• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed MAC OS X | Sublime Text uruchamiany z conosli

Object Storage Arubacloud
0 głosów
187 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2016 w Systemy operacyjne, programy przez molik Użytkownik (950 p.)
zamknięte 24 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski

Cześć!

Mam taki problem.. chcę sobie ustawić taką funkcje w konsoli aby po wpisaniu st index.html plik otwierał się za pomocą Sublime Text 2. Korzystam z tego poradnika, ale muszę się przyznać,  że na Macu jestem jeszcze stosunkowo świeży.. Rozumiem, że ta linijka odpowiada za zrobienie skrótu tzw miękkiego, ale nie bardzo rozumiem gdzie ten skrót umieścić i o co chodzi z tą drugą częścią. Faktycznie ścieżka do ST jest ok ale to ~/bin/subl... nic takiego tam nie widzę... jest taki katalog bin ale bez tyldy na poczatku tak w ogóle to z tego co wyczytałem to ma być nazwa w tym miejscu a nie ścieżka..

ln -s "/Applications/Sublime Text 2.app/Contents/SharedSupport/bin/subl" ~/bin/subl
komentarz zamknięcia: rozwiązane :)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez molik Użytkownik (950 p.)
wybrane 24 lutego 2016 przez molik
 
Najlepsza

no ok, czyli to jest skrót o nazwie subl zamieszczony w ścieżce takiej? 

~/bin/

Dobrze rozumiem? Jeżeli dobrze to wrzuca mi informację, że nie ma takiego pliku lub katalogu..

ln: /Users/Molik/bin/st: No such file or directory

komentarz 24 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Łot, a czemu ~/bin? XDDD

Spróbuj /usr/local/bin/st (będzie dotyczyło tylko twojego usera), lub /bin/st (bez tyldy przed ścieżką - będzie dotyczyć wszystkich userów na twoim systemie).

P.S. Jeśli możesz to stosuj komentarze do czyichś odpowiedzi (np mojej), a nie pisz nowej odpowiedzi bo się robi bałagan i można zgubić wątek, bo tu odpowiedzi są niechronologiczne

+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

No subl to po prostu nazwa linku. Jeśli ty chcesz używać st to po prostu podmień to /bin/subl na /bin/st i po kłopocie ;)

Czyli spróbuj wpisać to:

ln -s "/Applications/Sublime Text 2.app/Contents/SharedSupport/bin/subl" /usr/local/bin/st

Powinno zadziałać :)

@EDIT

Ukryłem bo zgłupiałem, ale sprawdziłem u siebie (mam Linuksa, ale to wygląda podobnie) i działa :)

komentarz 24 lutego 2016 przez molik Użytkownik (950 p.)
Gościu! jesteś wielki :))) dziękuję wszystko działa :)
komentarz 24 lutego 2016 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)
Nie ma za co :)

A tak BTW to nie wiem jak jest na maku, ale wydaje mi się że coś popieprzyli z tym poleceniem, katalog bin w katalogu lokalnym użytkownika? :D

W każdym razie pamiętaj, że jeśli masz konta różnych użytkowników na twoim kompie i chciałbyś z tamtych kont też czasem użyć tego polecenia, to lepszym rozwiązaniem zamiast /usr/local/bin/st jest podanie po prostu /bin/st :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 303 wizyt
pytanie zadane 21 kwietnia 2016 w HTML i CSS przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 3,523 wizyt
pytanie zadane 4 października 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Placidus Użytkownik (580 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 345 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez iwan9449 Pasjonat (20,810 p.)

92,548 zapytań

141,391 odpowiedzi

319,510 komentarzy

61,932 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...