• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Moja pierwsze responsywna strona

–1 głos
542 wizyt
pytanie zadane 4 marca 2016 w Nasze projekty przez Raptowny Początkujący (420 p.)
Po kilku dniach nauki HTMLa oraz CSSa postanowiłem się wziąć samodzielnie i oto efekt mojej wielogodzinnej pracy przez naukę. Oczywiście witryna ciągle w budowie i wiele rzeczy jeszcze w niej brakuje. Liczę na oceny i konstruktywną krytykę.
Link: http://www.matcoder.ayz.pl/index.html

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 5 marca 2016 przez Comandeer Guru (607,960 p.)
  • Po co Ci ten zegarek? Zbędny bajer.
  • Jak już przy nich jesteśmy: zdarzenia przypina się z poziomu JS przy pomocy addEventListener → https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/EventTarget/addEventListener
  • Brak określenia języka strony (html[lang]).
  • meta[http-equiv="X-UA-Compatible"] można spokojnie przerzucić jako nagłówek HTTP.
  • Tej liście technologii w nagłówku tak trochę opisu brakuje.
  • No i czemu jest to lista numerowana (uporządkowana)? Tutaj kolejność technologii nie ma znaczenia, więc powinno to być ul, nie ol.
  • Logotyp to powinien być główny nagłówek strony → http://www.webkrytyk.pl/krytyka/lexy.com.pl/#naglowki
  • Polecam jako adres strony głównej obrać http://www.matcoder.ayz.pl/ a nie http://www.matcoder.ayz.pl/index.html
  • Nie ma sensu krzyczeć w menu – od tego jest text-transform: uppercase.
  • <h3>Kilka słów o mnie</h3

    A gdzie się podziało h1, h2? Te numerki po coś w nazwach tagów są.

  • Tekst umieszcza się w akapitach. Wówczas odstępy robi się marginesami, a nie br.

  • <div id="fb">
    				<i class="icon-facebook"></i>
    			
    			</div>

    Prawie nikt nie używa icon fontów dobrze. Ikonka bez etykiety (przy pomocy choćby .sr-only z Bootstrapa) jest NIEDOSTĘPNA.

  • Skoro masz skrypty BS-a na końcu body, to czemu nie przerzucisz tam też timer.js (oczywiście po przeniesieniu podpinania timera do JS-a). A tak wgl: wywal zegarek ;)

  • Po co używasz gridu, skoro i tak wstawiasz 1 element rozciągnięty na 100% wiersza?

  • Strona jest dostępna pod dwiema domenami: matcoder.ayz.pl i www.matcoder.ayz.pl. Proponuję wybrać jedną wersję – tę z www.

  • Divitis – nie użyłeś żadnego tagu semantycznego z HTML5 (oprócz nav, który – jak podejrzewam – po prostu przekopiowałeś z docsów BS-a). Polecam zajrzeć np. do http://tutorials.comandeer.pl/html5-blog.html gdzie są dalsze linki do lektury.

  • 2 razy użyłeś !important w CSS – o 2 razy za dużo.

  • ol > li – bardzo niebezpieczny selektor, bo dotyczy wszystkich elementów list numerowanych.

komentarz 5 marca 2016 przez niezalogowany

powoli widzę postęp, ludzie zaczynają spolszczać tę linijkę:

<span class="sr-only">Rozwiń nawigację</span>

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 466 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2016 w HTML i CSS przez Dawid Warduliński Obywatel (1,830 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 378 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 805 wizyt
pytanie zadane 6 lutego 2016 w HTML i CSS przez MatiiTv Gaduła (3,800 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,326 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...