• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zacząć programowanie gier?

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,084 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Mario16 Nowicjusz (160 p.)
Witam, jestem nowy w takich sprawach dlatego chciałbym się dowiedzieć, np. w jakim programie mógłbym zacząć programowanie gier, gdzie znajde jakąś pomoc dla osób początkujących.

Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

4 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
wybrane 1 marca 2016 przez Mario16
 
Najlepsza
Jeśli chcesz robić gry najpierw polecam zacząć od gier 2d np. w sfml lub w unity. I teraz masz do wyboru: programowanie z silników (unity pod c# i js, albo unrealEngine pod c++, te przynajmniej polecam), lub z bibliteki np. z sfml, sdl lub opengl. Zalety pisania gier z silników są takie że na początek masz łatwiejszy start z tworzeniem przestrzeni w grze, natomiast z bibliotek graficznych są takie że bardziej rozwijasz swoje umiejętności pod względem programowania, i jeśli sobie wszystko ogarniesz, czyli np. funkcje rysujące se napiszesz to możesz tworzyć równie szybko jak w silnikach. Mało tego. w opengl masz opcję importu obiektu z blendera(w silnikach też, ale to trochę inna sprawa). Według mojej opinii lepiej jest wziąć jakąś bibliotekę niż silnik.
komentarz 1 marca 2016 przez Mario16 Nowicjusz (160 p.)
Dziękuje za tak obszerną według mnie odpowiedź.

Ale mam pytanie jeżeli chciałbym pisać z bilbioteki w czym mam to pisać ?
Chodzi mi czy  wjakimś programie czy zwykłym programie do pisania typu notepad++
(Jak napisałem jestem w tym kompletnie nowy i chciałbym dowiedzieć się sporo zanim zaczne tworzyć coś)
komentarz 1 marca 2016 przez Avernis Nałogowiec (27,400 p.)
W zwykłym IDE. Ja polecam visual studio. Polecam też zacząć od sfml potem przejść do opengl
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez Vento Pasjonat (17,120 p.)
Mówiąc programowanie masz na myśli faktycznie pisanie gry z palca czy korzystanie z gotowych programów takich jak Unity gdzie tylko stawiasz obiekty itp.
komentarz 1 marca 2016 przez Mario16 Nowicjusz (160 p.)
A mógłbyś mi to bardziej przybliżyć ? Chodzi mi o to co daje pisanie gier a Unity, Unity pewnie jest prostsze, jednakże jeżeli miałbyś się za to grać chciałbym przejśc z Unity do faktycznego pisania jakiś gier. Mógłbyś mi przybliżyć jakie programy są(te w których stawia sie obiekty itp.) oraz co można w nich zmień, a jakie możliwości ograniczają.
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Musisz bardziej sie okreslic, na jakie dokladnie platformy chcesz tworzyc gry. Jak na androida, to zainteresuj sie Unity. Jak na inna platforme, to rzuc okiem na Cry Engine, masa tutkow na YT oraz w calym necie. Ja np. kiedys stworzylem prosta gre w Blenderze, wystarczy tylko troche poczytac, poogladac i miec checi i cierpliwosc :)
komentarz 1 marca 2016 przez Mario16 Nowicjusz (160 p.)
W tym momencie chęci mi nie brakuje, chciałbym stworzyć coś na PC, inne platformy mnie nie interesują.
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez Mr.Kebab Użytkownik (700 p.)
Wszystko zależy jakie chcesz gry robić.Ja osobiście polecam unity 3D uczę się robić gry od 3 miesięcy z pomocą książki które są według mnie najlepszą pomocą (oczywiście zależy jak je napisano).Można też znaleźć wiele fajnych poradników w internecie.
komentarz 1 marca 2016 przez Mario16 Nowicjusz (160 p.)
W Unity 3D robi się gry na PC czy inne platformy ?
komentarz 1 marca 2016 przez Mr.Kebab Użytkownik (700 p.)
Na co chcesz jest tam naprawdę duże pole do popisu możesz robić gry na praktycznie wszystko.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 9,631 wizyt
pytanie zadane 9 kwietnia 2016 w Java przez hubot Dyskutant (9,090 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 4,676 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2016 w Android, Swift, Symbian przez Lolzs Nowicjusz (160 p.)
+7 głosów
1 odpowiedź 3,735 wizyt
pytanie zadane 12 lipca 2016 w Nasze poradniki przez niezalogowany

92,539 zapytań

141,382 odpowiedzi

319,476 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...