• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Studia Informatyczne - Programowanie - kariera informatyka/programisty

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
745 wizyt
pytanie zadane 2 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez cherubinek Nowicjusz (190 p.)
Witam :)

Jestem studentką pierwszego roku kierunku Computer Science na Politechnice. Poszłam na te studia, bo w liceum ogarnęłam PODSTAWY programowania i stwierdziłam, że podoba mi się to i zagłębiając się coraz bardziej w różne aspekty branży IT stwierdziłam, że to może być dla mnie. Poza tym nie widziałam dla siebie innej alternatywy, bo zawsze miałam głowę do nauk ścisłych ponadto uwielbiam uczyć się języków obcych i przychodzi mi to z łatwością i radością, ale ostatecznie zdecydowałam się studiować informatykę.

 

Jestem co prawda dopiero na pierwszym roku, ale ciągle mam ogromne wątpliwości związane z tym czy się będę nadawała w przyszłości do tej pracy, czy sobie poradzę. Na studiach zdecydowanie nie odstaję od mojej grupy, ale wiadomo to są dopiero początki, ale mam w głowie takie przekonanie, że nie będę wystarczająco dobra w przyszłości w tym zawodzie. Poza tym fakt, że lubię programowanie nie jest jeszcze tak silny( jak dotąd znam tylko i wyłącznie C++ i C), żeby być przekonaną, że to jest na pewno to, co będę chciała w przyszłości robić. Mam świadomość, że w zawodzie programisty trzeba być pasjonatem i być naprawdę wyjątkowym i dobrym w tym co się robi i to mnie odrobinę przeraża, dlatego, że ja za informatykę wzięłam się dopiero niedawno i obawiam się, że to może nie być wystarczające.

 

Mam do Was teraz, drodzy Informatycy, prośbę o parę słów, które dadzą mi coś do myślenia w tym temacie. Ponadto byłabym wdzięczna, gdybyście mi podpowiedzieli jakie inne alternatywne drogi w IT mogłabym wybrać gdyby to miało nie być programowanie.

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź ;)

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 2 marca 2016 przez Wojtek Wiedeński Bywalec (2,460 p.)
Z jednej strony bardzo dobra decyzja, podobne wnioski uzysakałabyś po obejrzeniu tego materiału:

https://www.youtube.com/watch?v=EDBJJ2pBuCE

Ten materiał traktuje generalnie o matematyce i przedmiotach ściśłych, ale można go odzwierciedlić to wszystkich przedmiotów ścisłych, ponieważ na nie cały czas jest popyt na rynku.

Od siebie dodam, że jednak odrobina pasji i takiej zajawki programowaniem jest potrzebna, ale kiedy masz jakieś gorsze dni nawet pasja nie pomoże i trzeba się męczyć.

Jeżeli z programownaiem chciała byś się pożegnać swoje umiejętności wykorzystasz w praktycznie każdej innej dziedzinie ścisłej :-)

Piona!
+1 głos
odpowiedź 2 marca 2016 przez Bantu Nałogowiec (34,170 p.)
Żeby być dobrym w programowaniu wcale nie trzeba być nie wiadomo jakim nerdem i siedzieć 24/7 przy kompie i programować. Wystarczy coś umieć i chęć do nauki, gdy złapie się pierwszą pracę jako programista to już idzie z górki ;)

I teraz jest taka kwestia. Jeżeli myślisz, że materiał zaprezentowany na studiach dot. programowania będzie wystarczający to jednak się dość grubo mylisz. Trzeba dużo siedzieć i dłubać samemu swoje projekty, nie ważne jakie ważne, żeby się przy nich uczyć ;)

Jeżeli uważasz, że programowanie to coś dla Ciebie to ucz się tego i tyle. Jeżeli nie to się tego nie ucz, bo po co marnować czas i się niepotrzebnie zadręczać? W programowaniu liczą się tylko umiejętności, więc ćwicz i jeszcze raz ćwicz.

Więcej tutaj nie napiszę, na forum jest mnóstwo podobnych tematów, prawdę mówiąc ( a raczej pisząc ) co tydzień powstaje tutaj podobny temat, więc polecam też przejrzeć forum, aby zasięgnąć informacji ;)
+1 głos
odpowiedź 2 marca 2016 przez Matheyas Obywatel (1,520 p.)
Pracuję od 5 lat w branży stolarki aluminiowej (mam 26 lat). Od niedawna zacząłem uczyć się programowania, za dwa lata kończę zaocznie szkołę średnią. Marzy mi się, aby po tych dwóch latach zmienić branżę z stolarki aluminiowej na programistę. Ucząc się codziennie po pracy i w weekendy. Mam szanse? nie wiem, liczę na cud :)

Nie ma co ukrywać, z wiekiem może Ci się odmienić i nagle będziesz chciała zostać hmmm podróżnikiem...(ktoś Cię zarazi tą pasją) Ja tak miałem z pianinem...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 517 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 1,249 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,279 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...