• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co sprawia że programowanie tak wciąga?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
892 wizyt
pytanie zadane 29 lutego 2016 w Offtop przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
W moim przypadku to chyba to że to pozwala urzeczywistnić moje pomysły i spełaniać się kreatywnie. No i jeszcze lubię rozwiązywanie problemów logicznych :D Jak to jest u was?

12 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 29 lutego 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Tak, jak napisałeś

 pozwala urzeczywistnić moje pomysły i spełaniać się kreatywnie

W kilku branżach możesz spełniać się kreatywnie. Ale w zależności od branży, to urzeczywistnianie pomysłów wygląda nieco inaczej. Jeden woli coś rysować, a drugi zakodować.

Malarze tworzą pędzlem, architekci ołówkiem, budowlańcy młotkiem, a programiści klawiaturą. Tak w uproszczeniu :)

Do tego dochodzi, również wspomniany przez Ciebie, aspekt logiki. Można rzec, że programowanie łączy przyjemne z pożytecznym - realizowanie pomysłów z samorozwojem :)

Programując, tworzysz aplikacje, które pomagają lub upraszczają życie ludziom. A w odróżnieniu od, wspomnianych wcześniej, innych branży - masz możliwość zmiany wydanego produktu, często bez konieczności tworzenia go od nowa. Poza tym, budowlaniec nie wykona szybko tego, co uzyskasz po użyciu ctrl + z na klawiaturze - u malarza jest to praktycznie niemożliwe :D

1
komentarz 29 lutego 2016 przez Adam Jakś Dyskutant (8,940 p.)
Świetnie powiedziane
+5 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Zarobki… A tak serio to zarobki ^^

 

I sam fakt, że pozwala wyłączyć myślenie o wszystkim innym. To mi już wiele razy pomogło.
+3 głosów
odpowiedź 29 lutego 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Programowanie jest jak taka trudna, indywidualna gra. Pod koniec patrzysz na kod i mówisz sam do siebie: "wygrałem". Potem patrzysz na swój kod jeszcze raz i uważasz, że da się to zrobić lepiej. Taki rerun gry. Satysfakcja z tego co dokonałeś i jak szkolisz się w tym dalej, zdobywając coraz to nowe osiągnięcia.
+2 głosów
odpowiedź 29 lutego 2016 przez niezalogowany
Satysfakcja.
+2 głosów
odpowiedź 29 lutego 2016 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Mi się bardzo podoba to, że tak szybko dostajesz efekt który tak łatwo opublikować.

Tworzysz coś (np. stronkę), wrzucasz na serwer, podsyłasz komuś linka a on już to widzi ;)

Do tego właśnie takie zadowolenie, że zrobiłem coś fajnego co fajnie działa i jest super.

No i też poniekąd bardzo duże możliwości rozwoju - gdy patrzę na siebie sprzed kilku miesięcy a teraz to widzę ogromny postęp do przodu.
+2 głosów
odpowiedź 29 lutego 2016 przez jeremus Maniak (59,720 p.)
Bo to jest działanie twórcze.  Piszesz trochę dziwnych znaczków i osiągasz coś co się zachowuje tak jak chcesz . Powstaje coś z niebytu...:)
komentarz 1 marca 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
To naucz się asemblera.
.
.
.
.
Zonk.
+1 głos
odpowiedź 29 lutego 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)
Jak pójdziesz na studia informatyczne, to Ci się szyyybko znudzi ;) Uwierz mi.
komentarz 29 lutego 2016 przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
Pasja może się znudzić? W programowaniu ciągle się zahacza o nowe rzeczy.
komentarz 29 lutego 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Nie zamierzam iść na studia, przez ten rok może się jeszcze zmienić moja decyzja ale zamierzam do tego czasu w pełni nauczyć się programować i zrobić jakiś certyfikat, a potem staż :D Zbyt wiele osób mi odradzało studiów informatycznych.
komentarz 29 lutego 2016 przez DL TD Nałogowiec (36,710 p.)

Po co ci certyfikat? surprise

komentarz 29 lutego 2016 przez GaCeL Dyskutant (7,500 p.)
Niektórym firmom wystarczy tylko certyfikat, aby zdobyć pracę :)
komentarz 29 lutego 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Żeby w razie czego poza portfolio mieć jakiś dowód swoich umiejętności ;)
komentarz 29 lutego 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Certyfikat można wywalić. Znajomy aplikował z certyfikatem, a miesiac poznie zamiast certyfikatu dał link do jednego swojego programu. W wersji drugiej go dopiero przyjeli.
3
komentarz 29 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Yhym, potwierdzam: certyfikaty to ładnie na ścianie wyglądają i nic poza tym. Liczy się faktyczne doświadczenie. I mówię to jako polonista pracujący jako programista ;)
komentarz 29 lutego 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
W takim razie i to odpuszczę, a zajmę się (będę kontynuował) nauką programowania na własną rękę a następnie będę szukał stażu :D
komentarz 1 marca 2016 przez b00ny Mądrala (6,050 p.)

@Comandeer Może zamiast programować, zaczniesz rapować? XD 
"polonista pracujący jako programista
Ale tak na poważnie, to udostępniaj swoją wiedzę istotom nie posiadającym takich zasobów.

1
komentarz 1 marca 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
Udostępniam, udostępniam ;)
+1 głos
odpowiedź 29 lutego 2016 przez kmieciak_m Mądrala (7,450 p.)
Dla mnie chodzi o sam fakt uporania się z problemem. Siedzisz kilka godzin, dni, tygodni, nad czymś pracujesz, coś udoskonalasz i w końcu przychodzi ten moment kiedy patrzysz na swoje końcowe dzieło. Satysfakcja 10 na 10 i to jest najlepsze, to uczucie gdy patrzysz na efekt końcowy.
3
komentarz 29 lutego 2016 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
I to zdziwienie gdy zdarza się, że problem nad którym siedzisz od wielu godzin, rozwiązujesz jedną linijką kodu :)
+1 głos
odpowiedź 29 lutego 2016 przez Mateo Użytkownik (820 p.)
Jak ktoś ładnie kiedyś napisał: "Programowanie to taka zabawa w boga, tworzysz swój własny świat".
0 głosów
odpowiedź 29 lutego 2016 przez niezalogowany
Mi to po prostu sprawia przyjemność
0 głosów
odpowiedź 1 marca 2016 przez MetGang Nałogowiec (34,360 p.)
Sadystyczna przyjemność opieprzania kogoś, gdy ten robi coś źle ^^
0 głosów
odpowiedź 6 marca 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Poczucie, że robisz coś pożytecznego. Mnie bardzo wycisza i uspokaja, uczy pokory i systematyczności. Jak wracam skądś do domu to mam świadomość, że dzięki programowaniu nigdy się nie będę nudził. Kocham zrobić sobie dobrą kawę, odpalić code blocksa, skrobać coś przez kilkadziesiąt minut, naciskając przy okazji niezliczoną ilość razy build and run. :P
komentarz 6 marca 2016 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
No odkąd zacząłem programować to przestałem tyle grać, teraz kiedy wrócę ze szkoły to siadam do visual studio a nie do gierki :D

Podobne pytania

+3 głosów
8 odpowiedzi 1,701 wizyt
+18 głosów
22 odpowiedzi 3,692 wizyt
pytanie zadane 8 grudnia 2015 w Offtop przez Mikrokontroler xD Stary wyjadacz (13,500 p.)
+4 głosów
3 odpowiedzi 311 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2019 w Offtop przez betterlatethannever Początkujący (460 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...