• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Baza Danych a Primary Key - C#

Object Storage Arubacloud
0 głosów
353 wizyt
pytanie zadane 19 kwietnia 2015 w C i C++ przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)

Hej,

Proszę o pomoc w roziwązaniu problemu. Z bazą dancyh i Primary Key. Piszę w C#

Załóżmy, ze mamy bazę o kolumnach: Pracownik, Stanowisko, Telefon, Zarobki. Podpinam ją do programu a jego założeniem jest za każdym razem dodawać nowego pracownika jego stanowisko, telefon etc...W tym wypadku żadnej z kolumn nie mogę ustawić jako Primary Key. Bo stanowisko albo chociaż imię i nazwisko może się powtórzyć. Czyli trzeba dodać do bazy jeszcze jedną kolumnę: powiedzmy ID i ją ustawić jako Primary.(tak to rozumiem, jesli źle prosze o sugestię). Tutaj mam problem bo chciałbym aby system sam zwiększał ID o wartość "1". 

W bazie używam połączenia gdzie łącze 4 kolumny z bazy do 4 Text-Boxów. Z kolei jeśli dodam do bazy tą 5 kolumne to nie mogę jej pozostawić jako niezdefiniowanej w kodzie.

Proszę o radę.

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
wybrane 19 kwietnia 2015 przez tarnasm
 
Najlepsza
Nie bardzo rozumiem, ale za inkremencaje opdowiada Auto_Increment w bazach danych.
+1 głos
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez Ursan Bywalec (2,920 p.)
Każda tabela powinna mieć PK. Trzeba trzymać się form normalnych, bo potem wychodzą anomalie ;) PK nie może być null'em, wiec dajesz jej INT NOT NULL AUTO_INCREMENT ... przy INSERT INTO wysyłasz nulla w id. Jesli masz tam autonumerowanie to powinien wstawic automatycznie odpowiedni numer.
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Boshi VIP (100,240 p.)
Nie zawsze, zależy od tego jaką mamy relację, często po prostu w wiele do wielu nie ma pk bo jest niepotrzebny.
komentarz 19 kwietnia 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
A nie można do każdej tabeli zawsze zrobić po prostu "ID" i ustawić jako Primary. Nawet w sytuacji gdy ID nie jest nam do niczego potrzebne?
komentarz 19 kwietnia 2015 przez Ursan Bywalec (2,920 p.)
edycja 19 kwietnia 2015 przez Ursan
Można. Ja tak robię z prostego powodu. Mam przynajmniej 1kolumnę w relację o atomowych wartościach, jednoznacznie identyfikującą rekord
0 głosów
odpowiedź 19 kwietnia 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
taaak :D Dziękuję. Zaznaczyłem poprostu Auto Incerment przy rekordzie w bazie ID :) Pozdrawiam!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 526 wizyt
pytanie zadane 30 marca 2017 w SQL, bazy danych przez littlerunaway Obywatel (1,790 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 337 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2019 w SQL, bazy danych przez Moras Obywatel (1,620 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 230 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2023 w Hostingi, domeny, usługi przez Robert Kwiat Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,641 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...