• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pierwsza gra na platformę Android w Unity 5 "FlappyRocket"

Object Storage Arubacloud
+7 głosów
480 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2016 w Nasze projekty przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
edycja 1 marca 2016 przez zmiennoimienny

Witam smiley
Chciałbym wam przedstawić, jak i poddać pod ocenę moją pierwszą grę stworzoną na platformę android przy użyciu silnika Unity w wersji 5. 
Cała gra to klon popularnego "Flappy Bird" tylko że otoczeniem jest miasto a sterujemy rakietą.
(+ dodatki w postaci sklepu) 



Póki co pracuje nad wprowadzeniem sklepu oraz achievement'ów więc guziki za nie odpowiadające póki co nie działają wink

Jako że dopiero zbieram by kupić dostęp do konsoli developerskiej w Google Play to grę można pobrać w formacie .apk
Linki do pobrania:
http://www33.zippyshare.com/v/0m3y4osY/file.html
http://sendfile.es/pokaz/721175---xmvl.html
Czekam na ocenę i pozdrawiam laugh

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
edycja 1 marca 2016 przez DL TD

Gra jest wykonana bardzo starannie i za to duży PLUS :)

Przyczepię się do dwóch rzeczy. Pierwsza jest taka, że gra jest za łatwa. Tak, jest zdecydowanie za łatwa. Przy 47 punktach specjalnie uderzyłem w budynek, bo można tak bez końca. Myślę, że możesz trochę zmniejszyć odległości pomiędzy budynkiem na górze i na dole ;) Druga sprawa to rotacja a raczej jej brak, chodzi o to, że w Unity przyblokowałeś możliwość obracania telefonem. Oczywiście pionowa orientacja ekranu powinna być zablokowana, ale pozioma jest tylko jedna dostępna, a przecież telefon można trzymać na dwa różne sposoby poziomo. Poprawna (moim zdaniem) konfiguracja ustawień gry, jeśli chodzi o obrót ekranu powinna wyglądać tak:

Jednak nie zmienia to faktu, że gra ma naprawdę duży potencjał! Pozdrawiam :)

komentarz 1 marca 2016 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Miałem to zmienić a wyleciało mi to z głowy. Dzięki za wspomnienie o tym! smiley
A jeżeli chodzi o poziom trudności to chciałbym wprowadzić ruszające się budynki jeżeli osiągnie się więcej niż 20 punktów.
Oraz w fazie pomysłu jest dodanie paska paliwa, tylko zastanawiam się czy to będzie dobry pomysł.
 

komentarz 1 marca 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)
Dobry pomysł z ruszającymi się budynkami. Pasek paliwa też myślę, że się sprawdzi :)
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez baszmest Gaduła (3,080 p.)
Chciałem pobrać, lecz pierwsze 8,2 mb szły z prędkością 10 bk/s a później się zatrzymało. Dasz radę wrzucić jeszcze raz, ewentualnie gdzie indziej ?

Ponowne próby również bez rezultatu, nawet gorzej.
komentarz 1 marca 2016 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)
komentarz 1 marca 2016 przez baszmest Gaduła (3,080 p.)
Dzięki, teraz idzie :)

Napiszę o grze jak coś pogram :)
komentarz 1 marca 2016 przez baszmest Gaduła (3,080 p.)
Wygląda ciekawie i pewnie bym sobie pogrywał, jednak:
1. Jak ktoś napisał - trochę zbyt łatwa
2. Dziwna orientacja
3. Mam zbyt słaby telefon lub gra jest bardzo wymagająca, bo mi tnie :D (obstawiam to pierwsze )

Gdyby nie to, chętnie bym pograł dłużej, bo jest naprawdę fajna. Jednak głównie przez pkt3. nie mogę przyjemnie grać.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 312 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2017 w Nasze projekty przez Kubion Nowicjusz (120 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 357 wizyt
pytanie zadane 9 lipca 2017 w Nasze projekty przez Chlebojad Nowicjusz (190 p.)
+1 głos
6 odpowiedzi 2,257 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2016 w Nasze projekty przez TheFeniks Gaduła (4,690 p.)

92,570 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,643 komentarzy

61,958 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...