• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ilu wśród Was jest zawodowców, a ilu pasjonatów? [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
419 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez demmi Bywalec (2,990 p.)
edycja 25 lutego 2016 przez demmi
Za zawodowca uważam osobę nie tylko zarabiającą na etacie, właściciela firmy, ale także dorabiającą pieniądze, które umożliwiły by mu przeżycie bez innej pracy. Ja jestem pasjonatem, który pragnie stać się zawodowcem.

EDIT: A może jednym i drugim? Sorry za brak takiej opcji w ankiecie, ale nie mogę jej edytować.
Możliwe odpowiedzi:
Jestem zawodowcem (9 głosów, 23%)
Jestem pasjonatem (30 głosów, 77%)

3 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 25 lutego 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
A czy jedno wyklucza drugie ?

Może chodziło Ci o pytanie, ilu wśród nas zarabia z programowania a ilu się uczy.
1
komentarz 25 lutego 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
Fakt, trochę źle sformułowałem pytanie, ale każdy z IQ powyżej 80 powinien je zrozumieć. ;)
2
komentarz 25 lutego 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
Nie chcę wyjść na hejtera, ale ocenianie tylko po IQ matematycznym jest złym rozwiązaniem :P Sam kocham matematykę, ale nigdy nie robiłem takiego testu, gdyż uważam, że jest to zabawa dla debili, którzy muszą się dowartościować :)

Spójrz jednak ile jest różnych rodzajów inteligencji:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja

Pozdrawiam :)
komentarz 25 lutego 2016 przez Magicone Nałogowiec (45,100 p.)

Fakt, trochę źle sformułowałem pytanie, ale każdy z IQ powyżej 80 powinien je zrozumieć. ;)

uhm, nie wiem czy wiesz, ale użycie argumentum ad personam świadczy raczej o pozamerytorycznym sposobie dyskusji :P

1
komentarz 25 lutego 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)

Magicone ad personam? Osoby z IQ poniżej 80 też mają prawo żyć i nikt ich tu nie obraża, przeciwnie. Takie osoby mają nieraz łatwiej od ludzi inteligentnych, bo nie popadają w różnego rodzaju rozterki życiowe. To jest po prostu wskaźnik tak samo jak wzrost. Ja mam 175cm i nie obrażam się jak ktoś mnie nazwie niskim.

 

Sedi

A ja robiłem tylko zawsze na końcu był sms. Wiem o tej inteligencji, to była taka bardziej figura retoryczna. :P Ja sobie wyrobiłem własne zdanie na ten temat. Rozróżniam inteligencję, którą definiuję jako umiejętność korzystania z zasobów wiedzy jakie w danej chwili mamy i mądrość, czyli to co mówiąc kolokwialnie wlaliśmy (lub nie) do swojej głowy przez życie. A z tym powoływaniem na wikipedię to bym uważał. Ją też tworzą ludzie i mogą się mylić. Dajmy na to jest pojęcie inteligencji matematycznej - definicja: "umiejętność rozumowania oraz liczenia" i za chwilę grupy zawodowe, a wśród nich brak najważniejszej czyli programistów.

komentarz 25 lutego 2016 przez Sedi Stary wyjadacz (10,200 p.)
Będziesz w szoku ;] Wikipedia od kilku lat rzeczywiście jest naprawdę dobrym źródłem wiedzy, podpartym referencjami :)
+2 głosów
odpowiedź 25 lutego 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Ja jednym i drugim.
komentarz 25 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Ciekawe jak zagłosowałeś? :D
komentarz 25 lutego 2016 przez event15 Szeryf (93,790 p.)
Nie głosowałem, gdyż nie ma tu mojej opcji.
+2 głosów
odpowiedź 25 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
A ja ostatnimi czasy jestem bardziej zawodowcem niż pasjonatem… Takie czasy, panowie (i panie…?), takie czasy.
2
komentarz 25 lutego 2016 przez demmi Bywalec (2,990 p.)
W Twoim wypadku, myślę, że nawet nie musiałbyś przechodzić rozmowy kwalifikacyjnej, wystarczyłby link do konta na tym forum. :P
3
komentarz 25 lutego 2016 przez Tomatosoup Pasjonat (18,530 p.)
@demmi nie umniejszając umiejętności Comandeer'a moim zdaniem link do profilu na tym forum nie byłby najlepszym podłożem na rozmowę kwalifikacyjną
komentarz 25 lutego 2016 przez draghan VIP (106,230 p.)
Zgadzam się z Tomatosoup. ;)
komentarz 25 lutego 2016 przez efiku Szeryf (75,160 p.)

Tomatosoup  heheh no masz rację ;) phi!

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,053 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 460 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 576 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...