu, i lecim w tango, ale czy naprawdę bym to lubił? Ni ciula.
komentarz 6 marca 2016 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Zgadzam się, że nadal pozostaje ten element że nie lubisz tańczyć, chociaż jeżeli byś się nauczył już tańczyć, to kto wie czy byś tego nie polubił? Sam nie lubię tańczyć bo nie umiem, ale nie o to chodzi.
+3 głosów
odpowiedź 6 marca 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Po prostu musisz mieć jakiś dalekosiężny cel i konsekwentnie do niego dążyć. Jeśli Ci naprawdę gdzieś przystawi podczas nauki, to możesz zostawić to na później. Mając większą wiedzę i będąc wypoczętym szybko wpadniesz na rozwiązanie. Mózg ludzki to cudowne narzędzie, wystarczy go odpowiednio stymulować, ale nie alkoholem, czy głupotami typu Facebook, tylko konkretną wiedzą i co najważniejsze - dać mu odpocząć. Metoda Slight Edge innymi słowy, omawiana na tym forum wielokrotnie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 171 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2018 w Offtop przez Coder Junior Nowicjusz (120 p.)
–3 głosów
2 odpowiedzi 344 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2016 w Offtop przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
+10 głosów
12 odpowiedzi 600 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2015 w Offtop przez niezalogowany

92,454 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...