• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Arduino pytanie dotyczące podłącznia

Object Storage Arubacloud
0 głosów
195 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2016 w Sprzęt komputerowy przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
zamknięte 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn

Witam

Chciałbym podłączyć parę urządzeń do pinu 5v. Czy mogę to zrobić tak? Nie znam się za bardzo na elektronice więc proszę o wyrozumiałość :)

komentarz zamknięcia: Problem rozwiązany

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 marca 2016 przez niezalogowany
Jestem w 2 klasie na elektronice jakby co. Nie widzę żadnego błędu w połączeniu.
komentarz 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
Dzięki! I rozumiem że nie ma problemu podłączyć jeszcze kilka urządzeń pod to, tą samą metodą?
komentarz 5 marca 2016 przez niezalogowany
nie wiem które piny są zasilające itd. ale jeśli podłączyłeś wsyztsko według not katalogowych czyli "-" do masy "+" albo Vcc do +5V to będzie dobrze. Jak się pomylisz i podłączysz + do minusa i - do + to skutki mogą być tragiczne. Ale spokojnie, raczej arduino nie powinno się nic stać. A jeśli pin 6 podłączysz tam gdzie powiniem być 5 to nic się nie stanie i tak możesz podłączać dodatkowe urządzenia. Ale musisz znać jaki prąd pobierają, bo np silniczka NIE WOLNO tak podłączyć. Co chcesz jeszcze podłączyć??
komentarz 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
Piny podłączyłem zgodnie z oznaczeniami także spokojnie ;) Chcę podpiąć do tego jeszcze jeden czujnik odległości i 2 serva. To tak naprawdę podpięte jest do shilda do którego podłączone są dwa silniczki, ale one działają bo sprawdzałem
komentarz 5 marca 2016 przez niezalogowany
Silniczki najlepiej podpinać za pomocą mostka H albo zrób że szeregowo z silniczkiem podpinasz tranzystor a do bazy tranzystora podpinasz np pin Cyfrowy 10
komentarz 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
Powiem ci szczerze że nie wiem o co chodzi xD Ja tego nie podłączałem dostałem jeżdżącego robota i zadanie dołączenie do niego tych urządzeń i oprogramowanie go. Wiem tylko że jeździ
1
komentarz 5 marca 2016 przez niezalogowany
obejrzyj Elektroprzewodnika na yt
+1 głos
odpowiedź 5 marca 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)
Zależy czym zasilasz, jak z USB to z pinu 5V możesz "wyciągnąć" max 450mA, dlatego popatrz ile zużywa każde twoje urządzenie i uważaj żeby nie przekroczyć tej wartości.
komentarz 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
6 baterii AA. Myślisz że dla 2 czujników odległości, 2 serw i jednego modułu bluetooth hc-05 starczy?
komentarz 5 marca 2016 przez mmr0429 Bywalec (2,010 p.)

Czyli zasilasz przez powerjack, wtedy z 5V możesz nawet do 650mA brać, trochę martwią mnie te serwa, nie podałeś ile biorą, poszukaj w notach katalogowych, musi to tam być, chyba że używasz serw micro, wtedy na pewno wszystko będzie ok, jednak lepiej upewnij się smiley

komentarz 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
Są micro. Dzięki za pomoc! :)
+1 głos
odpowiedź 5 marca 2016 przez niezalogowany
Cześć znam się dobrze na arduino możesz się mnie pytać o wszystko na pw tak będzie szybciej niż zakładanie tematu ^^
komentarz 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
Ok będę miał problem to walę do ciebie ;)
komentarz 5 marca 2016 przez niezalogowany
Ok miło :D bede czekał
0 głosów
odpowiedź 5 marca 2016 przez Człowiek Niewidzialn Użytkownik (500 p.)
Dobra podłączyłem wszystko jak na schemacie i nie spaliło się :) Dzięki wielkie wszystkim za pomoc!

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 362 wizyt
pytanie zadane 11 kwietnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez Pasjans Początkujący (280 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,486 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez Gabel88 Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 142 wizyt

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...