• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Samodzielna nauka angielskiego.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
651 wizyt
pytanie zadane 29 lutego 2016 w Offtop przez kacper6909 Gaduła (3,040 p.)
Witam. Od jakiegoś czasu uczę się angielskiego na własna rękę. Porozumieć się potrafię jednak przychodzi z trudem omawianie słów których nie znam. Jestem w technikum i na angielskim się uczę jednak to nie jest to, co bym chciał. Waszym zdaniem, metoda na angielski tekst i tłumaczenie go sobie to dobry sposób na naukę słówek? Czy może znacie jakiś inny sposób? Ogólnie rzecz biorąc przestawiam wszystko na angielski: język w telefonie, na komputerze, czasem w grach. Z góry dzięki za pomoc.
komentarz 12 maja 2017 przez mapist Nowicjusz (100 p.)

Trzeba dużo cierpliwości! Nauka angielskiego to postawa jeśli chcesz znaleźć dobrą pracę. Ja korzystałam z Preply i jestem zadowolona. Więcej możesz przeczytać na http://www.eurotlumacz.pl/najbardziej-popularne-jezyki-obce Pozdrawiam!

6 odpowiedzi

+5 głosów
odpowiedź 29 lutego 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)
wybrane 29 lutego 2016 przez kacper6909
 
Najlepsza
Ja się nauczyłem angielskiego z filmów z napisami ;D Widziałem już tyle filmów, że napisy przestały mi być potrzebne, więc teraz oglądam z angielskimi napisami, żeby pamiętać jaki wyraz jak się pisze ;D
komentarz 29 lutego 2016 przez CzlowiekSkrypt Nałogowiec (26,340 p.)
O kurde z tymi napisami po ang to świetny pomysł :)
komentarz 29 lutego 2016 przez fckueve Dyskutant (9,470 p.)

Na http://www.napiprojekt.pl/ zazwyczaj mają napisy i polskie i angielskie, do tego same wie wyszukują i dopasowysują do filmu, tylko trzeba mieć zainstalowana ich apke. Ogólnie polecam.

komentarz 29 lutego 2016 przez niezalogowany
zdecydowanie metoda na angielskie filmy jest najlepsza.
komentarz 3 marca 2016 przez pjj Gaduła (4,330 p.)

@fckueve, Lepsze zdecydowanie n24

+1 głos
odpowiedź 29 lutego 2016 przez Marcin_N_97 Stary wyjadacz (10,290 p.)
Ja podstaw angielskiego nauczyłem się grają w tibie :D jest wiele fajnych aplikacji na telefon/komputer, w których poznasz słówka. Tłumaczenie tekstu jak dla mnie to jest nie na początek, dopiero kiedy będziesz już naprawdę dobry.Był na tym forum już temat jak najlepiej uczyć się słówek. Możesz też spróbować w wakacje wyjechać za granicę do pracy ;)
+1 głos
odpowiedź 29 czerwca 2016 przez Kornelia Kobiela Nałogowiec (33,340 p.)
Ja tak naprawdę najwięcej języka nauczyłam się sama. Oglądam filmy z angielskimi napisami lub całkiem bez - to zależy od filmu. Czytam książki w obcym języku - po angielsku przeczytałam już Opowieści z Narnii, Skazanych na Shawshank, Hobbita, trochę innych utworów. W zeszłym roku pokochałam TED.com, gdzie codziennie są nowe, krótkie konferencje na różne tematy. Słuchasz, oglądasz to, co cię interesuje i przy okazji dowiadujesz się nowych rzeczy. Swojego TED-a ma nawet Stephen Hawking. Te video są opatrzone napisami po polsku lub co najmniej po angielsku, co pozwala lepiej je zrozumieć.

Poza tym zapisuj sobie ciekawe, przydatne wyrażenia. Chodzi o całe konstrukcje językowe - to dużo bardziej wzbogaca słownictwo niż pojedyncze, wyrwane z kontekstu słówka na kartkówkę.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2016 przez AV'ger Użytkownik (790 p.)
Jak ktoś wcześniej pisał oglądaj filmy z angielskimi napisami, potem przejdź na angielsku dubbing aby utrwalić sobie jak się płynnie powinno posługiwać angielskim w mowie i piśmie. Niesamowicie działa także czytanie angielskich książek więc czym prędzej do biblioteki po takową! ;) Może będziesz ją czytać 20x dłużej niż normalnie by Ci to zeszło, ale z każdą książką zrobisz ogromny progres! :) Słyszałem, że są strony gdzie specjalnie w celu poprawy języka obcego możesz pisać z osobami z krajów które właśnie Cię interesują. Nigdy z tego nie korzystałem ale być może się sprawdzi.

Poza tym obejrzyj na youtube czy w necie podstawy gramatyki, podstawowe słownictwo, alfabet itp.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2016 przez niezalogowany
Dobrym sposobem jest tak jak inni mówią tłumaczenie sobie tekstów piosenek (http://antyteksty.com/ masz tu spoko stronę z dobrym tłumaczeniem + omówienie zwrotów słówek itp ), i w moim przypadku uczenie się pełnych zwrotów działa skuteczniej niż nauka samych słówek.
0 głosów
odpowiedź 29 czerwca 2016 przez niezalogowany

Jeśli chodzi o oglądanie filmów/seriali z napisami to polecam stronę : https://ororo.tv

Do rozmowy z native speakerami apka HelloTalk : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.hellotalk&hl=pl . Super aplikacja do nauki języka i poznania nowych osób. Jak mieszkasz w dużym mieście to dużo osób jest chętnych na wyjście na przysłowiowe piwko. Masz wtedy darmowe konwersację :)

I do tego fajna seria ( prostych) książek : http://www.bookland.com.pl/nowosc_czytamy_w_oryginale_wielkie_powiesci

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 347 wizyt
pytanie zadane 3 grudnia 2016 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 752 wizyt
0 głosów
6 odpowiedzi 583 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez NeQ Początkujący (470 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...