• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Arduino pytanie dotyczące podłącznia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
214 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
zamknięte 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn

Witam

Chciałbym podłączyć parę urządzeń do pinu 5v. Czy mogę to zrobić tak? Nie znam się za bardzo na elektronice więc proszę o wyrozumiałość :)

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 marca 2016 przez niezalogowany
Jestem w 2 klasie na elektronice jakby co. Nie widzę żadnego błędu w połączeniu.
komentarz 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
Dzięki! I rozumiem że nie ma problemu podłączyć jeszcze kilka urządzeń pod to, tą samą metodą?
komentarz 5 marca 2016 przez niezalogowany
nie wiem które piny są zasilające itd. ale jeśli podłączyłeś wsyztsko według not katalogowych czyli "-" do masy "+" albo Vcc do +5V to będzie dobrze. Jak się pomylisz i podłączysz + do minusa i - do + to skutki mogą być tragiczne. Ale spokojnie, raczej arduino nie powinno się nic stać. A jeśli pin 6 podłączysz tam gdzie powiniem być 5 to nic się nie stanie i tak możesz podłączać dodatkowe urządzenia. Ale musisz znać jaki prąd pobierają, bo np silniczka NIE WOLNO tak podłączyć. Co chcesz jeszcze podłączyć??
Piny podłączyłem zgodnie z oznaczeniami także spokojnie ;) Chcę podpiąć do tego jeszcze jeden czujnik odległości i 2 serva. To tak naprawdę podpięte jest do shilda do którego podłączone są dwa silniczki, ale one działają bo sprawdzałem
Silniczki najlepiej podpinać za pomocą mostka H albo zrób że szeregowo z silniczkiem podpinasz tranzystor a do bazy tranzystora podpinasz np pin Cyfrowy 10
Powiem ci szczerze że nie wiem o co chodzi xD Ja tego nie podłączałem dostałem jeżdżącego robota i zadanie dołączenie do niego tych urządzeń i oprogramowanie go. Wiem tylko że jeździ
1
obejrzyj Elektroprzewodnika na yt
+1 głos
odpowiedź 5 marca 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)
Zależy czym zasilasz, jak z USB to z pinu 5V możesz "wyciągnąć" max 450mA, dlatego popatrz ile zużywa każde twoje urządzenie i uważaj żeby nie przekroczyć tej wartości.
6 baterii AA. Myślisz że dla 2 czujników odległości, 2 serw i jednego modułu bluetooth hc-05 starczy?
komentarz 5 marca 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)

Czyli zasilasz przez powerjack, wtedy z 5V możesz nawet do 650mA brać, trochę martwią mnie te serwa, nie podałeś ile biorą, poszukaj w notach katalogowych, musi to tam być, chyba że używasz serw micro, wtedy na pewno wszystko będzie ok, jednak lepiej upewnij się smiley

Są micro. Dzięki za pomoc! :)
+1 głos
odpowiedź 5 marca 2016 przez niezalogowany
Cześć znam się dobrze na arduino możesz się mnie pytać o wszystko na pw tak będzie szybciej niż zakładanie tematu ^^
Ok będę miał problem to walę do ciebie ;)
Ok miło :D bede czekał
0 głosów
odpowiedź 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
Dobra podłączyłem wszystko jak na schemacie i nie spaliło się :) Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 387 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Pasjans Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,519 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Gabel88 Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 148 wizyt

92,674 zapytań

141,579 odpowiedzi

320,051 komentarzy

62,039 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...