• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Technologie dla aplikacji mobilnych

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
333 wizyt
pytanie zadane 24 lutego 2016 w Urządzenia mobilne przez Tesla Nowicjusz (160 p.)
Witam. Z kolegami mamy pomysł na aplikację mobilną, początkowo nie komercyjną, ale możliwe że w razie dobrego przyjęcia na rynku dalej ją rozwiniemy. Stoimy przed wyborem technologii, a że to nasz pierwszy projekt aplikacji mobilnej to nie za bardzo wiemy co powinniśmy wybrać.

Jako bardziej doświadczeni programiści moglibyście poradzić jakim technologiom warto się przyjrzeć (java, c obiektowe, xamarin etc.). I jak według Was te technologię wyglądają w takich projektach - np. pisząc Javie możliwe że uruchomimy to tylko na Androidzie ( nie jestem pewien), więc może warto rozważyć według Was jakąś technologię, gdzie będzie "jeden kod na wiele platform", gdzie może na początku będzie trudniej ogarnąć technologię (i będzie do tego płatna), ale w przyszłości kod będzie tworzony szybciej i mniejszymi kosztami?

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 24 lutego 2016 przez Comandeer Guru (599,730 p.)
https://medium.com/@clayallsopp/2016-the-year-react-native-eats-mobile-development-83e8482f78a6#.w8lqhq8go ;)

Dużo jest tego typu "one code – all platforms": Cordova, PhoneGap, wspomniany React Native, Ionic…
+1 głos
odpowiedź 24 lutego 2016 przez niezalogowany
Wyczuwam brak umiejętności programowania w ogóle. Jeżeli chodzi o aplikacje mobilne (Android) to oczywiście że Java, która jest multiplatformowa (ale co sądzę o tym "języku" możecie poczytać u mnie na blogu). C do mobilnych się nie nadaje.

Łatwiej i szybciej będzie z Javą, ale nie znaczy to że produkt będzie dużo lepszej jakości (chociaż na Androidzie będzie działać dobrze), multiplatformowość nie jest dobrym zjawiskiem, musicie się więc przygotować że to co będzie działało na jednym systemie dobrze, na drugim może nie być tak wesoło.

Nigdy nie jest to stricte "jeden kod dla wielu platform", istnieją pewne kruczki które powodują że projektowanie jest inne. Np Android używa innego zestawu bibliotek/gui niż aplikacje okienkowe na desktopie. Zaczekaj na odpowiedź kogoś kto faktycznie pisze aplikacje na urządzenia mobilne, ja znam jedynie ogólne różnice (np na androidzie istnieje coś takiego jak "Fragments", czego nie ma np Windows http://developer.android.com/guide/components/fragments.html )
komentarz 24 lutego 2016 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Pamiętaj, że Windows, od wersji 10, umożliwia tworzenie aplikacji uniwersalnych, czyli i na desktopy i na urządzenia mobilne, z wykorzystaniem jednej technologii.
komentarz 24 lutego 2016 przez niezalogowany
a no faktycznie, jest niby taki feature; tylko że pod to przystosowany cały system, więc te apki nie będą działały np na Androidzie (bo to chyba dotyczy jedynie urządzeń opartych na Windowsie)
komentarz 1 marca 2016 przez Tesla Nowicjusz (160 p.)
Dzięki za wpis. No nie będę ukrywał, nie jestem jakimś zaawansowanym programistą, ale nie będzie to też raczej zaczynanie kodzenia od zera ( naukę zacząłem od c++ ). Co do javy - bardzo ciekawe wpisy na blogu, czy mnie ten język zrazi to się możliwe niebawem dowiem.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 218 wizyt
–2 głosów
3 odpowiedzi 2,872 wizyt

92,455 zapytań

141,263 odpowiedzi

319,099 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...