• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jak opanować Język Angielski ?

VPS Starter Arubacloud
+50 głosów
9,148 wizyt
pytanie zadane 5 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Pan Programista Obywatel (1,040 p.)
zamknięte 2 lutego 2021 przez ScriptyChris

Witam Koderską Społeczność

Pytanie rozwojowe. Jakie macie sposoby na naukę Angielskiego. Mam na myśli rozwój mowy, słuchu, zrozumienia czytanego tekstu oraz opanowania czasów!

Największą moją prośbą jest wskazanie odpowiednich metod do nauki!

 

 

 

komentarz zamknięcia: Temat wyczerpany, a przyciąga spam
1
komentarz 23 lutego 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

* język angielski

* języka angielskiego

(z małej litery)

53 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 sierpnia 2015 przez Nekro64 Obywatel (1,180 p.)

Dobrym sposobem jest mówienie sobie w myślach po angielsku wszystko to co chciałbyś powiedzieć po polsku. Ja tak robię od kilku miesięcy i mój angielski skoczył o kilka leveli w górę :) Jeżeli nie wiesz jak coś powiedzieć to wtedy zaglądasz do słownika. Nie przejmuj się gramatyką bo to jest największa bzdura której uczą w szkole. Najpierw naucz się języka metodą "Kali jeść. Kali pić" a dopiero później go udoskonalaj. To tak jak z kupnem auta. Nikt normalny nie kupuje najpierw nowego zderzaka, spoilera, pokrowców na fotel itp a dopiero później auta. 

Do tego dobrym sposobem jest otoczenie się językiem angielskim wszędzie. Znajomi mnie czasem pytają "czemu ty masz telefon w języku Angielskim, nie podoba ci się Polski?" a ja im wtedy odpowiadam, że to przez to, że się uczę tego języka.

Innym spobosem jest oglądanie filmów po Angielsku lecz to już powiedziało milion osób przede mną. Lecz (chyba) nikt nie powiedział o oglądanie Let's Play'ów na  youtube. Jeżeli lubisz oglądać tych wszystkich Polskich zagrajmerów to może zamień ich na kogoś kto mówi po Angielsku. Jest to dobry sposób(szczególnie oglądanie Let's Play) bo zazwyczaj gracz opisuje wtedy to co robi. Mówi, że znajdujemy się w jaskini i ty możesz łatwo wyłapać słowo "cave" z jaskinią bo widzisz ją na ekranie.

Jest mnóstwo dobrych stron do uczenia się języka Angielskiego ale ja ci polecę teraz jedną: http://www.engvid.com. Na początku pewnie będzie ci trudno zrozumieć co oni do ciebie mówią lecz po jakimś czasie twój mózg przestawi się na ten język i będziesz dużo więcej rozumiał. 

0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2015 przez Onni Nowicjusz (140 p.)

Witajcie!

Zastanawiam się na kursem angielskiego, sita opinie w necie ma dość dobre, a może ktoś z Was korzystał z kursu, co o nim sądzicie?

0 głosów
odpowiedź 2 listopada 2015 przez Mag Początkujący (380 p.)
Wyjedź za granicę i rozmawiaj z czysymi anglikami.
0 głosów
odpowiedź 23 marca 2016 przez Kuropatwa Nowicjusz (140 p.)

Do nauki mowy i rozmawiania ogolenie polecam kurs metodą Emila Krebsa. Do samodzielnej nauki konwersacji moim zdaniem najlepszy. Co do słówek używałem Anki.

0 głosów
odpowiedź 23 marca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Jeśli chodzi o świetny materiał na temat czasów (i nie tylko), polecam
http://www.isel.edu.pl/materialy/gramatyka/index.php

Wszystko tak wytłumaczone, że pies mojej sąsiadki by zrozumiał ;D

0 głosów
odpowiedź 24 czerwca 2016 przez beata24 Nowicjusz (140 p.)

Udział w kursie – nawet tym najlepszym – nie zawsze gwarantuje zrozumienia obcej mowy na poziomie, jaki by nas satysfakcjonował. Wynika to z faktu, że język, który poznajemy w szkole albo na kursie jest językiem literackim, często w mowie potocznej przekształcanym przez samo życie. Jeśli zależy Ci na właściwym rozumieniu obcej mowy pomoże Ci w tym oferta portalu http://naukaslowek.pl, dzięki której poznasz 1000 najpopularniejszych słów używanych w mowie potocznej w języku angielskim lub niemieckim. 

0 głosów
odpowiedź 4 lipca 2016 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)

Moje metody nauki języka angielskiego znalazłem w tym tekście: https://wszstk.wordpress.com/2016/02/07/nauka-angielskiego-w-sieci-za-darmo-i-solidnie/

Są to m. in. Duolingo, EngVid, itd.

Kryminały od Edgarda (jezykiobce.pl) - też polecam.

0 głosów
odpowiedź 5 lipca 2016 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

Ucząc się wielu języków obcych i stosując przy tym różne bardziej i mniej skuteczne metody, z czasem wypracowałem własną skuteczną metodę nauki języków obcych z którą chciałbym się z wami podzielić. Metoda ta, w dużym stopniu ograniczy fazę Plateau, przez która i tak prędzej czy później przejdziemy.

Etap pierwszy

Etap pierwszy w procesie nauki języków obcych polega na nauce 2.000 najczęściej występujących w danym języku słów. W internecie można znaleźć wiele słowników frekwencyjnych, ja polecam słownik ISEL. Słownictwo to, to zupełne minimum które należy opanować na samym początku. Aby nauka słownictwa była przyjemna, można skorzystać z bardzo fajnego programu ANKI, to program komputerowy przeznaczony do nauki metodą wielokrotnych powtórzeń, który umożliwia szybkie uczenie się dzięki specjalnemu systemowi powtarzania materiału, docierającemu do pamięci długotrwałej, opartej na krzywej zapominania. Opanowanie na początku tego zakresu słownictwa pozwoli nam zrozumieć około 60% tekstu pisanego ogólnego przeznaczenia w języku który się właśnie uczymy, a resztę z kontekstu. Słownictwo to pozwoli tobie na dość precyzyjne wyrażanie swoich myśli. Efekty będą na tyle szybkie oraz efektywne, że nie pozwoli to tobie zniechęcić się do dalszej nauki i twoja motywacja do dalszej nauki nie spadnie. Będziesz w stanie przy użyciu tego słownictwa wyrazić każdą swoją myśl czy opisać konkretną rzecz. Polecam również zaopatrzyć się w dobry podręcznik gramatyki i jednocześnie przerabiać zawarty w nim materiał.

Etap drugi

Gdy już opanujesz 2.000 najczęściej używanych słów, staraj się jak najwięcej czytać w języku który się uczysz. Dużo czytając, utrwalisz solidnie nowo poznane słowa - nastąpi ich aktywacja w mózgu. Staraj się najlepiej czytać teksty / artykuły tematycznie ciebie interesujące - nie ma sensu czytać czegoś co ciebie w ogóle nie interesuje, czytać na siłę i tym samym stracić motywację do nauki języka. Ja, gdy uczę się nowego języka, czytam różne interesujące mnie artykuły na Wikipedii. Dodawaj nowo poznane i nieznane tobie słówka do bazy w twoim ulubionym programie do nauki słówek, np. we wspomnianym przeze mnie programie ANKI. Staraj się też pisać w tym języku z innymi, np. na chacie, portalach, forum, jakimś komunikatorze, lub poprzez pocztę elektroniczną. Znajdź jakiegoś dobrego przyjaciela na drugim końcu świata i korespondujcie.

Etap trzeci

Zacznij dużo słuchać języka mówionego. Otocz się nim. Znajdź jakieś ciekawe radio online, oglądaj filmy na Youtube, albo gdy uczysz się języka angielskiego, zacznij oglądać swoje ulubione seriale w oryginale, na początku z napisami po angielsku (nigdy z napisami po polsku). Nie polecam jednak uczyć się na podstawie piosenek, czy filmów, gdyż występują w nich bardzo zaawansowane idiomy często nie zrozumiałe nawet dla samych nativów, skróty myślowe, oraz szybka niewyraźna mowa.

Etap czwarty

Zacznij stosować metodę shadowing. W skrócie, metoda ta polega na powtarzaniu usłyszanych zdań natychmiast po lektorze, starając się jak najlepiej naśladować tempo, akcent i wymowe usłyszanego zdania.

komentarz 26 lutego 2020 przez grineee Bywalec (2,270 p.)
0 głosów
odpowiedź 2 sierpnia 2016 przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)
Ja polecam nauke za pomoca fiszek.
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez Kubs Mądrala (5,190 p.)
Witam,

jeśli temat jest wciąż aktualny proponuje wymianę wiedzy na poziomie 'barterowym' :) - ja uczę kogoś angielskiego a ktoś mnie programowania w Javie :) Pytanie tylko o miejsce spotkań oraz czy ktoś kto umie programować nie zna jeszcze angielskiego ;)

Pozdrawiam
0 głosów
odpowiedź 17 stycznia 2017 przez spokojny Nałogowiec (28,630 p.)
–1 głos
odpowiedź 23 lutego 2018 przez EwaWz Nowicjusz (140 p.)
Cześć! Podbijam temat. Ja korzystałam z wielu źródeł, na początku stosik karteczek ze słówkami, czasem seriale z napisami angielskimi, dużo artykułów z interesujących mnie tematów. Na słuchanie radia itd nie mam za bardzo czasu, choć bardzo chcę się zabrać za podcasty (może ktoś polecić jakieś fajne z tematyki IT po angielsku)? Najlepszym sposobem dla mnie stała się Fiszkoteka (https://fiszkoteka.pl/) - zastąpiła tonę fiszek papierowych :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 591 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 678 wizyt
pytanie zadane 19 lutego 2017 w C i C++ przez admaj1212 Początkujący (320 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,085 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...