• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Builder - błąd przy kompilacji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
277 wizyt
pytanie zadane 28 lutego 2016 w C i C++ przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
edycja 28 lutego 2016 przez RedMartin

Właśnie zainstalowałem Buildera. Niestety przy próbie czystej kompilacji, czy projektu choćby Pana Zalenty wyskakują mi takie o to błędy i nie umiem sobie z nimi poradzić. Jeśli ktoś wie jak rozwiązać problem, to będę bardzo wdzięczny.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 28 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
wybrane 28 lutego 2016 przez RedMartin
 
Najlepsza
Na Twoim miejscu spróbowałbym zapisać projekt w jakimś folderze nie znajdującym się w Program Files, tylko na przykład C:\projekt1 (nie używaj też w nazwie folderu znaku "+"). Zrób to tak jak na filmie od około 7:40:

https://www.youtube.com/watch?v=IW3jXjmIon8
komentarz 28 lutego 2016 przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
Buildera mam zapisanego na D:\Program Files Projekt na D:\Projekt Zrobiłem tak jak na filmie. Może to być kwesta tego, że mam pliki na D, a nie C?
komentarz 28 lutego 2016 przez Mirosław Zelent Nałogowiec (34,750 p.)
Znając strukturę builda wokół biblioteki VCL, to tak - instalacja na dysku C może całkowicie rozwiązać problem.
komentarz 28 lutego 2016 przez RedMartin Użytkownik (640 p.)
Instalacja na dysku C:\ pomogła. Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem. Tym razem okazało się, że brakuje jakichś plików, więc powtórzyłem proces instalacji. Na szczęście do trzech razy sztuka i w końcu mogę przenieść projekty konsolowe do okienka!

Bardzo dziękuję za fatygę i pomoc z tym problemem!
Pozdrawiam Marcin Jaskulski

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 100 wizyt
pytanie zadane 19 marca 2016 w C i C++ przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 101 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2015 w C i C++ przez Konrad Groń Początkujący (450 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,555 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...