• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Obramowanie tabeli

Object Storage Arubacloud
0 głosów
223 wizyt
pytanie zadane 29 lutego 2016 w HTML i CSS przez pulpet112 Użytkownik (760 p.)
Hej!

Potrzebuję sformatowac prosciutka tabele za pomoca CSS. Problem polega na tym ze zewnetrzne obramowanie musi byc inne niz te wewnetrzne linie. W CSS robie sobie pewien rodzaj lini dla "td" oraz inny rodzaj lini dla calosci czyli "table". oczywiscie mam tez tam ustawiony "border-collapse:collapse".

I teraz chodzi o to, zeby formatowanie dla 'table' bylo tak jakby wazniejsze od formatowania dla 'td' tak aby 'td' nie przyslanialo mi 'table'. Dodam tylko, ze wszystko robie w osobnym pliku a przede wszystkim  'td' dlatego zgodnie z hierarchia, to formatowanie bedzie mi wszystko przyslaniac

Wiem ze moge nadac dolnym komorka tabeli klasy i sformatowac border-bottom tak jak chce ale poszukuje bardziej uniwersalnego sposobu.

Da sie cos z tym zrobic?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 lutego 2016 przez Comandeer Guru (601,110 p.)

Tak, odejść od border-collapse: collapse na rzecz border-collapse: separate i ustawić wszystkiemu bordery osobno. Tak jest najsensowniej – niestety.

komentarz 29 lutego 2016 przez pulpet112 Użytkownik (760 p.)
oo kurde to bieda no ale jak faktycznie nie ma innego wyjscia no to trudno. dzieki

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,045 wizyt
pytanie zadane 2 sierpnia 2017 w HTML i CSS przez kevin Mądrala (5,010 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 644 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2019 w HTML i CSS przez Meps Nowicjusz (170 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 386 wizyt
pytanie zadane 5 grudnia 2020 w HTML i CSS przez Mateusz123987 Nowicjusz (150 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...