• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sony Vegas lagujące wideo

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
2,720 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
witam nie wiem czemu ale mam lagujące wideo w Sony Vegasie pro 13 . kupiłem sobie nagrywarke do konsoli która się nazywa ElgatoHD60 nagrywa ona w 60fps na 1080 p . Więc ostatnio gdy dodałem klip z gry do Sony Vegasa to zauwazyłem że strasznie widać że laguje wideo . wszystkie ustawienia projektu i renderowania mam dobre czyli że pasują do klipu 1920x1080 i 60 klatek na sekunde wyłączyłem też "Resample" jak zawsze ale tym razem nic to prawie nie dało po wyrenderowaniu wciąz jest efekt takiego lagowania czy ktoś może wie czemu oraz bit rate też mam wysoki przy renderowaniu około 40 mln . Jeśli chcecie zobaczyć jak to wygląda to prosze napisać to wstawie

4 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ja myślę że masz po prostu za słaby sprzęt :( Chociaż nie wiem, podaj parametry.
komentarz 2 marca 2016 przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
intel core i5-4690K CPU 3.5 ghz

16gb ram

64 bit procesor x64

karta graficzna gtx 770

znaczy wideo jest płynne normalnie jak odtwarzam np w "Filmy i TV" na windows 10 a jak chce to z edytować w sony vegas to laguje
komentarz 2 marca 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ło, no sprzęcik jednak niezły :)

No nie wiem, może to wina sony vegasa? A pobierz jakiś inny program (jakieś darmowe pewnie będą) i nim spróbuj nagrać, zobacz czy będzie różnica
komentarz 2 marca 2016 przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
no właśnie jest w sony vegasie jakiś problem ponieważ jak patrzyłem klatke za klatką to okazuje się że co jedną klatke jak się poruszam w przód to następna klatka jest nieco do tyłu i dlatego jest ten efekt ale nw jak go wyeliminować jak wyrenderowałem w 30 fps na sekunde to jest normalnie ale potrzebuje 60 fps żeby robić slowmotion za pomocą Velocity a sony vegas to ma :/
komentarz 2 marca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

No to znamy problem... Skoro przy 30 FPS nie ma problemu, a przy 60 FPS jest, to problem leży w twoim ustawieniu renderingu. Mam nadzieję, że nie wpisałeś 60 FPS w render settings tylko 59.94 FPS. Pamiętając, że 60 FPS to zaokrąglenie, które może powodować taki lekkie cofnięcia/lagi. Tutaj masz przykładowy TUTORIAL.

komentarz 3 marca 2016 przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
wszytko mam dobrze wiem że 30 fps to 29,97 a 60 to 59,94 jest tam nawet opcja renderingu 59,94 (double NTSC) bo poprostu jak ustawiam na 60 fps to jak patrze klatke po klatce to co jedną klatke to następna klatka troche cofa nw czemu a film nakrecilem w 60 fps więć nie powinno byc takeigo czegoś a jak ustawiam na 30 fps to poprostu tych klatek cofających nie mam ale już nie mogę zrobić slowmotion bo brzydko to wygląda
0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Może masz coś poknocone w swoim ustawieniu renderingu? Użyj jakiegoś predefiniowanego tzn. wbudowanego ustawienia w programie przez twórców i zdaj relację czy problem nadal występuje. Ewentualnie co też możliwe, że się sprawdzi i spowoduje, że proces renderingu będzie szbszy to w ustawieniach renderingu spróbuj zmienić "Encode mode" w zakładce video na "Render usign GPU if available" i powiedz jak plik wygląda po wyrenderowaniu z takim ustawieniem. Dla ułatwienia umieszczę screena, ale i bez niego zapewne wiesz o co mi chodzi ;)

komentarz 3 marca 2016 przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
wiem wiem :) wstawie tu linka poźniej wyrenderuje kilka i pokaze o co mi chodzi ale to jutro alabo pojutrze dopiero
0 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Laguje? Kup lepszy internet, bo ten z wiaderka musi być kiepski :)

Wstaw video.

Wydaje mi się, że to może być kiepska Kompatybilność z win 10 sterowników, kodeków?

Bo na win 7, z nieco gorszym sprzęcie znajomy nie ma takiego problemu. Spróbuj u znajomego.
komentarz 2 marca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Laguje? Kup lepszy internet, bo ten z wiaderka musi być kiepski :)

Mam nadzieję, że to tylko nieudany żart ;)


 Wydaje mi się, że to może być kiepska Kompatybilność z win 10 sterowników, kodeków?

Nope, na W10 mam Vegas'a i taki problem nie występuje.

komentarz 2 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Co wspólnego ma LAG z tnącym się video?

Owszem, LAG jest pojęciem umownym, ale dotyczącym sieci, a nie wydajności oprogramowania.

Coraz częściej spotykam na forach sytuacje, gdzie do jednego worka LAGów wrzucają spadki FPS itd...

Chyba, że jest jakiś haczyk którego nie zrozumiałem w wypowiedzi pytającego.

Owszem jest udany, bo miałem uśmiech na twarzy, a Ty nie wziąłeś go na poważnie :)
–1 głos
odpowiedź 2 marca 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Przy słabym sprzęcie przy podglądzie zawsze laguje :)
komentarz 2 marca 2016 przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
ale przy renderowaniu też a sprzęt mam dobry

intel core i5-4690K CPU 3.5 ghz

16gb ram

64 bit procesor x64

karta graficzna gtx 770
komentarz 2 marca 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
W jakim formacie wrzucasz film do obróbki ?
komentarz 3 marca 2016 przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
W MP4 film ma 1920x1080 w 60 FPS jak patrzyłem w właściwościach a jak wrzucam do vegasa to tnie a w playerze jakimś to wygląda wszytko płynnie ale w vegasie tnie wrzuce tu jutro video bo chce poprostu ten klip z edytować jakieś slow mo dodać ale tnie więc nie moge
komentarz 3 marca 2016 przez xSvilen Mądrala (5,740 p.)
Full Wersja SV czy piracik ?
komentarz 5 marca 2016 przez veryhotshark Obywatel (1,620 p.)
PiraciK bo dopiero się uczę więc chciałem na poczakup obczaić ale to chyba nie w tym problem tak?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 185 wizyt
pytanie zadane 17 września 2022 w Grafika i multimedia przez JV Nowicjusz (120 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 191 wizyt
pytanie zadane 5 maja 2015 w Offtop przez Łukasz Świtaj Użytkownik (520 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...