• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

PHP & MySQL - Dobry pomysł na chat?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
273 wizyt
pytanie zadane 1 marca 2016 w PHP przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
zmienione kategorie 1 marca 2016 przez Comandeer
Witam,

Chciałbym napisać chat, jednak zastanawiam się czy użycie PHP z MySQL, to dobry pomysł, czy są jakieś lepsze alternatywy? Mianowicie jestem ciekaw, czy nie będzie problemów kiedy chat będzie odświeżany co sekundę, przy tysiącu użytkowników online?? Jak najwydajniej zoptymalizować kod razem z bazą danych?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez Frendom Pasjonat (18,900 p.)
Po pierwsze, nie ta kategoria

Stworzenie czegos takiego z samym PHP to jednak kiepskie rozwiazanie. Obciazenie serwera przy tylu uzytkownikach i praktycznie ciaglym odswiezaniu bedzie stalo na wysokim poziomie. Zainteresuje sie jakims AJAXem najlepiej, ogolnie zajrzyj do tego tematu i linkow w nim: http://forum.pasja-informatyki.pl/108423/tworzenie-chat-room-w-php
komentarz 1 marca 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)

Popieram.

(12 znaków)

0 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez Wajstachy Użytkownik (960 p.)
Zależy na jakim jesteś stopniu kodowaniu jak bym napisał to w jakimś frameworku np C# Ruby jak dla mnie to naj lepsze rozwiązanie do tego baza danych w MySQL i wsio ale możesz tylko w PHP ale zjesz dużo nerwów na moje :)
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez Comandeer Guru (600,810 p.)
MySQL – tak. PHP – niekoniecznie. IMO node.js do tego typu aplikacji nadaje się zdecydowanie lepiej (sockety są w nim "naturalne"). Zainteresuj się autobahn.js i protokołem WAMP albo – jeśli to ma być proste – socket.io.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 509 wizyt
pytanie zadane 13 lutego 2016 w PHP przez gab123 Mądrala (5,230 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 309 wizyt
pytanie zadane 19 grudnia 2019 w PHP przez Usatysfakcjonowany Początkujący (330 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 157 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2016 w PHP przez LCPGM Obywatel (1,550 p.)

92,551 zapytań

141,393 odpowiedzi

319,522 komentarzy

61,936 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...